Bo istotą tych świąt jest serce okazane drugiemu człowiekowi …….

Chwytająca za serce inicjatywa i błyskawiczna, godna podziwu realizacja 😉

Ponieważ znam Piotra i znam Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP), obok tego projektu nie mogłam przejść obojętnie.
Chcę aby dowiedziało się o nim jak najwięcej osób o wielkim sercu ponieważ w święta Bożego Narodzenia nie choinka, nie prezenty i nie świąteczne smakołyki są najważniejsze, a dobroć i serce okazane drugiemu człowiekowi.
Czyż nie tego Maryja i Józef oraz mały Jezusek oczekiwali w Betlejem? 

Czym jest Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP)?

Jest unikalnym w skali kraju i jedynym w województwie mazowieckim ośrodkiem interwencyjnym, będącym tymczasowym miejscem pobytu dla porzuconych, osieroconych lub odebranych interwencyjnie z domu rodzinnego noworodków i niemowląt.
Celem nadrzędnym ośrodka jest umożliwienie maleństwu powrotu do rodziny biologicznej, lub trafienie do rodziny zastępczej lub adopcyjnej. Mający ogromne serce pracownicy oraz wolontariusze dbają to, aby spędzony tu czas w jak najmniejszym stopniu odbił się na psychice pozbawionego miłości rodziców maluszka (przytulanie, kangurowanie, wyjścia w wózku na spacer).
W ciągu roku do ośrodka trafia około setka dzieci, z czego 80 trafia do rodzin adopcyjnych (jeśli dzieciątko ma uregulowaną sytuację prawną, dzieje się to bardzo szybko).
W ośrodku przebywają też dzieci wymagające specjalistycznej opieki. Leków, rehabilitacji, specjalistycznego żywienia. Dochód z kalendarza będzie dla ośrodka ogromnym wsparciem w prowadzonych przez nich działaniach na rzecz tych najmłodszych, którzy swój start zaczynają z problemami. 

Jak mogę pomóc?

Alternatywna Sztuka Wyrazu oraz Piotr Ambroziak, fotograf tworzący bajkowe zdjęcia wpadli na pomysł stworzenia kalendarza, z którego cały dochód przekazany zostanie na konto prowadzącej IOP, Fundacji Rodzin Adopcyjnych.

Magdalena Różczka związana z IOP-em od lat, po otrzymaniu propozycji wzięcia udziału w sesji zdjęciowej nie wahała się ani chwili, co więcej, uruchomiła w trybie ekspresowym swoich przyjaciół z branży. W kalendarzu wzięli udział : Magdalena Różczka, Katarzyna Bujakiewicz, Anna Dereszowska, Edyta Olszówka, Beata Sadowska, Mikołaj Roznerski, Adriana Kalska, Katarzyna Stankiewicz, Kinga Burzyńska, Jakub Wesołowski, Antoni Pawlicki, Agnieszka Więdłocha.

Kalendarz powstał w 2 tygodnie!

Co zrobić aby otrzymać kalendarz?

Aby otrzymać kalendarz należy dokonać przelewu na konto bankowe:

Fundacja Rodzin Adopcyjnych ul. Nowogrodzka 49 00-695 Warszawa
Bank Millennium S.A.
PL 10 1160 2202 0000 0000 6084 1643;
tytułem „Darowizna Kalendarz” w wysokości minimum 50 zł.

Każda osoba, która dokona przelewu w tej bądź wyższej kwocie otrzyma kalendarz drogą wysyłkową na adres widniejący przy nadawcy przelewu. Możliwa jest także wysyłka na inny adres po uprzednim poinformowaniu w mailu kalendarziop@gmail.com.

Więcej informacji znajduję się na stronie http://adopcja.org.pl/kalendarz-charytatywny/

Zachęcam też do obejrzenia krótkiego filmiku o ośrodku (klik).

