fbpx
Insulina a metabolizm komórek
Img

Zaczął się rok szkolny. Czekając na córkę obserwuję dzieci i młodzież. Z paczką chipsów, chrupek o konkretnym smaku, kolorowymi groszkami, batonem, colą lub napojem energetyzującym widzę co trzecie dziecko. Wszystko to oferuje sklepik szkolny otwarty na każdej przerwie.
Nieustannie piszą do mnie zatroskani rodzice z prośbą o pomoc w zmianie nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży.
Problem polega na tym, że jeśli wszyscy przynoszą do szkoły słodycze i gazowane napoje to ten który ma jabłko i zdrową kanapkę traktowany jest często jak dziwak.
Wielu dorosłych spotyka się z tym na co dzień w pracy (wiem z listów od Was). Ja się z tym spotykałam notorycznie na początku mojej drogi. O ile dorosły powinien sobie z tym poradzić, o tyle dziecku jest z reguły ciężko.
Moja córka ma 8 lat i ponieważ mieszka tu gdzie mieszka i ma takich a nie innych rodziców (tak mój mąż mocno się wkręcił) którzy gadają o tym zdrowiu jak zepsute radio, nasiąknęła już tematem i potrafi się postawić i bronić tego co ma w lunchboxie.
Do tego zachęcam i Was. Mówcie, wyjaśniajcie, edukujcie Wasze dzieci w temacie żywienia. One mają być dumne z tego że dbają o swoje zdrowie. Do tego potrzebują Was, którzy mają w nich budować poczucie własnej wartości i uczyć jak bronić swoich racji.
Początki nie będą łatwe i mówię to z własnego doświadczenia jako mama, ale z czasem Wasze starania osiągną efekt.

Powszechne “zacukrowanie” dzieci i młodzieży jest bardzo smutne.
Pomijam fakt że dziecko które naje się słodkiego nie ma apetytu na standardowy obiad, pomijam fakt że kubki smakowe “pobudzane” żywnością o intensywnym, wzmocnionym smaku stają się niewrażliwe na smak bez “polepszaczy” i pomidor staje się ohydny i bez smaku, pomijam fakt że bakterie w przewodzie pokarmowym kochają słodkie i z ogromną chęcią będą się tym cukrem żywić i z ochotą namnażać, pomijam nawet otyłość której poziom u dzieci i młodzieży rośnie coraz szybciej. Muszę jednak wspomnieć że spożywając tego tupu produkty zmuszamy trzustkę do nieustannej pracy i wyrzutów ogromnej ilości insuliny aby zapobiec hiperglikemii.

Trzustkę można przyrównać do pralki. Jeśli mamy dużą rodzinę pracuje niemal codziennie bo prania jest sporo.
Intensywnie eksploatowana w którymś momencie się zbuntuje i tylko gruntowny remont przywróci ją do życia.
Z trzustką już tak łatwo nie jest. Jeśli w wyniku intensywnej eksploatacji komórki beta trzustki ulegną uszkodzeniu nie da się ich naprawić.

Insulina to nie tylko hormon który ma za zadanie “posprzątać glukozę z naszej krwi”. Oprócz utrzymywania właściwego jej poziomu reguluje także pracę niemal wszystkich komórek. Metabolizm, regeneracja czy reprodukcja nowych komórek zależy właśnie od poziomu insuliny.
Komórki regenerują się przy niskim poziomie insuliny. Przy wysokim przestają się regenerować a zaczynają namnażać. Tworzą się nowe a niekontrolowane namnażanie komórek zwiększa ryzyko błędów w ich budowie, co z kolei sprzyja powstawaniu nowotworów.
Ponadto jeśli wysoki poziom insuliny utrzymuje się długo, komórki stają się na nią odporne co prowadzi do insulinooporności, a w dalszej konsekwencji może grozić rozwojem cukrzycy typu II.

