Koktajlowe weekendowe oczyszczanie. Bez glutenu, nabiału i jaj! Jak osiągnąć balans zimą, w 48 godzin?
Zainteresowanie, jakim cieszyło się letnie koktajlowe weekendowe oczyszczanie było ogromne. Artykuł przeczytało 70 tysięcy osób. Zostawiliście pod nim 323 komentarze, a ilości maili jaką otrzymałam w tej sprawie nawet nie jestem w stanie policzyć.
Ponieważ nie mamy dostępu do typowo letnich owoców, a zapotrzebowanie na weekendowe oczyszczanie w dalszym ciągu jest duże, postanowiłam przygotować dla Was wersję zimową.
Weekendowe oczyszczanie polecam:
- po ciężkim, stresującym tygodniu,
- w II fazie cyklu, kiedy czujesz się opuchnięta i nabrzmiała,
- osobom zmagającym się z obrzękami, zatrzymaniem wody w organizmie,
- kiedy potrzebujesz rewitalizacji, detoksykacji i nasycenia witaminami i minerałami,
Oczyszczanie składa się z 2 dni, w trakcie których jemy 5 koktajlowych posiłków. Koktajle zawierają warzywa (także korzeniowe), owoce, ziarna, orzechy i pestki. To bomba witamin, minerałów i błonnika, szczególnie witaminy C, A, E, witamin z grupy B, magnezu, żelaza, potasu, manganu, cynku i niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych.
Koktajle można lekko posolić, ale nie można zużyć więcej niż 5 gramów soli w ciągu dnia.
To czego potrzebujemy, jeśli chodzi o przygotowanie aksamitnych koktajli z twardych warzyw korzeniowych i orzechów to dobry blender. Z tej okazji przetestuję dla Was blender Philips Innergizer HR3868, który dzięki nowatorskiej technologii ProBlend Extreme pozwala na wydobycie aż 97% wartości odżywczych z warzyw i owoców.
Ten sprzęt to prawdziwa petarda.
Plusy tego urządzenia to:
- absolutnie i niezaprzeczalnie moc silnika! 2000 W i prędkość 45 000 obrotów na minutę zblenduje na gładki koktajl i buraka i orzechy i pestki i co tam sobie wymarzycie.
- cichość pracy i pokrywa przeciwdźwiękowa. Blendowałam i buraka, i marchew, i pietruszkę, czyli bardzo twarde warzywa. Jeśli chodzi o cichość pracy Philips Innergizer bije na głowę wszystkie blendery, których miałam okazję używać do tej pory. Jeśli ktoś wstaje bardzo wcześnie rano i chce pić koktajle (a reszta domowników jeszcze smacznie śpi) , to zdecydowanie polecam.
- rozkrusza lód!
- posiada 5 programów pracy i tryb ręczny. Mogę więc albo wybrać sobie np. program lody i uzyskać aksamitny, gęsty, kremowy koktajl, lub ustawić prędkość ręcznie. Decyzja należy do mnie.
- duży 2,2 litrowy dzbanek, odporny na uszkodzenia z możliwością mycia w zmywarce.
Minus urządzenia - gabaryty.
Sprzęt jest bardzo funkcjonalny i będzie się pięknie prezentował, ale w dużej kuchni, ponieważ zajmuje sporo miejsca.
Poniżej przedstawiam Wam receptury na pięć koktajli. Schemat stosujecie w sobotę i powtarzacie w niedzielę.
Śniadanie: 2 łyżki migdałów 4 łyżki płatków ryżowych bezglutenowych łyżka siemienia lnianego 250 ml mleka migdałowego banan Wszystkie składniki umieszczamy w benderze. Miksujemy na gładką masę używając programu koktajle. |
|
Przekąska: pudding chia jedna marchewka pół łyżeczki kurkumy pół łyżeczki cynamonu 150 ml wody 200 ml mleka migdałowego 2 łyżki nasion Chia
Użyłam programu koktajle. |
|
Obiad: ¼ szklanki ugotowanej kaszy jaglanej 4 orzechy włoskie łyżka sezamu awokado natka pietruszki 300 ml mleka kokosowego (rzadkiego z kartonu) Kaszę jaglaną gotujemy na mleku kokosowym. Blendujemy z orzechami, sezamem, natką pietruszki i awokado. Jeśli koktajl jest za gęsty, rozcieńczamy mlekiem kokosowym. Użyłam programu lody. |
|
Podwieczorek: mały burak 250 ml wody łyżka sezamu 2 łyżki migdałów łyżeczka oleju kokosowego W Benderze umieszczamy pokrojonego w kawałki buraka, wodę, sezam, migdały i olej kokosowy. Blendujemy na gładką masę. Użyłam programu lody. |
|
Kolacja : mała marchew mała pietruszka łyżeczka curry łyżeczka kurkumy 250 ml ciepłej wody 2 łyżki posiekanej natki pietruszki Wszystkie składniki umieszczamy w blenderze. Miksujemy na gładką masę. Użyłam programu lody. |
W blenderze Philips Innergizer podoba mi się to, że jego możliwości przekraczają zwykłe miksowanie owoców. Na aksamitny mus zblenduje zarówno twarde warzywa korzeniowe, jak i orzechy, pestki czy ziarna. Przygotowywane w ten sposób koktajle zyskują więcej wartości odżywczych i co ważne mogą być spożywane przez osoby które z różnych przyczyn nie mogą spożywać orzechów, pestek czy ziaren w kawałkach. W koktajlu nie wyczuwa się twardych części. Płyn jest wzbogacony o wartości odżywcze, a jednocześnie aksamitnie gładki.
Nie ma żadnych odpadków, po prostu wkładamy do bendera co chcemy i zyskujemy koktajl bogaty w 97 % wartości odżywczych z warzyw, owoców, ziaren oraz pestek. Pełen witamin, minerałów i błonnika.