fbpx
Więcej być ……. czyli jakie mam plany na Nowy 2020 rok

2019 rok był dla mnie rokiem bardzo pracowitym. Ogromnie pracowita była też jego końcówka.
Listopad i połowę grudnia będę wspominać długo, i chyba ku przestrodze ponieważ obiecałam sobie, że już nigdy nie dopuszczę do sytuacji w której będę pracowała kosztem własnego zdrowia i czasu dla mojej rodziny.

Jak wiecie nie jestem osobą która podsumowuje. Nie robię nostalgicznych analiz, nie patrzę do tyłu.
To co się wydarzyło jest już historią, a ja jestem głodna życia, nowych wyzwań, ciekawa tego co przede mną.

Nowy rok to dla mnie zawsze nowe rozdanie. 12 nowych rozdziałów. 365 nowych możliwości.
To co robię na końcówce starego roku i początku nowego to snuję plany. Nie patrzę do tyłu, nie tracę czasu na dywagacje, na robienie kolaży zdjęć z tego co się wydarzyło, nie wrzucam tego do sieci. Szkoda mi na to czasu. Zamiast tego rozpisuję to, co chcę osiągnąć w nowym roku i planuję jak to zrealizować.
W tym roku kończę studia i na 95% rozpocznę kolejne. Mam też w planach zakończenie dużego projektu który realizujemy z mężem od kilku miesięcy, oraz kilka małych. Oprócz tego szkolenia i udział w najważniejszych konferencjach tego roku, czyli stałe poszerzanie wiedzy i kompetencji. Wszystko dla Was kochani 😉

Szykuje się sporo pracy i z ekscytacji już przebieram nogami, ale to co zaplanowałam na ten rok to czas.
Dokładnie tak. Zaplanowałam czas dla siebie. Każdego miesiąca.

Panuje przekonanie, że czas dla siebie to strata czasu. Musisz być zapracowany, produktywny. Jak czytasz książkę na kanapie, patrzysz w niebo, albo jesteś na spacerze, nie pracujesz. Jesteś bezproduktywny, tracisz czas.
Nic bardziej mylnego.
Tylko równowaga jest gwarantem sukcesu. Balans między pracą, a odpoczynkiem.
Muszę się przyznać, że przez ostatnie 5 lat biegłam. Ja nie chodziłam. Ja biegałam, często zapominając o sobie, o czasie dla siebie, o czasie na sen, odpoczynek, równowagę.
W tym roku mówię stop. Nie biegnij bo coś przegapisz. W tym roku chcę “być”, chcę doświadczać i czas na „być” rezerwuję w kalendarzu. Nie mówię „dobra, zwolnię, więcej odpocznę”. Wpisuję to do kalendarza ponieważ to co wpisane, to zaplanowane. 

Kochani, w tym nowym roku, życzę Wam czasu na równowagę. Umiejętności przetasowania swojego życia i ułożenia priorytetów we właściwej kolejności.  
Moja zawodowa droga jest ściśle określona i zaplanowana na ten rok. Po raz pierwszy jednak oprócz drogi zawodowej, zaplanowałam także drogę rozwoju osobistego, duchowego. Wchodzę w ten nowy rok z ogromnym apetytem.

Eleonor Roosevelt powiedziała „ Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno własnych marzeń”. Kochani, życzę Wam w tym nowym, 2020 roku, abyście nie bali się walczyć o siebie, o swoje marzenia, szczęście i o swoje życie które mamy tylko jedno. Czasu nie cofniemy.

A Wy jakie macie plany na ten Nowy Rok ?

