Img

Dwa rodzaje soków z jednego urządzenia. Gęstszy i klarowny. Czy to możliwe ? Test sokowirówki Philips Avance z technologią FiberBoost.

O zaletach picia świeżych, przygotowywanych w domu soków pisałam Wam nie raz. Są źródłem łatwo przyswajalnych witamin i błonnika. Żaden sok kupny nie zastąpi tego domowego, przygotowanego ze świeżych, jędrnych, soczystych, dobrej jakości warzyw i owoców. Do przygotowania soków w domu można użyć wyciskarki lub sokowirówki.
Testowałam dla Was wolnoobrotową wyciskarkę Philips Advance Collection HR1897/30 (przejdź do wpisu) którą uwielbiam i używam każdego dnia, oraz porównywałam ją z sokowirówką Philips Advance Collection HR1871/70, która jest petardą, jeśli chodzi o szybkość. Ponieważ makra Philips wypuściła na rynek produkt, który w pewnym sensie łączy zalety obydwu tych sprzętów, postanowiłam Wam o tym opowiedzieć.

Nowy sprzęt to szybkoobrotowa sokowirówka Philips Avance z technologią FiberBoost, dzięki której możemy ustawiać konsystencję soku. To świetne rozwiązanie dla rodzin, w których tak jak u mnie, dorośli wolą sok bardziej gęsty, a dzieci klarowny. W modelach HR1922, HR1919 i HR1918 konsystencję soku wybieramy, za pomocą jednego przycisku — od orzeźwiającego, klarownego, po bardziej kremowy z większą zawartością miąższu. Sok w drugiej opcji będzie zawierał nawet do 50% więcej miąższu (w stosunku do ustawienia na sok całkowicie klarowny), przez co będzie miał więcej cennego dla zdrowia błonnika i tym samym będzie bardziej sycący. Co ważne, dzięki jednostajnej prędkości silnika, sok ma gładką konsystencję bez względu na to czy użyjemy owoców twardych, czy miękkich. No i to co lubię w sokowirówkach Philipsa -  80 milimetrowy otwór który mieści całe owoce i warzywa. Nie trzeba ich kroić na mniejsze kawałki i to jest ogromna przewaga sokowirówki nad wyciskarką.

Plusy nowej sokowirówki to:
Sokowirówka czy wyciskarka?
Testowałam i porównywałam dla Was obydwa urządzenia (przejdź do wpisu). Kto nie czytał tego wpisu zapraszam, ponieważ na przykładach pokazuję, co jest lepsze, dlaczego i dla kogo.
Nie jest prawdą, że sok z wyciskarki ma więcej witamin niż sok z sokowirówki. Ma więcej błonnika, więc jest np. lepszy dla osób będących na diecie, czy wspomaga odporność organizmu i to nie podlega żadnej dyskusji. Badania Philips i Uniwersytetu Przyrodniczego w Wiedniu (BOKU) wykazały natomiast, że przeciętna zawartość witamin, przeciwutleniaczy i cukru w soku przygotowanym w sokowirówce szybkoobrotowej i wyciskarce wolnoobrotowej jest porównywalna. Nie prawdą jest więc, że szybka praca sokowirówki zabija witaminy. Co więcej, np. w przypadku witamin A i K w soku z marchewki czy pomidorowa ich poziom jest nawet wyższy w soku z sokowirówki. Podobny poziom w soku z sokowirówki i w soku z wyciskarki mamy też w przypadku przeciwutleniaczy i cukru.
Co istotne. Sokowirówka Philips Avance z technologią FiberBoost nie jest połączeniem sokowirówki i wyciskarki w jednym, ponieważ bardzo gęsty sok, z naprawdę dużą ilością miąższu możemy uzyskać tylko w wyciskarce. Ja używam wyciskarki każdego dnia i  ilość błonnika jaką uzyskuję w soku jest najwyższa. Sok jest mega gęsty i bardzo sycący. Ja taki uwielbiam, moje dzieci nie ;). One wolą klarowne soki z sokowirówki. Ilość błonnika w soku z wyciskarki jest znacząca, więc jeśli nie lubicie aż tak bardzo gęstych soków, a chcecie pić też te klarowne to sokowirówka z funkcją selekcji miąższu będzie dla Was idealna.
 
Zrobiłam dla Was mini test. Na poniższych zdjęciach widzicie sok z jabłka w wersji klarownej i bardziej gęstej, oraz także dwie wersje soku z marchewki. Specjalnie odczekałam, aż soki się „uspokoją”, aby pokazać Wam ilość miąższu w poszczególnych wersjach soku. Bez tego ciężko zobaczyć różnicę na zdjęciach. Gęsta wersja soku z sokowirówki kompletnie różni się od gęstego z wyciskarki. Moje dzieci soków z wyciskarki nie chcą pić z uwagi na gęstość. Ten z sokowirówki wypiły ze smakiem. 
Po prawej sok gęstszy, po lewej klarowny. Ilość miąższu znacznie się różni.
Przełączenie pomiędzy programami jest bardzo proste. Pół dzbanka soku można zrobić w wersji klarownej, a pół w wersji gęstszej i przemieszać całość.
Duży otwór umożliwia włożenie np. kilku marchewek na raz. To jest duża zaleta ponieważ ja w wyciskarce muszę pokroić marchewkę na kawałki i wkładać pojedynczo.
 

A tak wygląda sprzęt po rozłożeniu. Myję się szybko głównie dzięki sitku które nie ma ostrych krawędzi, więc nie trzeba niczego szorować. Wystarczy musnąć gąbką kuchenną i umyte.

Wpis powstał we współpracy z marką Philips. 




Copyright 2024 Qchenne-inspiracje.pl

All rights Reserved