Dbajmy o co co jedzą nasze dzieci.
Przychylając się do Waszych próśb w przyszłym tygodniu opracuję kilka zestawów na  “śniadaniówki” dla dzieciaczków, które można im zapakować do plecaka.
To będą śniadaniówki dla szkoły podstawowej i gimnazjum.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Przyprawa do drobiu i ryb ! Bez glutaminianu sodu i innych niespodzianek. 100 % naturalnych składników ! Plus przepis na fajnego, pieczonego kurczaka.
domowa Przyprawa do drobiu i ryb

"Sposób na ..... ", "pomysł na ......" i inne fixy, mixy zajmują w przeciętnym supermarkecie więcej miejsca niż przyprawy, nazwijmy Czytaj dalej

Fitohormony (fitoestrogeny). Czym są? Na czym polega ich działanie? Czy pomogą przy dolegliwościach związanych z menopauzą?
Fitohormony (fitoestrogeny). Czym są? Na czym polega ich działanie? Czy pomogą przy dolegliwościach związanych z menopauzą?

Jak już sobie powiedzieliśmy w poprzednich postach z tego cyklu, menopauza to umowna nazwa ostatniej miesiączki po której przez kolejnych Czytaj dalej

Gruszka w dietoterapii niedoczynności tarczycy
Gruszka w dietoterapii niedoczynności tarczycy

Dieta w niedoczynności tarczycy powinna zawierać składniki, które dzięki swoim wartościom odżywczym będą wspierały pracę tego jakże ważnego organu. Bez Czytaj dalej

Zespół jelita drażliwego (IBS – zaparcia spastyczne) – „dlaczego szkodzi mi zdrowa dieta, a łagodzi dolegliwości to czego jeść nie powinnam”?
Zespół jelita drażliwego (IBS – zaparcia spastyczne) – „dlaczego szkodzi mi zdrowa dieta, a łagodzi dolegliwości to czego jeść nie powinnam”?

Dlaczego szkodzi mi zdrowa dieta, a łagodzi dolegliwości to czego jeść nie powinnam? Takie pytanie zadała mi jedna z czytelniczek Czytaj dalej