Bo istotą tych świąt jest serce okazane drugiemu człowiekowi …….
5 (100%) 5 votes

21 komentarzy

AnnaDodano:  11 Grudzień 2018 - 14:17
Super Małgosiu. Przy całym świątecznym zamieszaniu często zapominamy o tym, że Te Święta przede wszystkim powinny nieść dobro. Dla bliskich, dla dzieci, dla zwierząt, dla siebie... Doceniajmy to co mamy, dzielmy się dobrem. Zacznijmy od Świąt i pamiętajmy w ciągu roku. pozdrawiam wszystkich świątecznie.
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  11 Grudzień 2018 - 14:26
To prawda ;) Ściskam świątecznie ;)
Odpowiedz
DankaDodano:  11 Grudzień 2018 - 14:52
Super inicjatywa. Dziekujemy za informację o niej:)
Odpowiedz
MagdalenaDodano:  11 Grudzień 2018 - 15:00
Piękna inicjatywa Małgosiu:) oby więcej takich dobrych ludzi jak Ty:) pozdrawiam serdecznie!
Odpowiedz
MaLenaDodano:  11 Grudzień 2018 - 20:30
Wiesz Malgosiu...mam 37 lat i to chyba moje pierwsze tak świadome święta, nie w pogoni za materializmem szeroko rozumianym a za duchowoscią-dobro,spokòj, miłość. Joga, moja milosc.
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  11 Grudzień 2018 - 21:00
Bardzo się cieszę. Bądź z tego dumna!!!
Odpowiedz
MałgosiaDodano:  11 Grudzień 2018 - 20:59
Małgosiu, dowiedziałam się o tej akcji z telewizji, Twój post uświadomił mi o tym co najważniejsze w tym okresie, nie łzy litości a konkretna pomoc. Dziękuję za poruszenie mojego serca. Wszystkigo najlepszego dla Ciebie i Twojej Rodziny. Małgosia
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  11 Grudzień 2018 - 21:01
Kochana ogromnie się cieszę ;)
Odpowiedz
Czy kalendarz zostanie też wysłany poza granicami kraju? Dodano:  11 Grudzień 2018 - 22:56
Andrzej WalterDodano:  12 Grudzień 2018 - 0:19
Piękne zdjęcia.
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  12 Grudzień 2018 - 9:23
Tak.
Odpowiedz
EwaDodano:  11 Grudzień 2018 - 23:36
Dobrze czytać takie informacje :D Małgosiu, rok temu zamawiałam u Ciebie dietę, było ok, schudłam ładnie, aż tu nagle ostatnio jakoś się przytyło i ciągle bym jadła słodkie... Zrobiłam badania i krew jak młoda bogini, lipidogram jeszcze lepszy, TSH 2,401, FT3 2,801, FT4 1,64. Coś tam kojarzyłam o procentach, przeliczyłam i FT3 36,41% a FT4 90,35%. Czy tak może być i jeśli nie, to co powinnam teraz zrobić? Ściskam świątecznie i dziękuję przy okazji za kolejny rok spędzony na Twoim blogu:*
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  12 Grudzień 2018 - 9:23
Jeśli jesteś moją pacjentką, napisz do mnie maila.
EwaDodano:  12 Grudzień 2018 - 11:44
Dziękuję, mail wysłany.
Odpowiedz
MałgorzataDodano:  12 Grudzień 2018 - 6:13
Super inicjatywa. Super miejsce. Szkoda że w Polsce są tak skomplikowane warunki odnośnie adopcji. Jak by je trochę uprościć a więcej poswiecic czasu na kontrolę po adopcji więcej dzieci miało by szansę na nową rodzinę.
Odpowiedz
KorneliaDodano:  12 Grudzień 2018 - 9:34
Małgosiu, i ja dziękuję za ten wpis. Nie wiedziałam o tej akcji, a rzeczywiście zawsze warto robić coś pięknego, a w tym czasie jeszcze bardziej warto! :) Dziękuję Ci Małgosiu, za Twojego bloga i za Twoje inspiracje! :) A z okazji Świat Tobie oraz wszystkim czytelnikom życzę, żeby pamiętali, że świętujemy Boże Narodzenie i żeby to Boże Narodzenie ciągle miało miejsce w naszym serca, każdego dnia na nowo! :)
