O mnie

Małgorzata Lenartowicz, dietetyk Zdrowie i żywienie człowieka to moja pasja od ponad 20 lat. Czytałam i czytam cokolwiek wpadnie mi w ręce. Wybieram różnych autorów, różne punkty widzenia. Czytam najnowsze badania i śledzę nowinki. Ze znajomymi lekarzami, często dyskutujemy na różne, związane ze zdrowiem i żywieniem tematy.
Mimo zainteresowań, wybierając po maturze kierunek studiów, wybrałam finanse przedsiębiorstw i rachunkowość. Mając w rodzinie umysły ścisłe i piątkę z matematyki na maturze, jakoś nie wypadało wybrać inaczej, tym bardziej, że dookoła wszyscy przekonywali, że to kierunek z przyszłością, gwarantujący dobrą pracę.
Pracę zaczęłam równo ze studiami, bo taka też była wówczas tendencja. 12 lat spędziłam za biurkiem w Działach Finansowych dwóch dużych firm. Dietetyka była nieustannie obecna, ale zawsze obok, na drugim planie. Nie wytrzymałam. Zaczęłam pisać bloga, aby dzielić się pasją i wiedzą. Pisałam artykuły, publikowałam przykładowe jadłospisy będące inspiracją, jak jeść zdrowo, smacznie i ciekawie. Doradzałam czytelnikom w kwestiach zdrowotnych i związanych z redukcją masy ciała. Odzew był fantastyczny. Ludzie gubili kilogramy, czuli się świetnie, a ich wyniki badań poprawiały się. Blog stał się odskocznią od pracy, która przestała dawać mi satysfakcję. Czułam, że zawodowo stoję w miejscu, a dni niewiele się od siebie różnią. W końcu przyszedł dzień, w którym doszłam do ściany. Myślałam tylko o blogu, o moich czytelnikach, o tym jaki artykuł dziś napiszę, jaką tematykę poruszę.
I przyszedł dzień, w którym podjęłam decyzję, że zajmę się tylko tym. Pójdę drogą, która jest mi pisana. W końcu na poważnie zacznę robić to, co mnie interesuje i interesowało od zawsze. To, co sprawia mi niesamowitą frajdę.

Znajomi lekarze doradzili mi szkolenia tematyczne, kursy i konkretny kurs zakończony egzaminem potwierdzającym przygotowanie do zawodu dietetyk. Poszłam. Kurs był dla mnie przyjemnością. W zasadzie powtórzyłam i usystematyzowała to co już wiedziałam z książek przeczytanych w ciągu ostatnich 20 lat. Egzamin potwierdzający przygotowanie do wykonywania zawodu dietetyk zdałam z oceną bardzo dobrą. Na tym nie poprzestałam. Dalej czytam i dalej się dokształcam. Uwielbiam to.
Obecnie jestem w trakcie studiów wyższych na kierunku dietetyka. Postawiłam sobie za cel zostać psychodietetykiem ponieważ wiem, że nastawienie psychiczne w zmianie nawyków żywieniowych ma znaczenie kluczowe dla długofalowych efektów dietoterapii, zwłaszcza w konkretnych jednostkach chorobowych.
Chcę specjalizować się  w tym kierunku.

Moje CV to ten blog i setki osób, które zyskując zdrowie i szczupłą sylwetkę przyprowadzają do mnie rodzinę i znajomych. Dowody na to, jak poprawiają się wyniki badań na moich dietach indywidualnych, znajdziecie w zakładce Zamów dietę (link) i na Facebooku (link).

Czy żałuję, że nie sprzeciwiłam się rodzinie i od razu nie poszłam na dietetykę? Absolutnie nie. 12 lat w księgowości nauczyło mnie odpowiedzialności, dokładności, skrupulatności i terminowości. To cechy, które są mi niezbędne do prowadzenia własnej firmy. Jestem też dumna z tego, że nie zabrakło mi odwagi, aby w końcu pójść za marzeniami i odważyć się robić w życiu to, co kocham i to, co sprawia mi radość i satysfakcję. Życie mamy tylko jedno!

Zawsze chciałam pomagać innym i cieszę się, że przyszedł dzień, w którym odważyłam się zmienić swoje życie. Kocham moją pracę. Kocham momenty, w których zadowolony Klient przyprowadza kolejnego i mówi „tej Pani zaufaj, ona wie co robi” :).

Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić Cię do lektury mojego bloga i czerpania pełnymi garściami z mojej wiedzy.

 

 

Oferty
img1
ZAMÓW DIETĘ INDYWIDUALNĄ
ZAMÓW
img1
MOJA KSIĄŻKA
165 przepisów, dzięki którym pokochasz gotowanie
oraz porady żywieniowe
ZAMÓW
img1
GOTOWE JADŁOSPISY NA CAŁY ROK
CZYTAJ WIĘCEJ
Facebook
O mnie
USER IMG
Małgosia
Qchenne Inspiracje
Prywatnie: mężatka, mama dwójki dzieci.
Zawodowo: dietetyk, doradca żywieniowy, specjalizujący się w dietoterapii i racjonalnej redukcji masy ciała bez efektu jojo.
JESTEŚ TYM, CO JESZ - w to wierzę i to promuję!
Kluczem do zdrowia i szczupłej sylwetki jest właściwe odżywianie (70%) i aktywny tryb życia (30%) . Udowadniam, że zdrowe jedzenie to smaczne jedzenie, a odżywiając się według określonych reguł i ruszając się na co dzień, nie będziemy mieli kłopotów z wagą. Właściwie dopasowane odżywianie (dieta) to także najlepsze lekarstwo w chorobach współczesnej cywilizacji.
Szukasz pomysłu na prezent?
PRZEJDŹ DO SKLEPU