Ile jesteś w stanie zrobić dla świata w którym żyjesz? Jak chronisz się przed zanieczyszczeniami którym nie jesteś w stanie zapobiec? Wypróbuj mój przepis na pyszny, detoksykujący koktajl i wygraj mega zestaw kosmetyków Yves Rocher!

Myśląc o sezonie grzewczym który u nas w domu już rozpoczęliśmy, nie mogę nie pamiętać stycznia tego roku. Normy pyłów przekroczone o kilkaset, a w niektórych miastach nawet o kilka tysięcy procent. Śmierdzące, duszące powietrze, drapanie w gardle, pieczenie oczu i kaszel. Ludzie w maskach na ulicach……
Od kilku osób słyszałam, że nadchodząca zima ma być zimą stulecia. Nie wiem ile w tym prawdy, ale aż boję się pomyśleć co się będzie działo, bo jeśli dopadną nas siarczyste mrozy, grzać będziemy intensywniej niż w sezonie ubiegłym. Będą też tacy, którzy grzać będą czym popadnie. A to oznacza jeszcze więcej trucizny wydobywającej się z kominów.
Podobno my Polacy oddychamy najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w całej Europie. Jak o tym słyszę, robi mi się słabo.
Kochani, to w jakim świecie żyjemy, zależy od nas. Tylko i wyłącznie. To czym palimy w piecach, czy segregujemy śmieci, czy po zakupy do oddalonego o 300 metrów sklepu jedziemy samochodem, rowerem czy idziemy piechotą. Czy podczas spaceru po lesie podniesiemy leżącą na ścieżce plastikową butelkę, czy zostawimy bo nie nasza.
Nasze codzienne wybory, pojedyncze decyzje, są takimi małymi puzlami, składającymi się w układankę będącą obrazem świata w którym żyjemy. Zachęcam Was gorąco abyście wybierali tylko te dobre elementy. Abyśmy wspólnie szanowali świat, środowisko i siebie samych. Abyśmy swoją postawą dawali dobry przykład naszym dzieciom, znajomym i sąsiadom. Aby nasza postawa była dla nich inspiracją.

Nie byłabym sobą, abym oprócz codziennych pro ekologicznych wyborów będących inwestycją w naszą planetę, nie zachęcała Was także do inwestycji w Was samych, bo o tym w zanieczyszczonym świecie zapomnieć nie wolno.

Produkty zawierające skwalen posiadający zdolność blokowania pestycydów, dioksyn, ksenobiotyków i innych trucizn przenikających do naszego organizmu w wyniku skażenia środowiska to nasza potężna broń. Najwięcej skwalenu zawiera olej i ziarna amarantusa, oliwa z oliwek i owoce morza. Do tego wspomagający wątrobę ostropest. Zarówno olej jak i ziarenka. Zawarta w ostropeście sylimaryna będącą kompleksem flawonolignanów wykazuje silne działanie antyhepatotoksyczne czyli wyłapujące toksyny celem usunięcia ich z organizmu. Flawonolignany, chronią miąższ wątroby i nerek przed toksynami i szkodliwymi produktami przemiany materii, dodatkowo wspomagając je w regeneracji. Pamiętajmy też o błonniku. To część strukturalna roślin posiadająca silną zdolność wiązania substancji toksycznych i jonów metali ciężkich. Błonnik znajdziemy w warzywach, owocach, produktach zbożowych z mąki pełnoziarnistej, kaszach czy brązowym ryżu. Jedzmy też dużo działającej odkwaszająco i odśluzowująco kaszy jaglanej oraz wybieramy żywność jak najmniej przetworzoną, aby zminimalizować ilość chemicznych dodatków, konserwantów i polepszaczy utrzymujących trwałość. Gotujmy w domu. Nie kupujmy dań gotowych, z długim terminem przydatności do spożycia. Pijmy dużo wody i oczyszczających ziół.

Pamiętajmy też o skórze. Zanieczyszczenie środowiska, nadmierna ekspozyja na słońce i zła dieta, to czynniki które poprzez nadmierną produkcję wolnych rodników odpowiadają za starzenie się skóry w aż 80%. Pisałam Wam o wolnych rodnikach nie raz. Dobrze wiecie że wolny rodnik będący niesparowanym atomem tlenu aby znaleźć sobie parę zniszczy na swojej drodze wszystko co napotka. Ale możemy się przed tym chronić.