42 komentarze

Agata WójcikDodano:  4 wrzesień 2014 - 14:37
ja zaluje, ze jak bylam mloda nie mialam takich rodzicow:)
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  4 wrzesień 2014 - 14:42
Moja cora zawolala o papryke do szkoly a synek o ogorka :) w zeszlym roku dzieci nosily do szkoly wody smakowe, teraz zabieraja zwykla wode i jestem z nich dumna :D oczywiscie sa pytania o soczek o slodycze ze sklepiku bo inne dzieci maja... ale cierpliwie i stanowczo im tlumacze, ze to dla ich dobra. Mysle, ze nawet takie maluchy ( zerowka ) rozumieja nasze argumenty, ale sam widok kolegi z batonikiem moze byc dla nich ciezki, dlatego wazne jest to abysmy my rodzice byli stanowczy i potrafili postawic na swoim..
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  4 wrzesień 2014 - 15:02
Witaj, swietny post. :)
Ja rowniez mam propozycje tematu, czy moglabys poswiecic jeden wpis na temat trawienia a dokladniej na temat kalu? Moze sie to wydawac obrzydliwe, ale jest to niezwykle istotna sprawa. Chetnie poczytalabym o wlasciwej konsystencji, kolorze. Moze tez cos o wzdeciach i jak ich unikac? Pozdrawiam Cie serdecznie. Ola
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  4 wrzesień 2014 - 16:51
Zgadzam się w 100% z tym co piszesz. Często największym problemem jest chęć przypodobania się większości (jedzenie śmieciowego jedzenia, dlatego że robią to rówieśnicy). Ma to miejsce nie tylko w szkole, ale też w pracy. Zatem warto uczyć maluchy od samego początku racjonalnych wyborów, aby to w przyszłości procentowało. Nie można wstydzić się chęci bycia zdrowym! P.S. Jakie jest zapotrzebowanie na tłuszcze u studentów/młodych kobiet, ćwiczących 2-3 razy w tygodniu (fitness) i nie chcących stracić na wadze? Chodzi mi ile gram oleju/masła/orzechów powinno znajdować się w dziennym jadłospisie, aby nie było braków. Jak wiadomo tłuszcze (zdrowe) są potrzebne, a coraz częściej słyszy się jedynie o ich eliminacji. Można się pogubić. Proszę o odpowiedź?
Dodano:  4 wrzesień 2014 - 18:20
30 % to optymalna ilość z czego ilość tłuszczów ukrytych do widocznych jak 1:1
tłuszcze ukryte to orzechy, migdały, pestki, awokado
minimalna ilość to 10 %, poniżej zatrzymuje się okres i siada układ hormonalny ale ta ilość jest też umowna bo ja analizowałam jadłospisy przy których już przy 13 % dziewczyny traciły miesiączkę
AnonimowyDodano:  4 wrzesień 2014 - 23:02
Dziękuję za odpowiedź. Czy dobrze rozumiem, że przy diecie np. 2000 kcal, to ok. 600 kcal powinny stanowić tłuszcze. Przy czym 300 kcal to np. oleje roślinne (ok. 3 łyżki oleju), a 300 kcal tłuszcze ukryte (np. ok. 50g orzechów, itp.)?
Dodano:  5 wrzesień 2014 - 6:34
tak,
600 kcal to 66,7 g tłuszczu więc 33 na tłuszcze widoczne i 33 na ukryte
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  4 wrzesień 2014 - 17:12
Smutne jest też to, że dziecko które nie jada w fast foodach jest według rówieśników gorsze od nich. Sama słyszałam rozmowę w autobusie jak matka mówiła koleżance, że jedzie z dzieckiem do mcdonalds bo wszyscy w przedszkolu już byli a córka nie, więc musi ją zabrać.
Odpowiedz
magda sarnocinskaDodano:  4 wrzesień 2014 - 17:18
dziękuję za bardzo fajny artykuł..daje do myślenia. Ja również jestem mamą dwójki dzieci i niestety wiem jak trudno uchronić nasze maluchy od niezdrowej żywności (która niestety w obecnych czasach jest dostępna wszędzie). Zgadzam się z Tobą, że podstawą jest rozmowa i edukacja na temat zdrowego odżywiania. Mam do Ciebie pytanie odnośnie kolacji dla dzieci. Czasami mam z tym problem. Co Ty dajesz swoim dzieciom?
Dodano:  4 wrzesień 2014 - 18:16
np.
twarożek z papryką i koperkiem + pieczywo
twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem + pieczywo
placuszki z jabłkiem, otrębami i płatkami jęczmiennymi - to uwielbiają
owsianka z jabłkiem i cynamonem
jaglanka z wanilią na mleku
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  4 wrzesień 2014 - 17:21
Świetny artykuł, niestety żywnienie w szkole jest na dużym minusie. Mogła by Pani napisać także "śniadaniówki" do liceum, w nich takze widuje osoby zajadające się na przerwie jedzeniem typu batoniki twixy, snikersy itp. kubeczkiem kawy bądz pizzerkami.
Odpowiedz
Magda LenaDodano:  4 wrzesień 2014 - 17:29
Niestety aż strach patrzeć co jedzą dzieciaki. Często widuje dzieci ze sporą nadwagą wcinające chipsy, a zadowolona i otyła mama obok. Wtedy mam ochotę podbiec,zabrać paczkę czipsów(żeby wyrzucić a nie zjeść;))i potrząsnąć matką,która być może nieświadomie, krzywidzi swoje dziecko.
Odpowiedz
Anna KowalczykDodano:  4 wrzesień 2014 - 18:10