46 komentarzy

MagdalenaDodano:  7 Styczeń 2020 - 9:41
Hej, wspominałaś kiedyś o aparacie ortodontycznym.. Czy planujesz dalej założyć? Ja właśnie jestem przed i zastanawiam się jak to się będzie miało do diety.. orzechy, nasiona, jedzenie barwiące, na początku tylko płynne... Trudny czas żeby to wszytko pogodzić
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  7 Styczeń 2020 - 10:10
Jeszcze jestem przed ponieważ u mnie sprawa jest dość skomplikowana.
Odpowiedz
PatrycjaDodano:  7 Styczeń 2020 - 10:09
Fajnie jest mieć możliwość wyboru i stwierdzenia \"w tym roku zwalniam, zmieniam priorytety\", niestety nie zawsze jest to możliwe. Gdybym ja tak zrobiła to musiałabym szukać sobie nowej pracy a na to nie moge sobie pozwolić, więc w tym roku niestety nadal pozostanę chomikiem biegającym w kołowrotku...
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  7 Styczeń 2020 - 10:25
Patrycjo ale są jeszcze weekendy. Warto zaplanować odpoczynek w weekend. Przedyskutować z mężem/partnerem podział obowiązków. Zawsze jest sposób.
Odpowiedz
ZuziaDodano:  7 Styczeń 2020 - 10:11
Zainteresowało mnie co napisałaś- planujesz własny rozwój osobisty i duchowy. Możesz coś więcej na ten temat napisać?
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  7 Styczeń 2020 - 10:25
Nie chcę na razie zdradzać szczegółów ;)
Odpowiedz
ClaudiaDodano:  7 Styczeń 2020 - 11:24
Małgosiu WSZYSTKIEGO DOBREGO I JAK NAJLEPSZEGO NA NOWY ROK ! ♥️
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  7 Styczeń 2020 - 12:01
Dziękuję Claudia. I dla Ciebie również.
Odpowiedz
ElkaDodano:  7 Styczeń 2020 - 11:52
Ja nie umiem ułożyć tych priorytetów. Jestem nauczona, że praca to coś, czemu trzeba się poświęcić (nawet jeśli jest mało fajna), bo pieniądze są niezbędne w życiu. Cieszenie się rodziną, hobby, przyjaciółmi, stawiam niżej niż konieczność pracy. Czuję, że coś tu jest nie tak, że tak nie powinno się podchodzić do życia. Niestety jestem nauczona, że czas wolny to \"obijanie się\", mam wyrzuty sumienia gdy mam więcej niż np 2 dni wolnego. To chyba jest niezdrowe podejście, bo prędzej się wykończę psychicznie... :( ech.
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  7 Styczeń 2020 - 12:02
Ela tak jesteśmy nauczeni, że czas na odpoczynek to czas stracony bo nic wtedy nie robisz, jesteś bezproduktywna. Prawda jest jednak taka, że jeśli nie będzie odpoczynku, to nie będzie efektywnej pracy ;)
Odpowiedz
OlaDodano:  7 Styczeń 2020 - 12:16
W tym roku 366 nowych mozliwosci :). Wszystkiego dobrego w Nowym roku :).
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  7 Styczeń 2020 - 13:49
ooooo to tym lepiej ;)
Odpowiedz
JoannaDodano:  7 Styczeń 2020 - 12:35
Małgosiu, Życzę Ci w takim razie wspaniałego Roku 2020 wg zamierzonych celów i satysfakcji z rozwoju duchowego i osobistego! Podpisuje się pod tym co napisałaś wszystkimi lapkami, odpoczywanie jest obecnie niemodne i uznawane za lenistwo :) odpoczywac już mi się udaje, teraz walczę z oporem osób wokół :P
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  7 Styczeń 2020 - 13:50
Asiu tak naprawdę odpoczywając jesteśmy w stanie osiągnąć wyznaczone cele. Zmęczony człowiek nie będzie miał na to siły.
