Img

Skóra pod oczami. Jak ją pielęgnować? Jakich błędów nie popełniać? Co może sygnalizować wygląd skóry pod oczami?

Skóra okolic oczu to miejsce o które my kobiety powinnyśmy dbać w sposób szczególny. Bezlitośnie zdradza wiek i styl życia. Można mieć lat trzydzieści i wyglądać na pięćdziesiąt, a można być po czterdziestce i wyglądać na dwadzieścia. Jak pielęgnować okolice oczu aby cieszyć się młodą i jędrną skórą jak najdłużej? Jakich błędów nie popełniać? Co może sygnalizować wygląd skóry pod oczami?

Miejsce specjalnej troski 

Skóra wokół oczu to miejsce specjalnej troski. Po pierwsze dlatego że jest bardzo cienka. Ma zaledwie 0,5 mm grubości czyli czterokrotnie mniej niż w pozostałych częściach twarzy. Po drugie pozbawiona jest ujędrniającej warstwy tłuszczowej przez co szybciej traci napięcie. Po trzecie mrugając, uśmiechając się, smucąc czy wyrażając inne emocje oko nieustannie pracuje co w połączeniu z punktami 1 i 2 sprawia że skóra tej okolicy starzeje się zdecydowanie szybciej niż skóra na czole czy policzkach. Kolejną kwestią jest słabsze krążenie krwi i limfy w tym obszarze co przyczynia się do powstania zasinień i obrzęków.
Czas nie jest naszym sprzymierzeńcem, ale na stan i tempo starzenia się skóry okolic oczu wpływają także:

Najczęstsze problemy skóry pod oczami

Krem pod oczy

Przez lata słyszałam że krem pod oczy stosuje się po pięćdziesiątce, albo wtedy kiedy jest taka potrzeba czyli wtedy kiedy któregoś dnia z przerażeniem zobaczysz w lustrze że coś tam się zmarszczyło. To błąd. Kremy pod oczy powinno się zacząć stosować już po ukończeniu dwudziestego roku życia. Azjatki uczą zasad pielęgnacji cery już małe dziewczynki.
Oczywiście inny krem będzie odpowiedni dla młodej dziewczyny, a inny dla dojrzałej kobiety. Dobór preparatu warto skonsultować z dermatologiem lub dobrą kosmetyczką.
Ja jestem kobietą 30 plus i mój krem pod oczy musi zawierać:

To składniki które być muszą. A zwłaszcza pierwsze trzy.

ABC pielęgnacji skóry pod oczami

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest demakijaż oka. Choćbyście nie wiem jak były zmęczone, po imprezie, nadgodzinach etc ... nigdy tego nie pomijajcie. Pójście spać w cieniach do powiek i tuszu do rzęs to pielęgnacyjna zbrodnia. Preparat do demakijażu powinien być delikatny ale i skuteczny aby broń Boże nie trzeba było pocierać oka bo to rozciąga i podrażnia skórę.
Kolejny etap to dostosowany do wieku krem. Aby poprawić mikrokrążenie aplikujemy go delikatnie wklepując. Pilnujcie się aby nie trzeć oczu, nie wyciągać skóry.

Domowe specyfiki na piękne oczy

Piszcie jakie kremy pod oczy stosujecie, w jakim wieku i czy polecacie. Jeśli któregoś używałyście i nie polecacie bo nie spełnił Waszych oczekiwań to też piszcie.

PS: Pytacie jak konkretnie wyglądają kremy więc wrzucam fotkę na insta (klik).
Copyright 2024 Qchenne-inspiracje.pl

All rights Reserved