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  12 Grudzień 2018 - 10:17
Dziękuję kochana i dla Ciebie zdrowia i wszelkiej pomyślności.
EwaDodano:  12 Grudzień 2018 - 12:38
Witam Małgosiu! Po przeczytaniu wpisu i obejrzeniu filmu o IOP przeszły mnie ciarki. Każdy z nas w dzisiejszym zabieganym świecie myśli tylko o swoich niezałatwionych i przecież dla nas w danej chwili tak ważnych sprawach. Myślimy tylko o nie zrobionych zakupach, nie zrobionych przez dzieci lekcjach, nie kupionych prezentach i w tym całym zabieganiu gdzieś zagubił się ten sens świąt Bożego Narodzenia. Ty jak zwykle sprowadziłaś mnie na ziemię, wskazałaś na co powinnam zwrócić uwagę swoją i rodziny. Poczułam, że kupując kalendarz pomogę choć troszkę tym dzieciom, które swoje życie zaczęły tak niefortunnie, nie ze swojej winy, a z winy dorosłych, którzy w swoim życiu gdzieś się zagubili. Do zakupu kalendarza namówiłam również moją przyjaciółkę. Małgosiu dziękuję Ci za to, że jesteś w moim życiu. Bez Ciebie nie potrafię już funkcjonować (jestem twoją klientką od maja 2018r., czytelniczką od samego początku, i od przeczytania Twoich wpisów zaczynam każdy dzień). Pozdrawiam i życzę zdrowych, spokojnych i spędzonych w gronie najbliższych świąt Bożego Narodzenia.
Odpowiedz
MonikaDodano:  13 Grudzień 2018 - 11:48
Wspaniała akcja i dziękuję za informacje, nie wiem czy trafiłabym na tą akcję! Dobrze, że częstujesz nie tylko dobrym jedzeniem, zdrowiem i energią na swoim blogu :) Wszystkiego dobrego!
Odpowiedz
SolangeDodano:  17 Grudzień 2018 - 9:13
Małgosiu:) Jak zawsze fantastyczna inicjatywa. Gdyby nie Ty, nie wiedziałabym o niej, bo nie oglądam tv. Sama akcja świetna, a pomoc konkretna. Super, że znane osoby zaangażowały się w ten projekt. Bardzo chętnie kupie sama kalendarz, a może uda się tez namówić innych. Może to być nasz prezent dla Kogoś, bo kalendarze są zawsze potrzebne w domu czy w pracy:) Co do Twojego bloga i proponowanych zasad, jesteśmy razem z córka, obecnie prawie 16-tka,Twoimi Wielkimi Fankami:) Miałam od Ciebie dietę, niestety nie mogłam jej stosować, bo odezwały się choróbska:( Prawdopodobnie nie zrobiłam wszystkich badać, które powinnam, więc odezwę się jak uda mi się wszystko z lekarzami zrealizować:((. Na razie szczęśliwie, pozbyłam się bólu. Odezwę się do Ciebie, gdy w pełni będę przygotowana:) Teraz dziękuje za Dobre przesłanie, które zawsze odczytuje z Twoich słów, za pozytywna energię, za lubienie tego co robisz i lubienie Nas, ludzi:) Serdeczne życzenia świąteczne dla Ciebie i Rodziny:)
Odpowiedz
Co oferuję?
img1
ZAMÓW DIETĘ INDYWIDUALNĄ
ZAMÓW
img1
MOJA KSIĄŻKA
165 przepisów, dzięki którym pokochasz gotowanie
oraz porady żywieniowe
ZAMÓW
img1
GOTOWE JADŁOSPISY NA CAŁY ROK
CZYTAJ WIĘCEJ
img1
ZRÓB ZAKUPY
Produkty bezglutenowe, makarony proteinowe, zimnotłoczone oleje, zioła, superfoods i wiele innych
CZYTAJ WIĘCEJ
Facebook
Pokaż poprzedni wpis
Szukasz pomysłu na prezent?
PRZEJDŹ DO SKLEPU