Odpowiedz
HaniaDodano:  7 Styczeń 2020 - 12:44
A ja mam plan, zeby dostać sie do Ciebie na konsultacje. Boję się, ze jest w ogole realny.....
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  7 Styczeń 2020 - 13:49
Haniu zapraszam ;) 12 stycznia ruszają zapisy na marzec.
Odpowiedz
KaskaDodano:  7 Styczeń 2020 - 13:18
Dzień dobry, jesli zapisze.sie po dietę indywidualna 1 raz teraz to na kiedy ja otrzymam? Interesowałby mnie początek kwietnia - będę juz po przeprowadzce i będę mieć czasu wie ej
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  7 Styczeń 2020 - 13:42
12 stycznia ruszają zapisy na marzec więc jak będę Cię konsultowała możemy się umowić na dietę w kwietniu. Nic nie stoi na przeszkodzie.
Odpowiedz
KrysiaDodano:  7 Styczeń 2020 - 13:34
Gosiu, w jakich konferencjach będziesz brać udział? Na jakie warto się zapisać? Życzę Ci wszystkiego dobrego w Nowym Roku i tego zwolnienia - każdemu z nas to jest niezbędne :))
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  7 Styczeń 2020 - 13:41
Krysiu jestem zapisana w kilku miejscach. Wezmę udział głównie w konferencjach dotyczących dietoterapii.
Odpowiedz
AnulaDodano:  7 Styczeń 2020 - 14:16
Gosiu, czy znasz czasopismo \"Współczesna dietetyka\"? Polecasz je? Pozdrawiam i życzę samych sukcesów i dużo odpoczynku w 2020 :)
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  7 Styczeń 2020 - 16:04
Znam. Bardzo wartościowe.
Odpowiedz
Patrycja Q. Dodano:  7 Styczeń 2020 - 14:21
Właśnie ze względu na brak zdrowego balansu pomiędzy pracą a życiem prywatnym i ogromną ilością stresu, rzucam pracę! 😁 Myślę, że to będzie dobra decyzja. Od lutego nowa firma, nowe projekty - trzymajcie proszę kciuki, żebym nie wpadła z deszczu pod rynnę 😊
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  7 Styczeń 2020 - 14:54
Patrycja mocno trzymam kciuki za nowe wyzwania !!! Bedzie dobrze. Myśl pozytywnie!
Odpowiedz
AnnDodano:  7 Styczeń 2020 - 14:24
Kochana Gosiu, gdybyś nie miala pomysłu na artykuł, to podsyłam Ci inspirację :) Chętnie poczytałabym jakie dania i produkty mrozisz. W ten weekend mialam sporo wolnego czasu i chcialam ugotować coś na zapas i pomrozic, by później w tygodniu nie spędzać zbyt wiele czasu w kuchni - przydadzą mi się Twoje sprawdzone triki, bo już niejednokrotnie wprowadziłas rewolucję w mojej kuchni :)
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  7 Styczeń 2020 - 14:53
Zapisuję ;)
Odpowiedz
AniaDodano:  7 Styczeń 2020 - 14:24
Podpisuję się pod tym rękami i nogami! Bieg bez odpoczynku na dłuższą metę nie ma racji buty. Też rozplanowalam czas dla siebie w tym roku. Po raz pierwszy w życiu. Wszystkiego wspanialego życzę Ci kochana Małgosiu w tym 2020 roku ❤️ i dziękuję za pomoc w powrocie do dobrego samopoczucia dzięki cudownej diecie i nieocenionym wskazówkom.
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  7 Styczeń 2020 - 14:53
Aniu ściskam mocno kochana ;)
Odpowiedz
DominikaRDodano:  7 Styczeń 2020 - 16:35