Hej,bardzo ciekawy artykuł o insulinie,bardzo interesuję się tym tematem .Ostatnio miałam robione badanie krzywej cukrowej i insulinowej .Insulina jest wysoka tak twierdzi znajoma lekarz ,lekarz rodzinny twierdzi że jest wszystko w normie.
Szukam norm dla insuliny,podejrzewam u siebie hipoglikemię reaktywną.
Czekam może na jakiś artykuł w tym temacie
.Pozdrawiam Ania
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  4 wrzesień 2014 - 19:39
Wyrzuciło mi komentarz, więc spróbuję jeszcze raz - temat bardzo dobry, a proponowałabym jeszcze poruszyć problem wpływu cukrów na rozwój nowotworów złośliwych, za odkrycie czego prof. Otto Warburg dostał w 1931 Nobla. Naprawdę ludzie nie wiedzą, jaką krzywdę robią sobie i swoim dzieciom...
Pozdrawiam,
La Gata
Dodano:  4 wrzesień 2014 - 21:10
Tak, co ciekawe cisza o tym jak makiem zasiał.
Temat niewygodny wielkim koncernom które zarabiają kasę na słodkim biznesie.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  4 wrzesień 2014 - 20:57
Ja już do znudzenia o tym zdrowym odżywianiu mówię. Koleżanka raz mi powiedziała,że jak od czasu do czasu pączka bym zjadła to nic by mi się nie stało.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  4 wrzesień 2014 - 21:18
Mam takie pytanie o cukier z kwiatu kokosa, czy można posłodzić łyżeczką takiego cukru kawę będąc na diecie?
Dodano:  5 wrzesień 2014 - 6:31
tak
Odpowiedz
edelkaDodano:  4 wrzesień 2014 - 21:29
Czekam na te przepisy na "śniadaniówki". Właśnie chciałam z taką prośbą wystąpić, ale jak widzę nie ja jedna ;-)
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  4 wrzesień 2014 - 22:16
Małgosiu czy mogłabyś troszkę więcej "się rozpisać" na temat żywienia dzieci :-) Tzn. chodzi mi o konkretne przepisy, jadłospisy... Czy Twoje dzieci jedzą wg tych tygodniowych jadłospisów które podajesz na blogu? Czy gotujesz może dzieciom dwudaniowe obiady, zupę i drugie danie? Czy powinny codziennie jeść zupę?
Dodano:  5 wrzesień 2014 - 6:32
tak, rozwinę temat
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  4 wrzesień 2014 - 22:28
Gosiu, mogę jeść codziennie na przekąskę jogurt nat z granola i owocem plus trzy razy w tygodniu owsianke na śniadanie ? ;)
Dodano:  5 wrzesień 2014 - 6:31
nie widzę przeszkód :)
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  4 wrzesień 2014 - 23:39
Bardzo dobry artykuł. Mam prosbe do Ciebie. Moglabys podpowiedziec lub podac kilka przykladowych jadlospisow dla dzieci wieku przedszkolnym. Moje dzieci chodza do przedszkola w Niemczech gdzie ja musze zapakowac im sniadanie, i czasem brakuje mi pomyslow co moglyby zjesc. Bardzo mi na tym zalezy z gory dziekuje. Pozdrawiamy Kasia.
AnonimowyDodano:  16 wrzesień 2014 - 15:41
Ja sie podlaczam do prosby! :) pozdrawiam Karolina
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  5 wrzesień 2014 - 22:35
Matkooo. Awaria. Zjadlam okolo 18 cala (bez 3 kostek) tabliczke gorzkiej czekolady. Jak bardzo jest to zle??? :(( od 4 godzin mam wyrzuty sumienia... a do tego boli mnie brzuch, jakas rada lub pocieszenie ? :(
Odpowiedz
agucha44444Dodano:  6 wrzesień 2014 - 8:35
Malgosiu ja mieszkam w Niemczech i zarowno w przedszkolu jak i teraz w szkole wychowawczyni mowi zeby zapakowac dziecku zdrowe sniadanie nie sa mile widziane slodycze,w szkole nie ma tu zadnych sklepikowW przedszkolu raz w tygodniu byly sniadania robione przez przedszkole teraz moj synek w szkole je obiady co prawda nie jest to napewno kupowane w sklepach ze zdrowa zywnoscia,ale nie jest to tez smieciowe jedzenie.Moj synek tez probuje roznych niezdrowych rzeczy, probuje nie opycha sie ale tez mowie jemu to jest niezdrowe i nie ma zadnych ciagotek zeby to jesc,pije wode i oprocz tego czasami cos innego zobaczymy jak to dalej bedzie wygladac.Chetnie skorzystam z propozycji sniadan dla przedszkolaka i probozycji jadlospisow dla dzieci.Pozdrawiam
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 wrzesień 2014 - 10:21
Moja córka ma sześć lat, jest diabetykiem, dodatkowo na diecie bezglutenowej. Obie choroby to przede wszystkim dieta i to na całe życie. Dla takiego dziecka widok słodyczy i innych zakazanych potraw to codzienność. Jednak jest ponad tym. W sklepie obojętnie przechodzi przy półkach ze słodyczami, podobnie jest w szkole Obawy, że dziecku może być przykro z powodu, że inni jedzą i piją słodkości - jest raczej w nas, rodzicach.Nie obawiajcie się, że Wasze dziecko cierpi z tego powodu. Namawiam wszystkich rodziców do odrobiny wysiłku i przygotowywania zdrowych posiłków dla swoich pociech. Małgosiu - bardzo chętnie skorzystam z Twoich podpowiedzi na temat śniadań szkolnych.
