Bo istotą tych świąt jest serce okazane drugiemu człowiekowi …….

Chwytająca za serce inicjatywa i błyskawiczna, godna podziwu realizacja 😉

Ponieważ znam Piotra i znam Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP), obok tego projektu nie mogłam przejść obojętnie.
Chcę aby dowiedziało się o nim jak najwięcej osób o wielkim sercu ponieważ w święta Bożego Narodzenia nie choinka, nie prezenty i nie świąteczne smakołyki są najważniejsze, a dobroć i serce okazane drugiemu człowiekowi.
Czyż nie tego Maryja i Józef oraz mały Jezusek oczekiwali w Betlejem? 

Czym jest Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP)?

Jest unikalnym w skali kraju i jedynym w województwie mazowieckim ośrodkiem interwencyjnym, będącym tymczasowym miejscem pobytu dla porzuconych, osieroconych lub odebranych interwencyjnie z domu rodzinnego noworodków i niemowląt.
Celem nadrzędnym ośrodka jest umożliwienie maleństwu powrotu do rodziny biologicznej, lub trafienie do rodziny zastępczej lub adopcyjnej. Mający ogromne serce pracownicy oraz wolontariusze dbają to, aby spędzony tu czas w jak najmniejszym stopniu odbił się na psychice pozbawionego miłości rodziców maluszka (przytulanie, kangurowanie, wyjścia w wózku na spacer).
W ciągu roku do ośrodka trafia około setka dzieci, z czego 80 trafia do rodzin adopcyjnych (jeśli dzieciątko ma uregulowaną sytuację prawną, dzieje się to bardzo szybko).
W ośrodku przebywają też dzieci wymagające specjalistycznej opieki. Leków, rehabilitacji, specjalistycznego żywienia. Dochód z kalendarza będzie dla ośrodka ogromnym wsparciem w prowadzonych przez nich działaniach na rzecz tych najmłodszych, którzy swój start zaczynają z problemami. 

Jak mogę pomóc?

Alternatywna Sztuka Wyrazu oraz Piotr Ambroziak, fotograf tworzący bajkowe zdjęcia wpadli na pomysł stworzenia kalendarza, z którego cały dochód przekazany zostanie na konto prowadzącej IOP, Fundacji Rodzin Adopcyjnych.

Magdalena Różczka związana z IOP-em od lat, po otrzymaniu propozycji wzięcia udziału w sesji zdjęciowej nie wahała się ani chwili, co więcej, uruchomiła w trybie ekspresowym swoich przyjaciół z branży. W kalendarzu wzięli udział : Magdalena Różczka, Katarzyna Bujakiewicz, Anna Dereszowska, Edyta Olszówka, Beata Sadowska, Mikołaj Roznerski, Adriana Kalska, Katarzyna Stankiewicz, Kinga Burzyńska, Jakub Wesołowski, Antoni Pawlicki, Agnieszka Więdłocha.

Kalendarz powstał w 2 tygodnie!

Co zrobić aby otrzymać kalendarz?

Aby otrzymać kalendarz należy dokonać przelewu na konto bankowe:

Fundacja Rodzin Adopcyjnych ul. Nowogrodzka 49 00-695 Warszawa
Bank Millennium S.A.
PL 10 1160 2202 0000 0000 6084 1643;
tytułem „Darowizna Kalendarz” w wysokości minimum 50 zł.

Każda osoba, która dokona przelewu w tej bądź wyższej kwocie otrzyma kalendarz drogą wysyłkową na adres widniejący przy nadawcy przelewu. Możliwa jest także wysyłka na inny adres po uprzednim poinformowaniu w mailu kalendarziop@gmail.com.

Więcej informacji znajduję się na stronie http://adopcja.org.pl/kalendarz-charytatywny/

Zachęcam też do obejrzenia krótkiego filmiku o ośrodku (klik).

