Img

Low CARB śródziemnomorskie – Faza I i II – diety gotowe

Dieta Low CARB to strategia żywieniowa opierająca się na obniżonej podaży węglowodanów na korzyść zwiększonej podaży tłuszczu oraz białka.  W mojej praktyce gabinetowej traktuję ją jako narzędzie do osiągnięcia określonego celu. Niekoniecznie model żywieniowy do stosowania przez całe życie.

Moje Low CARB Śródziemnomorskie to specjalny plan żywieniowy dla osób, które:

Low CARB jest genialnym narzędziem na początek. Daje szybkie efekty, co jest bardzo motywujące zwłaszcza dla osób, które mają już za sobą próby redukcji masy ciała. To strategia, która uczy, jak ważna jest ilość węglowodanów, oraz daje przestrzeń do obserwacji własnego organizmu i wyciągania wniosków. Zastosuj cały plan. Przejdź fazę I i II. Obserwuj swój organizm.  Jeśli podczas stosowania drugiej fazy uznasz, że węglowodany na tym poziomie to jest to, co u Ciebie sprawdza się idealnie, nie ma przeszkód, aby pozostać na 25-30 % podaży węglowodanów. To pozwoli na utrzymanie wszystkich efektów osiągniętych w fazie I, przy jednoczesnym spożyciu pełnego wachlarza produktów węglowodanowych.
Cały plan opisany jest w skrypcie dołączonym do I fazy Low Carb. Skrypt dołączony do fazy II jest jego rozszerzeniem.

Faza I Faza II Faza III

Czas trwania: 4-6 tygodni

DOSTĘPNE 3 TYGODNIE DIETY

Czas trwania: 6-8 tygodni

DOSTĘPNE 4 TYGODNIE DIETY

Płynne przejście na diety zgodne z zaleceniami PTD

Zrzucisz nagromadzoną, zatrzymaną wodę, ustabilizujesz gospodarkę węglowodanową, zapanujesz nad uczuciem głodu zyskując przyjemne uczucie sytości i eliminując tzw. "ciągi" na słodycze.

UWAGA: posiadając 3 tygodnie diety możesz bez efektu znudzenia przejść przez cały okres Fazy I.

Wprowadzamy więcej węglowodanów dalej utrzymując stabilną gospodarkę węglowodanową oraz uczucie sytości.

UWAGA: posiadając 4 tygodnie diety możesz bez efektu znudzenia przejść przez cały okres Fazy I.

Przejdziesz na dietę o ilości węglowodanów rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne. Dietę o niskim indeksie i ładunku glikemicznym. Dalej utrzymasz stabilną gospodarkę węglowodanową, oraz uczucie sytości, ale nauczysz się, że rodzaj węglowodanów oraz ich ilość ma znaczenie.

Każda dieta to 7-dniowy plan żywieniowy, każdy dzień to 3 posiłki dziennie. Wszystkie posiłki mają właściwości przeciwzapalne i posiadają niski indeks glikemiczny. Posiłki się nie powtarzają. Do diety dołączone są również:

Co ważne, wszystkie produkty do przygotowania potraw w diecie są produktami powszechnie dostępnymi, bez trudu kupicie je w popularnych sieciach sklepowych (w opisie każdej diety znajduje się szczegółowa lista tych produktów).

UWAGA!
W dietach, oprócz małej ilości pieczywa i płatków owsianych, nie ma zbóż, więc jeśli potrzebujesz diety bezglutenowej, z łatwością wymienisz je na bezglutenowe zamienniki.

 

Dieta Low CARB - Faza I

Rozkład makro: 23% białka, 62% tłuszczu, 15% węglowodanów.
Czas trwania: 4-6 tygodni

Poniżej znajduje się lista dostępnych diet z fazy I (kliknij w zdjęcie a przejdziesz do sklepu).

 

Dieta Low CARB - Faza II

Rozkład makro: 23% białka, 52% tłuszczu, 25% węglowodanów.
Czas trwania: 6-8 tygodni

Poniżej znajduje się lista dostępnych diet z fazy II (kliknij w zdjęcie a przejdziesz do sklepu).

Po zakończeniu fazy II możesz przejść na diety zwykłe, 4-posiłkowe, o niskim indeksie glikemicznym, dostępne w sklepie, ale równie dobrze, jeśli dobrze się czujesz na Fazie II, możesz już na niej pozostać.

SPRAWDŹ INNE OFEROWANE DIETY (klik).

 
Copyright 2024 Qchenne-inspiracje.pl

All rights Reserved