O mnie

Małgorzata Lenartowicz, dietetyk Zdrowie i żywienie człowieka to moja pasja od ponad 20 lat. Czytałam i czytam cokolwiek wpadnie mi w ręce. Wybieram różnych autorów, różne punkty widzenia. Czytam najnowsze badania i śledzę nowinki. Ze znajomymi lekarzami, często dyskutujemy na różne, związane ze zdrowiem i żywieniem tematy.
Mimo zainteresowań, wybierając po maturze kierunek studiów, wybrałam finanse przedsiębiorstw i rachunkowość. Mając w rodzinie umysły ścisłe i piątkę z matematyki na maturze, jakoś nie wypadało wybrać inaczej, tym bardziej, że dookoła wszyscy przekonywali, że to kierunek z przyszłością, gwarantujący dobrą pracę.
Pracę zaczęłam równo ze studiami, bo taka też była wówczas tendencja. 12 lat spędziłam za biurkiem w Działach Finansowych dwóch dużych firm. Dietetyka była nieustannie obecna, ale zawsze obok, na drugim planie. Nie wytrzymałam. Zaczęłam pisać bloga, aby dzielić się pasją i wiedzą. Pisałam artykuły, publikowałam przykładowe jadłospisy będące inspiracją, jak jeść zdrowo, smacznie i ciekawie. Doradzałam czytelnikom w kwestiach zdrowotnych i związanych z redukcją masy ciała. Odzew był fantastyczny. Ludzie gubili kilogramy, czuli się świetnie, a ich wyniki badań poprawiały się. Blog stał się odskocznią od pracy, która przestała dawać mi satysfakcję. Czułam, że zawodowo stoję w miejscu, a dni niewiele się od siebie różnią. W końcu przyszedł dzień, w którym doszłam do ściany. Myślałam tylko o blogu, o moich czytelnikach, o tym jaki artykuł dziś napiszę, jaką tematykę poruszę.
I przyszedł dzień, w którym podjęłam decyzję, że zajmę się tylko tym. Pójdę drogą, która jest mi pisana. W końcu na poważnie zacznę robić to, co mnie interesuje i interesowało od zawsze. To, co sprawia mi niesamowitą frajdę.

Znajomi lekarze doradzili mi szkolenia tematyczne, kursy i konkretny kurs zakończony egzaminem potwierdzającym przygotowanie do zawodu dietetyk. Poszłam. Kurs był dla mnie przyjemnością. W zasadzie powtórzyłam i usystematyzowała to co już wiedziałam z książek przeczytanych w ciągu ostatnich 20 lat. Egzamin potwierdzający przygotowanie do wykonywania zawodu dietetyk zdałam z oceną bardzo dobrą. Na tym nie poprzestałam. Dalej czytam i dalej się dokształcam. Uwielbiam to.
Obecnie jestem w trakcie studiów wyższych na kierunku dietetyka. Ponieważ nastawienie psychiczne w zmianie nawyków żywieniowych ma znaczenie kluczowe dla długofalowych efektów dietoterapii, zwłaszcza w konkretnych jednostkach chorobowych, jako specjalność wybrałam psychodietetykę. Uwielbiam te studia 😉

Moje CV to ten blog i setki osób, które zyskując zdrowie i szczupłą sylwetkę przyprowadzają do mnie rodzinę i znajomych. Dowody na to, jak poprawiają się wyniki badań na moich dietach indywidualnych, znajdziecie w zakładce Zamów dietę (link) i na Facebooku (link).

Czy żałuję, że nie sprzeciwiłam się rodzinie i od razu nie poszłam na dietetykę? Absolutnie nie. 12 lat w księgowości nauczyło mnie odpowiedzialności, dokładności, skrupulatności i terminowości. To cechy, które są mi niezbędne do prowadzenia własnej firmy. Jestem też dumna z tego, że nie zabrakło mi odwagi, aby w końcu pójść za marzeniami i odważyć się robić w życiu to, co kocham i to, co sprawia mi radość i satysfakcję. Życie mamy tylko jedno!

Zawsze chciałam pomagać innym i cieszę się, że przyszedł dzień, w którym odważyłam się zmienić swoje życie. Kocham moją pracę. Kocham momenty, w których zadowolony Klient przyprowadza kolejnego i mówi „tej Pani zaufaj, ona wie co robi” :).

Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić Cię do lektury mojego bloga i czerpania pełnymi garściami z mojej wiedzy.

 

 

Co oferuję?
img1
DIETA INDYWIDUALNA
4-tygodniowy jadłospis ułożony w celu redukcji masy ciała oraz pod konkretne schorzenia
ZAMÓW
img1
MOJE KSIĄŻKI
a w nich porady żywieniowe i nowe przepisy
bezglutenowe, bezmleczne i bezjajeczne, dzięki którym pokochasz gotowanie
ZAMÓW
img1
PLANER CZASU I STRAŻNIK DIETY
Zmień nawyki żywieniowe w 12 tygodni, planuj i organizuj przez 365 dni
ZAMÓW
img1
GOTOWE JADŁOSPISY NA CAŁY ROK
dla osób zdrowych
CZYTAJ WIĘCEJ
img1
ZRÓB ZAKUPY
Produkty bezglutenowe, makarony proteinowe, zimnotłoczone oleje, zioła, superfoods i wiele innych
CZYTAJ WIĘCEJ
Facebook
Used for the like, share, comment, and reaction icons
Pokaż poprzedni wpis
Masz problem z utrzymaniem zdrowych nawyków żywieniowych ?
Mam coś, co Ci pomoże !
Czytaj więcej