Baaardzo zdrowe podejście :-) Trzymam kciuki za wszystkie Twoje plany na ten rok!! I dziękuję za to, że jesteś, że dzielisz się z nami wiedzą. Uwielbiam Twojego bloga, Twoje książki. I dietę! Już teraz nie kontynuuję, ale często sięgam po przepisy, nauczyłam się ciekawie komponować produkty. Dziękuję!!! P.S. Do wszystkich, którzy gonią, uważają, że chwila odpoczynku to marnotrastwo czasu: chodziłam na terapię do psychologa ponad 2,5 roku. Miałam nerwicę z małymi atakami paniki. Prosta już droga do depresji. Miałam dokładnie takie samo podejście do życia: zapitalać i nie odpoczywać. Pamiętam, jak żal mi było czasu na oglądanie filmu, a jak już to się zdarzało, to czułam \"motyle w brzuchu\" - poddenerwowanie, zdenerwowanie na siebie, że nie robię czegoś produktywnego. TO STRASZNE. Musiałam się z tego wyleczyć. Teraz zdarza mi się błogie lenistwo i naprawdę bardzo wyzwalająca jest myśl: MOGĘ, należy mi się. Odpoczynek to podstawa do prawidłowego funkcjonowania. Pozdrawiam :-**
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  8 Styczeń 2020 - 7:52
Dokładnie tak jak mówisz. Bez odpoczynku i równowagi nie osiągniemy niczego.
Odpowiedz
IzaDodano:  7 Styczeń 2020 - 17:12
Mój plan to urodzić w marcu wspaniałego bobasa, zrzucić zbędne kg i kontynuować studia. W zeszłym roku spełniłam marzenie życia i poleciałam do Nowego Jorku - czas wymyślić kolejny kierunek🤭
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  8 Styczeń 2020 - 7:51
Iza życzę Ci tego z całego serca ;)
Odpowiedz
IwonaDodano:  7 Styczeń 2020 - 19:15
Ja miałam to samo 10 lat temu założyłam firmę zapieprzalam jak nie wiem co. Szybko urlop szybka niedziela bo w soboty pracowałam. Od trzech lat nie pracuje w soboty urlop mam dwa razy w roku i staram się gdzieś wyjechać. Ale w tym roku postanowiłam odpuścić sobie bardziej.na autorytet swojej firmy ciężko pracowałam przez 10 lat teraz czas dla mnie i podzielam wypełni Twój wpis Gosiu i życzę Ci żeby Ci się wszystko spełniło. :)
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  8 Styczeń 2020 - 7:50
Iwona i Tobie życzę tego samego ;)
Odpowiedz
SanKorDodano:  7 Styczeń 2020 - 21:38
Gosiu powodzenia na pełnej mocy!! Wierzę w Ciebie, Twój potencjał i gorąco kibicuje, żeby marzenia(a wlasciwie cele) się spełniły. Zeby to było możliwe, niezbędne są naladowane akumulatory i odpoczynek. Natury się nie oszuka:) Jesteś dla wielu inspiracją, więc Twoje plany to również często nasze ciche nadzieję i motywacja do walki o siebie😉
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  8 Styczeń 2020 - 7:50
Dziękuję ślicznie i ściskam mocno ;)
Odpowiedz
AsiaDodano:  8 Styczeń 2020 - 8:40
Małgosiu, już chyba od 5 lat piekę Twój chlebek i nie wyobrażam sobie innego. Masę mieszałam mikserem używając takich końcówek \"pałeczek\". Niestety mikser po 12 latach się spalił i muszę zakupić nowy. I tu moje pytanie: chciałabym kupić mikser planetarny kitchen aid czy myślisz, że w nim uda się wymieszać masę na chleb? Jaką końcówkę powinnam mieć?
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  8 Styczeń 2020 - 14:56
Tak. Asiu polecam Ci bardzo. Ja mam ten sprzęt i jestem z niego bardzo zadowolona.
Odpowiedz
PatrycjaDodano:  8 Styczeń 2020 - 8:58