Bo istotą tych świąt jest serce okazane drugiemu człowiekowi …….
5 (100%) 5 vote[s]

22 komentarze

AnnaDodano:  11 Grudzień 2018 - 14:17
Super Małgosiu. Przy całym świątecznym zamieszaniu często zapominamy o tym, że Te Święta przede wszystkim powinny nieść dobro. Dla bliskich, dla dzieci, dla zwierząt, dla siebie... Doceniajmy to co mamy, dzielmy się dobrem. Zacznijmy od Świąt i pamiętajmy w ciągu roku. pozdrawiam wszystkich świątecznie.
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  11 Grudzień 2018 - 14:26
To prawda ;) Ściskam świątecznie ;)
Odpowiedz
DankaDodano:  11 Grudzień 2018 - 14:52
Super inicjatywa. Dziekujemy za informację o niej:)
Odpowiedz
MagdalenaDodano:  11 Grudzień 2018 - 15:00
Piękna inicjatywa Małgosiu:) oby więcej takich dobrych ludzi jak Ty:) pozdrawiam serdecznie!
Odpowiedz
MaLenaDodano:  11 Grudzień 2018 - 20:30
Wiesz Malgosiu...mam 37 lat i to chyba moje pierwsze tak świadome święta, nie w pogoni za materializmem szeroko rozumianym a za duchowoscią-dobro,spokòj, miłość. Joga, moja milosc.
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  11 Grudzień 2018 - 21:00
Bardzo się cieszę. Bądź z tego dumna!!!
Odpowiedz
MałgosiaDodano:  11 Grudzień 2018 - 20:59
Małgosiu, dowiedziałam się o tej akcji z telewizji, Twój post uświadomił mi o tym co najważniejsze w tym okresie, nie łzy litości a konkretna pomoc. Dziękuję za poruszenie mojego serca. Wszystkigo najlepszego dla Ciebie i Twojej Rodziny. Małgosia
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  11 Grudzień 2018 - 21:01
Kochana ogromnie się cieszę ;)
Odpowiedz
Czy kalendarz zostanie też wysłany poza granicami kraju? Dodano:  11 Grudzień 2018 - 22:56
Andrzej WalterDodano:  12 Grudzień 2018 - 0:19
Piękne zdjęcia.
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  12 Grudzień 2018 - 9:23
Tak.
Odpowiedz
EwaDodano:  11 Grudzień 2018 - 23:36
Dobrze czytać takie informacje :D Małgosiu, rok temu zamawiałam u Ciebie dietę, było ok, schudłam ładnie, aż tu nagle ostatnio jakoś się przytyło i ciągle bym jadła słodkie... Zrobiłam badania i krew jak młoda bogini, lipidogram jeszcze lepszy, TSH 2,401, FT3 2,801, FT4 1,64. Coś tam kojarzyłam o procentach, przeliczyłam i FT3 36,41% a FT4 90,35%. Czy tak może być i jeśli nie, to co powinnam teraz zrobić? Ściskam świątecznie i dziękuję przy okazji za kolejny rok spędzony na Twoim blogu:*
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  12 Grudzień 2018 - 9:23
Jeśli jesteś moją pacjentką, napisz do mnie maila.
EwaDodano:  12 Grudzień 2018 - 11:44
Dziękuję, mail wysłany.
Odpowiedz
MałgorzataDodano:  12 Grudzień 2018 - 6:13
Super inicjatywa. Super miejsce. Szkoda że w Polsce są tak skomplikowane warunki odnośnie adopcji. Jak by je trochę uprościć a więcej poswiecic czasu na kontrolę po adopcji więcej dzieci miało by szansę na nową rodzinę.
Odpowiedz
KorneliaDodano:  12 Grudzień 2018 - 9:34
Małgosiu, i ja dziękuję za ten wpis. Nie wiedziałam o tej akcji, a rzeczywiście zawsze warto robić coś pięknego, a w tym czasie jeszcze bardziej warto! :) Dziękuję Ci Małgosiu, za Twojego bloga i za Twoje inspiracje! :) A z okazji Świat Tobie oraz wszystkim czytelnikom życzę, żeby pamiętali, że świętujemy Boże Narodzenie i żeby to Boże Narodzenie ciągle miało miejsce w naszym serca, każdego dnia na nowo! :)
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  12 Grudzień 2018 - 10:17
Dziękuję kochana i dla Ciebie zdrowia i wszelkiej pomyślności.