Odpowiedz
KamilosDodano:  11 październik 2014 - 14:39
Świetny artykuł! Dzięk iza rady
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  18 styczeń 2015 - 10:42
Małgosiu mam do Ciebie pytanie odebralam wyniki badan( dignozowana jestem wkierunku PCO) ogolnie badania wyszly mi w normie co mnie bardzo cieszy(testosteron, prolaktyna, glukoza na czczo i po obiazeniu) ale problem mam z insulina z badan wynika ze insulina na czczo 4,40mU/l po 1h 90 mU/l, i po 2h10,10mu/l.moja ginekolog powiedziala ze mam podwyzona i to znacznie insuline po 1h !!!!{szukam wszedzie w necie norm ale nie moge znalezc Ona twierdzi ze norma to maksymalnie 60!!)co mnie zmartwilo troche bo wiem ze w PCO bardzo czesto wystepuje insulinoopornosc.Mam pytanie czy ten wynik moze to oznaczac???Dodam ze po odstawieniu tabletek antykonc.moje okresy sie wydluzaly i teraz niestety juz od listopda nie mam okresu i zaczelam szukac przyczyny ???Bardzo Cie proszeo odp.Pozdrawiam
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  20 styczeń 2015 - 13:25
Malgosiu czy moglabys mi odp.?jestem troche tym zmartwiona ?
Dodano:  20 styczeń 2015 - 22:19
ale gdzie odpisała ?
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  22 styczeń 2015 - 20:26
Napisalamjeszcze raz:-)Małgosiu mam do Ciebie pytanie odebralam wyniki badan( dignozowana jestem wkierunku PCO) ogolnie badania wyszly mi w normie co mnie bardzo cieszy(testosteron, prolaktyna, glukoza na czczo i po obiazeniu) ale problem mam z insulina z badan wynika ze insulina na czczo 4,40mU/l po 1h 90 mU/l, i po 2h10,10mu/l.moja ginekolog powiedziala ze mam podwyzona i to znacznie insuline po 1h !!!!{szukam wszedzie w necie norm ale nie moge znalezc Ona twierdzi ze norma to maksymalnie 60!!)co mnie zmartwilo troche bo wiem ze w PCO bardzo czesto wystepuje insulinoopornosc. ???Korzystam z Twoich jadlospisow wiec odzywiam sie zdrowo i mam pytanie czy w zwiazku z tym powinnam jeszcze bardziej przestrzegac diety???Bardzo Cie proszeo odp.Pozdrawiam
Dodano:  23 styczeń 2015 - 10:07
Tak. Powinnaś zwracać uwagę na IG posiłków. Dosypuj sobie otrębów do czego się da. Im więcej tym lepiej.
Najlepsze są pszenne bo mają najwięcej błonnika.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  23 styczeń 2015 - 14:02
Juz sobie zakupilam właśnie otreby.A co z kawa??czy mam odstawić??Wyczytalam na jakimś blogu ze należy tez odstawić nabial czy to prawda??
Dodano:  23 styczeń 2015 - 20:03
warto by było, ja pisząc diety na PCO często daję bezmleczną
AnonimowyDodano:  28 styczeń 2015 - 19:21
I tu mi ciężko bez nabialu bo ja bardzo lubię sery,jogurty,przeróżne koktajle na bazie maślanki itd ale z bólem odstawilam została kawa tylko.Mam pytanie co myślisz o mleku sojowym lub mgdalowym bo ryzowe odpada ze względu na wysokie IG czy mogę stosować do owsianki,koktajli???
Dodano:  28 styczeń 2015 - 21:32
migdałowe jest super,
jak ćwiczysz to sojowe też,
AnonimowyDodano:  28 styczeń 2015 - 21:52
Tak ćwiczę wiec mam jakas alternatywe? ostatnio widziałam tez mleko 0%bez laktozy ale nie kupiłam bo nie wiem czy jest odpowiednie dla mnie..
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  24 styczeń 2015 - 19:25
Malgosiu dziekuje Ci za odpowiedz.Jestem zaskoczona tym wynikiem bo odżywiam sie zdrowo jestem szczupla a tu taka niespodzianka? uwielbiam owsiankę na mleku ale ogranicze ja do 2x w tygodniu.Kawę zamienię na kawę zbozowa.Mam jeszcze pytanie staram sie 3-4 razy w tygodniu ćwiczyć i zawsze po pilam jogurt naturalny plus owoc myślisz ze mogę to kontynuować???
Dodano:  25 styczeń 2015 - 8:45
tak
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  6 styczeń 2016 - 1:18
Wyszedl mi niski poziom insuliny we krwi 5,3 (norma 8-25). Lekarz powiedzial ze nie powinnam brac lekow... narazie... i zalecil mi diete, jednak nie dal zadnych konkretnych wakazowek. Odzywiam sie zdrowo, gotuje na parze, rzadko jem smazone i tak napeawde niewiem co moglabym zrobic zeby unormowac insuline. Wiem ze z trzustka nie ma zartow, licze na Twoja rade Malgosiu, pozdrawiam.
Odpowiedz
Oferty
img1
DIETA INDYWIDUALNA
redukcja, Hashimoto, NT, IO, PCOS, WZJG, cukrzyca, fodmap i in.
ZAMÓW DIETĘ
img1
Gotowe diety
7-dniowe jadłospisy o niskim indeksie glikemicznym
SKLEP
img1
MOJE KSIĄŻKI
porady żywieniowe i przepisy bezglutenowe, bezmleczne i bezjajeczne
SKLEP
img1
GOTOWE JADŁOSPISY NA CAŁY ROK
dla osób zdrowych
CZYTAJ WIĘCEJ
img1
ZRÓB ZAKUPY
Miejsca i produkty, które szczególnie polecam z uwagi na jakość.
CZYTAJ WIĘCEJ
Instagram
Brzuch jak balon, a do tego więcej na wadze? 