W związku z tym mam dla Was konkurs w którym do rozdania mam dwa zestawy kosmetyków marki Yves Rocher Elixir Jeunesse.

Zasady konkursu
1) W komentarzu pod postem konkursowym na facebooku (przejdź do facebooka) lub instagramie (TU - klik) odpowiedz na pytanie:

Co możemy zrobić, my zwykli ludzie, aby uczynić czystszym świat w którym żyjemy? Jak skutecznie zachęcić do tego innych? Zainspirować znajomych, sąsiadów?

2) Udostępnij post na swojej tablicy, w treści dodając hashtagi #StopSmogNaturalnie #YvesRocherPolska #qchenneinspiracje

3) Autorzy dwóch najciekawszych pomysłów otrzymają zestaw kosmetyków marki Yves Rocher Elixir Jeunesse w skład którego wchodzą:
1. Esencja Podwójny Efekt Elixir Jeunesse
2. Krem Restrukturyzujący Na Dzień
3. Detoksykujący Żel Micelarno Rewitalizujący
4. Roll-On’a Pod Oczy Niwelujący Oznaki Zmęczenia
5. Błyskawiczna Maska Detoksykująca
6. Krem-Maska Na Noc Niwelująca Oznaki Zmęczenia

4) Zabawa trwa do dnia 17 października do godziny 24:00.

5) Wyniki konkursu ogłoszę dnia 23 w osobnym poście wraz z super przepisem na kolejny prosty i smaczny detoksykujący koktajl.

UWAGA! Nie udzielamy odpowiedzi tu pod postem na blogu. Odpowiedzi należy udzielić w komentarzu pod postem na facebooku lub instagramie .

Elixir Jeunesse Yves Rocher. Co to za kosmetyki i dlaczego mogę je Wam polecić z czystym sercem.

Sekretem Elixir Jeunesse Yves Rocher jest Aphloia Theiformis, roślina występująca na wyżynach Madagaskaru. Co ją wyróżnia? Niezwykłe zdolności regeneracji. Posiada całkowitą zdolność wymiany kory oraz koncentrowania w komórkach liści naturalnej cząsteczki z rodziny polifenoli – aphloiolu. To zapewnia jej ochronę przed szkodliwym wpływem utleniaczy, zwiększa odporność na niekorzystne działanie środowiska oraz pomaga przeciwdziałać już istniejącym uszkodzeniom.

Naukowcom z Yves Rocher udało się odtworzyć zdolność aphloii do zwiększonej produkcji aphloiolu, która w naturze występuje wtedy, kiedy aphloia narażona jest na niekorzystne czynniki środowiskowe. Dzięki unikalnej metodzie N.A.T. (Natural Assimilation Technologies – technika naturalnej asymilacji), eksperci poddali tę cząsteczkę wysokiej koncentracji w naturalnym roztworze S.E.V. (Solvant Eutectique Végétal – roślinny roztwór eutektyczny, którego skład jest bardzo podobny do naturalnego środowiska aphloii), by wykorzystać niezwykłe właściwości rośliny dla dobra skóry, nie naruszając jej spójności. Wysoko skoncentrowany wyciąg z aphloii N.A.T. wnika w skórę i osadza się w jej głębszych warstwach, a następnie jest metabolizowany przez komórki skóry właściwej i naskórka. To odkrycie jest podstawą zarejestrowanego we Francji wniosku patentowego.

Badania in vitro wykazały, że wysoko skoncentrowany wyciąg z aphloii wpływa na:

Linia Elixir Jeunesse pobudzając naturalne mechanizmy odbudowy skóry chroni skórę przed zanieczyszczeniami środowiska  oraz stanowi stanowią skuteczną broń w walce z oznakami starzenia się.
Więcej informacji uzyskacie TU.

Wypróbuj mój przepis na pyszny i prosty koktajl detoksykujący

Składniki na 2 porcje:

Wszystkie składniki umieszczamy w benderze. Miksujemy na gładką masę. Polecam na śniadanie lub przekąskę.  
Copyright 2024 Qchenne-inspiracje.pl

All rights Reserved