EwaDodano:  12 Grudzień 2018 - 12:38
Witam Małgosiu! Po przeczytaniu wpisu i obejrzeniu filmu o IOP przeszły mnie ciarki. Każdy z nas w dzisiejszym zabieganym świecie myśli tylko o swoich niezałatwionych i przecież dla nas w danej chwili tak ważnych sprawach. Myślimy tylko o nie zrobionych zakupach, nie zrobionych przez dzieci lekcjach, nie kupionych prezentach i w tym całym zabieganiu gdzieś zagubił się ten sens świąt Bożego Narodzenia. Ty jak zwykle sprowadziłaś mnie na ziemię, wskazałaś na co powinnam zwrócić uwagę swoją i rodziny. Poczułam, że kupując kalendarz pomogę choć troszkę tym dzieciom, które swoje życie zaczęły tak niefortunnie, nie ze swojej winy, a z winy dorosłych, którzy w swoim życiu gdzieś się zagubili. Do zakupu kalendarza namówiłam również moją przyjaciółkę. Małgosiu dziękuję Ci za to, że jesteś w moim życiu. Bez Ciebie nie potrafię już funkcjonować (jestem twoją klientką od maja 2018r., czytelniczką od samego początku, i od przeczytania Twoich wpisów zaczynam każdy dzień). Pozdrawiam i życzę zdrowych, spokojnych i spędzonych w gronie najbliższych świąt Bożego Narodzenia.
Odpowiedz
MonikaDodano:  13 Grudzień 2018 - 11:48
Wspaniała akcja i dziękuję za informacje, nie wiem czy trafiłabym na tą akcję! Dobrze, że częstujesz nie tylko dobrym jedzeniem, zdrowiem i energią na swoim blogu :) Wszystkiego dobrego!
Odpowiedz
SolangeDodano:  17 Grudzień 2018 - 9:13
Małgosiu:) Jak zawsze fantastyczna inicjatywa. Gdyby nie Ty, nie wiedziałabym o niej, bo nie oglądam tv. Sama akcja świetna, a pomoc konkretna. Super, że znane osoby zaangażowały się w ten projekt. Bardzo chętnie kupie sama kalendarz, a może uda się tez namówić innych. Może to być nasz prezent dla Kogoś, bo kalendarze są zawsze potrzebne w domu czy w pracy:) Co do Twojego bloga i proponowanych zasad, jesteśmy razem z córka, obecnie prawie 16-tka,Twoimi Wielkimi Fankami:) Miałam od Ciebie dietę, niestety nie mogłam jej stosować, bo odezwały się choróbska:( Prawdopodobnie nie zrobiłam wszystkich badać, które powinnam, więc odezwę się jak uda mi się wszystko z lekarzami zrealizować:((. Na razie szczęśliwie, pozbyłam się bólu. Odezwę się do Ciebie, gdy w pełni będę przygotowana:) Teraz dziękuje za Dobre przesłanie, które zawsze odczytuje z Twoich słów, za pozytywna energię, za lubienie tego co robisz i lubienie Nas, ludzi:) Serdeczne życzenia świąteczne dla Ciebie i Rodziny:)
Odpowiedz
martaDodano:  14 Luty 2019 - 13:49
Fajna inicjatywa, tylko tyle że zachęcona tym wpisem zrobiłam przelew w grudniu a kalendarza nie dostałam do dzisiaj :-( Na mail który jest podany w artykule też nikt nie odpowiada.
Odpowiedz
Oferty
img1
DIETA INDYWIDUALNA
4-tygodniowy jadłospis ułożony w celu redukcji masy ciała oraz pod konkretne schorzenia
ZAMÓW
img1
MOJE KSIĄŻKI
a w nich porady żywieniowe i nowe przepisy
bezglutenowe, bezmleczne i bezjajeczne, dzięki którym pokochasz gotowanie
ZAMÓW
img1
PLANER CZASU I STRAŻNIK DIETY
Zmień nawyki żywieniowe w 12 tygodni, planuj i organizuj przez 365 dni
ZAMÓW
img1
GOTOWE JADŁOSPISY NA CAŁY ROK
dla osób zdrowych
CZYTAJ WIĘCEJ
img1
ZRÓB ZAKUPY
Produkty bezglutenowe, makarony proteinowe, zimnotłoczone oleje, zioła, superfoods i wiele innych
CZYTAJ WIĘCEJ
Facebook
Used for the like, share, comment, and reaction icons
Pokaż poprzedni wpis
Masz problem z utrzymaniem zdrowych nawyków żywieniowych ?
Mam coś, co Ci pomoże !
Czytaj więcej