Archeony mają taką moc! Komunikują 📞 się z Twoimi adipocytami i po pierwsze robią z Twoimi preferencjami żywieniowymi co chcą, po drugie powodują, że odkładasz więcej 😫

Z ebooka 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 dowiesz się oczywiście czym jest SIBO i IMO, jakie są przyczyny przerostów, jak wyleczyć je skutecznie, oraz jaki bałagan mogą spowodować „po drodze” i jak go „posprzątać” 

Premiera ebooka już w drugiej połowie lutego. 

#sibo #imo

Brzuch jak balon, a do tego więcej na wadze?

Archeony mają taką moc! Komunikują 📞 się z Twoimi adipocytami i po pierwsze robią z Twoimi preferencjami żywieniowymi co chcą, po drugie powodują, że odkładasz więcej 😫

Z ebooka 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 dowiesz się oczywiście czym jest SIBO i IMO, jakie są przyczyny przerostów, jak wyleczyć je skutecznie, oraz jaki bałagan mogą spowodować „po drodze” i jak go „posprzątać”

Premiera ebooka już w drugiej połowie lutego.

#sibo #imo
...

467 50
Test wodorowo – metanowy to podstawa diagnostyki SIBO/IMO, ale jeśli patrzysz wyłącznie na cyferki, lub co gorsza, opierasz swoje działanie wyłącznie na suchym stwierdzeniu osoby wykonującej test określającym, że przerost jest to możesz odbić się od ściany. 

W ebooku 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 krok po kroku wyjaśnię jak prawidłowo wykonać, oraz zinterpretować test wodorowo – metanowy w oparciu o objawy, historię choroby oraz historię popełnianych błędów żywieniowych i behawioralnych. 

Premiera ebooka już w drugiej połowie lutego. 

#sibo #imo

Test wodorowo – metanowy to podstawa diagnostyki SIBO/IMO, ale jeśli patrzysz wyłącznie na cyferki, lub co gorsza, opierasz swoje działanie wyłącznie na suchym stwierdzeniu osoby wykonującej test określającym, że przerost jest to możesz odbić się od ściany.

W ebooku 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 krok po kroku wyjaśnię jak prawidłowo wykonać, oraz zinterpretować test wodorowo – metanowy w oparciu o objawy, historię choroby oraz historię popełnianych błędów żywieniowych i behawioralnych.

Premiera ebooka już w drugiej połowie lutego.

#sibo #imo
...

518 22
Skuteczna terapia SIBO/IMO to nie bułka z masłem. 
Jeżeli wydaje Ci się, że wystarczy wziąć antybiotyk i temat załatwiony to grubo się mylisz o czym świadczy ogromna rzesza ludzi z nawrotami, kręcącymi się w kółko i dalej nie potrafiącymi poradzić sobie z dokuczliwymi objawami😫. 