Dodaje tu odpowiedź do wypowiedzi Gosi z wczoraj o 10:25 (nie moge jej dodac pod komentarzem Gosi, ostatnio w ogóle prawie żadnych komentarzy nie mogę dodawać): Gosiu, mąż pracuje za granicą, ja jestem sama z 2,5 letnim dzieckiem + praca na cały etat i nadgodziny, pomocy mogę oczekiwać jedynie od opiekunki ale wiadomo, że taka pomoc sporo kosztuje, więc korzystam z niej najrzadziej jak się da. Jak przychodzi koniec tygodnia to marzę o weekendzie, jak przychodzi koniec weekendu z dzieckiem i zajęciami domowymi to marzę o pracy. Od 3 lat nie ruszam się i prawie nie bywam na świeżym powietrzu, nie mam kiedy. Nie chcę tu się użalać ale czasami przestawienie priorytetów nie jest możliwe, trzeba żyć tak jak jest...
Odpowiedz
ZuzaDodano:  8 Styczeń 2020 - 10:16
Dziękuje Ci za ten wpis ❤️ Uświadomiłaś mi, że to nie praca pokazuje czy jesteśmy pracusiami czy leniami. Ja nowy rok rozpoczęłam wycieczką do Gdańska, aby zmienić otoczenie i zrelaksować się. Było mi to bardzo potrzebne i już wiem, że powtórzę ten wyjazd z początkiem 2021 roku. Moi rodzice wciąż wierzą, że tylko ciężka praca fizyczna to prawdziwa praca. Niestety z wiekiem braknie im już sił i zdrowia, a większość dolegliwości są właśnie skutkiem ich harówki, która nie zawsze była potrzebna. Dlatego ja postanowiłam, że chcę inaczej. Chcę zachować równowagę i żyć szczęśliwie. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku 😘
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  8 Styczeń 2020 - 14:54
Zuza mocno trzymam za Ciebie kciuki a Ty trzymaj za mnie ;)
Odpowiedz
AniaDodano:  8 Styczeń 2020 - 20:09
Gosiu, psychodietetyka? :D
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  9 Styczeń 2020 - 9:25
Psychodietetykę studiuję teraz ;)
Odpowiedz
ElaDodano:  8 Styczeń 2020 - 23:18
Gosiu, podsumowania to nie tylko nostalgiczna analiza ale i pierwszy krok w planowaniu. Spojrzenie wstecz to cenne źródło informacji co nam się udało i dlaczego a także co nam się nie udało i dlaczego. Świetny materiał żeby nie powiedzieć niezbędny do tego aby planować coraz lepiej, rozwijać się, wyciągać wnioski że swoich doświadczeń. I tak, oczywiście jednym z wniosków może też być nieplanowanie odpoczynku:) życzę wszystkiego dobrego, pozdrawiam
Odpowiedz
MagdalenaDodano:  12 Styczeń 2020 - 10:17
Małgosiu wszystkiego dobrego. Zawsze Cię podziwialam za wiedzę, za konsekwencję, za wytrwałość, jak również za planowanie co dla mnie jest bardzo trudne. Życzę dużo odpoczynku i energii w realizacji kolejnych planów. Pozdrawiam
Małgosia, Qchenne - InspiracjeDodano:  12 Styczeń 2020 - 14:25
Dziękuję serdecznie :).
Odpowiedz
Oferty
img1
DIETA INDYWIDUALNA
redukcja, Hashimoto, NT, IO, PCOS, WZJG, cukrzyca, fodmap i in.
ZAMÓW DIETĘ
img1
Gotowe diety
7-dniowe jadłospisy o niskim indeksie glikemicznym
SKLEP
img1
MOJE KSIĄŻKI
porady żywieniowe i przepisy bezglutenowe, bezmleczne i bezjajeczne
SKLEP
img1
Fit PLANER
Planer, który pomoże Ci zmienić złe nawyki żywieniowe i
zaplanować czas
SKLEP
img1
GOTOWE JADŁOSPISY NA CAŁY ROK
dla osób zdrowych
CZYTAJ WIĘCEJ
img1
ZRÓB ZAKUPY
Sklepy oferujące rabaty dla moich czytelników
CZYTAJ WIĘCEJ
Facebook
Used for the like, share, comment, and reaction icons
Pokaż poprzedni wpis
Masz problem z utrzymaniem zdrowych nawyków żywieniowych ?
Mam coś, co Ci pomoże !
Czytaj więcej