fbpx

O mnie

Małgorzata Lenartowicz, dietetyk

Obecnie jestem na ostatnim roku studiów wyższych (ostatni semestr) na kierunku dietetyka, ale moja droga do tego, aby robić w życiu to co kocham, była dość kręta.

Zdrowie i żywienie człowieka to moja pasja od ponad 20 lat. Czytałam i czytam cokolwiek wpadnie mi w ręce. Wybieram różnych autorów, różne punkty widzenia. Czytam najnowsze badania, śledzę nowinki, regularnie uczestniczę w najważniejszych branżowych konferencjach i szkoleniach. Ze znajomymi lekarzami, często dyskutujemy na różne, związane ze zdrowiem i żywieniem tematy.
Mimo zainteresowań, wybierając po maturze kierunek studiów, wybrałam finanse przedsiębiorstw i rachunkowość. Mając w rodzinie umysły ścisłe i piątkę z matematyki na maturze, jakoś nie wypadało wybrać inaczej, tym bardziej, że dookoła wszyscy przekonywali, że to kierunek z przyszłością, gwarantujący dobrą pracę.
Pracę zaczęłam równo ze studiami, bo taka też była wówczas tendencja. Wiele lat spędziłam za biurkiem w Działach Finansowych dwóch dużych firm. Dietetyka była nieustannie obecna, ale zawsze obok, na drugim planie. Nie wytrzymałam. Zaczęłam pisać bloga, aby dzielić się pasją i wiedzą. Pisałam artykuły, publikowałam przykładowe jadłospisy będące inspiracją, jak jeść zdrowo, smacznie i ciekawie. Doradzałam czytelnikom w kwestiach zdrowotnych i związanych z redukcją masy ciała. Odzew był fantastyczny. Ludzie gubili kilogramy, czuli się świetnie, a ich wyniki badań poprawiały się. Blog stał się odskocznią od pracy, która przestała dawać mi satysfakcję. Czułam, że zawodowo stoję w miejscu, a dni niewiele się od siebie różnią. W końcu przyszedł dzień, w którym doszłam do ściany. Myślałam tylko o blogu, o moich czytelnikach, o tym jaki artykuł dziś napiszę, jaką tematykę poruszę.
I przyszedł dzień, w którym podjęłam decyzję, że zajmę się tylko tym. Pójdę drogą, która jest mi pisana. W końcu na poważnie zacznę robić to, co mnie interesuje i interesowało od zawsze. To, co sprawia mi niesamowitą frajdę.

Znajomi lekarze doradzili mi szkolenia tematyczne, kursy i konkretny kurs zakończony egzaminem potwierdzającym przygotowanie do zawodu dietetyk. Poszłam. Kurs był dla mnie przyjemnością. W zasadzie powtórzyłam i usystematyzowała to co już wiedziałam z książek przeczytanych w ciągu ostatnich lat. Egzamin potwierdzający przygotowanie do wykonywania zawodu dietetyk zdałam z oceną bardzo dobrą. Na tym nie poprzestałam.
Obecnie jestem na ostatnim roku studiów wyższych na kierunku dietetyka, specjalność psychodietetyka.

Moje CV to ten blog i setki osób, które zyskując zdrowie i szczupłą sylwetkę przyprowadzają do mnie rodzinę i znajomych. Dowody na to, jak poprawiają się wyniki badań na moich dietach indywidualnych, znajdziecie w zakładce Zamów dietę (link) i na Facebooku (link).

Czy żałuję lat spędzonych w finansach i tego że od razu nie poszłam na dietetykę? Absolutnie nie. Praca w finansach nauczyła mnie odpowiedzialności, dokładności, skrupulatności i terminowości. To cechy, które są mi niezbędne do prowadzenia własnej firmy. Jestem też dumna z tego, że nie zabrakło mi odwagi, aby w końcu pójść za marzeniami i odważyć się robić w życiu to, co kocham i to, co sprawia mi radość i satysfakcję.
Wiele osób dziwiło się, kiedy podjęłam decyzję że zaczynam kolejne studia. W tym roku je kończę i te same osoby dziwią się “kurcze, kiedy to zleciało”.
Życie mamy tylko jedno!

Zawsze chciałam pomagać innym i cieszę się, że przyszedł dzień, w którym odważyłam się zmienić swoje życie. Kocham moją pracę. Kocham momenty, w których zadowolony Klient przyprowadza kolejnego i mówi „tej Pani zaufaj, ona wie co robi” :).

Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić Cię do lektury mojego bloga i czerpania pełnymi garściami z mojej wiedzy.

 

 

Co oferuję?
img1
DIETA INDYWIDUALNA
redukcja, Hashimoto, NT, IO, PCOS, WZJG, cukrzyca, fodmap i in.
ZAMÓW DIETĘ
img1
Gotowe diety
7-dniowe jadłospisy o niskim indeksie glikemicznym
SKLEP
img1
MOJE KSIĄŻKI
porady żywieniowe i przepisy bezglutenowe, bezmleczne i bezjajeczne
SKLEP
img1
Fit PLANER
Planer, który pomoże Ci zmienić złe nawyki żywieniowe i
zaplanować czas
SKLEP
img1
GOTOWE JADŁOSPISY NA CAŁY ROK
dla osób zdrowych
CZYTAJ WIĘCEJ
img1
ZRÓB ZAKUPY
Sklepy oferujące rabaty dla moich czytelników
CZYTAJ WIĘCEJ
Facebook
Used for the like, share, comment, and reaction icons
Pokaż poprzedni wpis
Masz problem z utrzymaniem zdrowych nawyków żywieniowych ?
Mam coś, co Ci pomoże !
Czytaj więcej