Img

Jak dobrze przygotować się do Świąt? Podejmij też przedświąteczne FIT wyzwanie!

Kochani, zostało 3 tygodnie do świąt. To dużo i mało.
Jeśli zawodowo mamy w tym czasie sporo do zrobienia, jeszcze nie myśleliśmy o prezentach dla najbliższych, to ani się obejrzymy, a zastanie nas ostatni weekend przed Wigilią podczas którego w sklepach będzie istne oblężenie, i przebrany towar.
Jeśli jednak w najbliższych dniach nie czekają nas żadne nowe projekty, ani nie dopinamy już rozpoczętych, a prezenty dla bliskich już częściowo zakupiliśmy, to nasza sytuacja jest o wiele lepsza. Czas oczekiwania możemy celebrować w spokoju.  

Osobiście bardzo lubię okres przedświąteczny i mimo iż ja w tym roku należę do grona osób które domykają rozpoczęte projekty, i pracować będę do samej Wigilii to rozkład przedświątecznej jazdy mam szczegółowo rozplanowany.

Do świąt czeka mnie jeszcze jeden zjazd na uczelni na który muszę przygotować dwie obszerne prezentacje. Czas na ich przygotowanie muszę bezwzględnie umieścić w przedświątecznym grafiku. Nie mam też jeszcze zakupionych wszystkich prezentów dla bliskich, mimo iż zaczęłam o tym myśleć już w połowie listopada.
Na szczęście w black friday udało mi się złowić prawdziwe perełki w naprawdę okazyjnych cenach.
W moim przedświątecznym grafiku wszystko jest już dokładnie rozpisane.
Jeśli właśnie się zorientowałaś, że nie zaplanowałaś jeszcze niczego i że w zasadzie to w ogóle do głowy Ci nie przyszło aby o tym pomyśleć, skorzystaj z moich podpowiedzi.

Zaplanuj, aby lepiej zorganizować 

Już dziś usiądź i wszystko przeanalizuj. Jeśli przygotowujesz Wigilię lub święta u siebie w domu, ustal menu.
Już teraz. Pod ustalone menu przygotuj dokładną listę zakupów oraz podziel ją na produkty które możesz kupić wcześniej czyli wszystko co suche oraz z dłuższym terminem przydatności (np. mak, bakalie, olej, mąkę etc) oraz te które musisz kupić w ostatnim tygodniu przed świętami.

W kalendarz dokładnie wpisz w którym dniu wybierzesz się na zakupy. Odnotuj też w który dzień planujesz sprzątanie, ubieranie choinki, przystrajanie domu.
Warto wpisać też kiedy są rekolekcje w kościele (lub poszukać wartościowych w sieci jeśli w Twojej parafii są do bani co się niestety często zdarza :( ). Oczywiście nie ma przymusu i nic na siłę, ale warto mieć na uwadze że Święta Bożego Narodzenia to w końcu święta chrześcijańskie. To nie żadna gwiazdka, święto zimy czy czegoś tam jeszcze. To celebracja narodzin Jezusa i fajnie przygotować się do nich także od strony duchowej.

Jeśli nie kupiłaś podarunków dla bliskich, zastanów się i zapisz który dzień możesz na to poświęcić. Czy wystarczy jak na zakupy wybierzesz się po pracy, czy też potrzebujesz na to całego dnia.

Jeśli jesteś mamą małego dziecka, ustal z partnerem w jaki sposób podzielicie się obowiązkami. Jeśli masz dzieci w wielu szkolnym, lub nastoletnim, grafik obowiązków podzielcie sprawiedliwie. Dzieci naprawdę lubią czuć się potrzebne, a wspólnie spędzony czas jest w tym okresie naprawdę ważny. Pamiętaj też że mąż lub partner także ma dwie ręce i dwie nogi i w organizacji wielu spraw naprawdę się odnajdzie. Od posprzątania łazienki czy zmielenia maku lub sera testosteronu naprawdę nie ubywa.
Drogie Panie, dajcie sobie pomóc.

Przedświąteczne fit wyzwanie

W adwencie warto podjąć jakieś postanowienie. To tak, aby lepiej przygotować się do świąt. To nie musi być odmawianie sobie czegoś. To może być jakaś forma pomocy. Jakiejś osobie, instytucji etc. Ale nic na siłę, nie chcesz, nie czujesz tego, nie musisz. 
Ja w adwencie nigdy nie jem słodyczy. Żadnych ciast, ciasteczek, deserów, słonych przekąsek etc. Robię sobie takie cielesne oczyszczanie. Oprócz tego wspieram też pewną instytucję, ale o tym nie chcę mówić.  

Fit wyzwanie ma na celu graniczenie dostarczanego do organizmu cukru oraz soli, oraz dostarczenie składników pobudzających aktywność enzymów detoksykacji. Mam tu na myśli działające silnie przeciwzapalnie, przeciwalergicznie, i przeciwnowotworowo przeciwutleniacze, antyoksydanty i flawonoidy.
Przed świętami i w same święta naprawdę sporo się dzieje. Trzeba mieć na to fizyczną siłę. Być dobrze odżywionym i wypoczętym.

Spożywczo na szczególną uwagę zasługują:

To produkty w większości pochodzenia roślinnego dlatego udział warzyw i owoców w diecie powinien być jak najwyższy.

W grudniowym fit wyzwaniu ważne jest:

Jak widzicie zasady są jasne i proste. Myślę że nikomu nie powinny sprawić trudności.
Stosując się do nich do świąt, zaczniecie je pełni energii i motywacji. W zdrowym ciele, zdrowy duch.
Copyright 2024 Qchenne-inspiracje.pl

All rights Reserved