W ebooku 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 krok po kroku wyjaśnię Ci jak wyleczyć SIBO/IMO skutecznie. 
Dowiesz się dlaczego ten problem dotyczy właśnie Ciebie, jak przeprowadzić leczenie, jaką wdrożyć suplementację, dietę oraz jakich błędów nie popełniać ‼️

Wchodzicie w to? 
Wiecie co u Was jest lub było przyczyną SIBO/IMO? 

#sibo #imo

Skuteczna terapia SIBO/IMO to nie bułka z masłem.
Jeżeli wydaje Ci się, że wystarczy wziąć antybiotyk i temat załatwiony to grubo się mylisz o czym świadczy ogromna rzesza ludzi z nawrotami, kręcącymi się w kółko i dalej nie potrafiącymi poradzić sobie z dokuczliwymi objawami😫.

W ebooku 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 krok po kroku wyjaśnię Ci jak wyleczyć SIBO/IMO skutecznie.
Dowiesz się dlaczego ten problem dotyczy właśnie Ciebie, jak przeprowadzić leczenie, jaką wdrożyć suplementację, dietę oraz jakich błędów nie popełniać ‼️

Wchodzicie w to?
Wiecie co u Was jest lub było przyczyną SIBO/IMO?

#sibo #imo
...

1388 114
Dieta to nie ograniczenia! Dieta to styl życia!

Czy danie z rolki jest ograniczające? NIE!
Czy jest ekstremalnie pyszne? TAK!
Czy zaspokoi zapotrzebowanie na słodkie jednocześnie dostarczając białka, wapnia, magnezu, potasu, potasu i witamin z grupy B? TAK! 

Pochodzi z diety zima wersja 5 𝐃𝐨𝐛𝐫𝐞 𝐛𝐨 𝐩𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢𝐞 👌
Tę i inne diety znajdziesz na stronie:

𝐰𝐰𝐰.𝐝𝐢𝐞𝐭𝐨𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚-𝐥𝐞𝐧𝐚𝐫𝐭𝐨𝐰𝐢𝐜𝐳.𝐩𝐥

Link również w BIO profilu ♥️

#insulinooporność #cukrzyca #niedoczynnośćtarczycy #hashimoto #pcosdiet

Dieta to nie ograniczenia! Dieta to styl życia!

Czy danie z rolki jest ograniczające? NIE!
Czy jest ekstremalnie pyszne? TAK!
Czy zaspokoi zapotrzebowanie na słodkie jednocześnie dostarczając białka, wapnia, magnezu, potasu, potasu i witamin z grupy B? TAK!

Pochodzi z diety zima wersja 5 𝐃𝐨𝐛𝐫𝐞 𝐛𝐨 𝐩𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢𝐞 👌
Tę i inne diety znajdziesz na stronie:

𝐰𝐰𝐰.𝐝𝐢𝐞𝐭𝐨𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚-𝐥𝐞𝐧𝐚𝐫𝐭𝐨𝐰𝐢𝐜𝐳.𝐩𝐥

Link również w BIO profilu ♥️

#insulinooporność #cukrzyca #niedoczynnośćtarczycy #hashimoto #pcosdiet
...

1998 3206

Masz problem z utrzymaniem zdrowych nawyków żywieniowych ?
Mam coś, co Ci pomoże !
Czytaj więcej

MOJA KSIĄŻKA


"Smacznie i zdrowo na diecie ograniczającej mięso" to książka dla tych, którzy szukają inspiracji na zdrowe posiłki i preferują tradycyjną formą książkową.

Ponad 70 stron porad żywieniowych oraz 65 pysznych i prostych w przygotowaniu przepisów. Dzięki podanym przy każdej potrawie wymiennikom węglowodanowym i białkowo-tłuszczowym szczególnie polecam ją osobom cierpiącym na cukrzycę typu I, kiedy kluczowe jest określenie dawki insuliny.

Idealny prezent dla każdego, kto chce zacząć przygodę ze zdrowym odżywianiem, ale nie koniecznie jest gotowy na ścisłe trzymanie się diety. 

 

PRZEJDŹ DO SKLEPU

This will close in 20 seconds