Img

Koktajl z malin i jego oczyszczające właściwości

Owocowe koktajle latem, to jest to co lubię najbardziej. Przygotowane z dodatkiem schłodzonego kefiru doskonale orzeźwiają.
Truskawki się skończyły więc przerzuciłam się na maliny. Ale jeśli myślicie, że maliny to takie zwyczajne słodkie owoce, owszem pasujące do koktajli, ale będące raczej zastępstwem dla truskawki w koktajlach to jesteście w błędzie.

Maliny zawierają specjalny rodzaj błonnika, który wyjątkowo skutecznie stymuluje pracę jelit. Dodatkowo nasz organizm nie trawi maluteńkich pestek znajdujących się w malinach przez co działają one jak miotełka i pomagają w pozbyciu się wszelkiego rodzaju trucizn z organizmu oraz niestrawionych resztek pokarmów.
Koktajl z malin dzięki połączeniu specjalnego rodzaju błonnika zawartego w malinach, właściwości maleńkich pestek oraz wapnia z kefiru to skuteczny sposób na oczyszczenie organizmu.

Warto sięgać po maliny z jeszcze kilku powodów. Są bogactwem witaminy C, B3, kwasu foliowego, potasu, cynku i manganu. Mają właściwości rozkurczowe, przez co łagodzą bóle menstruacyjne. Działają także przeciwbólowo. Dla nas kobiet to bardzo cenna informacja.
100 gram malin to tylko 33 kalorie więc stanowią doskonałą przekąskę między posiłkami

Warto pomyśleć także o zimie i przygotować domowy sok z malin, bowiem  maliny zawierają substancję podobną do aspiryny. Mają działanie przeciwzapalne i obniżające gorączkę. Sok z malin domowej roboty mam zawsze w swojej domowej apteczce. Świetnie się sprawdza przy wszelkiego rodzaju przeziębieniach. Naturalne metody są niezwykle istotne w przypadku dzieci, którym zamiast kolejnej dawki leków warto podać sok z malin.Ja stosuję tę metodę w przypadku moich dzieci. Sama też wychowałam się na domowym soku z malin.

Składniki:
Trochę zdrowia ! Koktajl z malin i jego oczyszczające właściwości (140 kcal)
Trochę zdrowia ! Koktajl z malin i jego oczyszczające właściwości (140 kcal)
Trochę zdrowia ! Koktajl z malin i jego oczyszczające właściwości (140 kcal) 
Porcja koktajlu z malin to 140 kcal
Jeśli przygotujemy go bez dodatku cukru będzie miał 120 kcalCopyright 2019 Qchenne-inspiracje.pl

All rights Reserved