fbpx
Dla kogo olej lniany, a dla kogo siemię lniane, czyli jaka jest różnica i o czym trzeba wiedzieć kupując
Img

Siemię lniane! Maleńkie brązowe ziarenka o wielkich właściwościach.
O siemieniu lnianym pisałam już na blogu przy okazji akcji regeneracji na włosy i skórę . Nie jest to produkt popularny. Ani nie wygląda, ani nie smakuje. Statystyczny Polak raczej nie ma z nim do czynienia, no chyba że choruje na żołądek, ale o tym za chwilę.
Dziś chcę się skoncentrować na siemieniu i powstającym z niego oleju lnianym. Co lepsze i dla kogo ? Na co ? Oraz o czym trzeba bezwzględnie wiedzieć ?

Ziarenka siemienia lnianego zawierają:
  • 40 – 45 % wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (Omega 3 i Omega 6), które obniżają  poziom cholesterolu we krwi, zapobiegają nadciśnieniu tętniczemu poprzez regulację nadmiernej kurczliwości naczyń krwionośnych, oraz poprzez hamowanie agregacji płytek krwi zapobiegają tworzeniu się zakrzepów . Regulują pracę całego układu sercowo – naczyniowego i układu nerwowego.
  • witaminę E zwaną witaminą młodości i będącą jednym z najsilniejszych antyoksydantów. Witamina E zapobiega odkładaniu się blaszki miażdżycowej, obniża poziom cholesterolu i ma gigantyczny wpływ na płodność (jej niedobór powoduje bezpłodność).
  • działający regenerująco na skórę, leczący stany zapalne i problemy z cerą cynk.   
  • uczestniczące  w tworzeniu czerwonych krwinek kwas foliowy i żelazo. Niezbędne szczególnie kobietom w ciąży i po porodzie. 
  • niezbędne do prawidłowego funkcjonowania obwodowego układu nerwowego, regulujące spalanie tłuszczów, białek i węglowodanów witaminy B1 i B6. 
  • uspokajający, kojący, wspomagający koncentrację i cały układ nerwowy magnez.
  • wspomagającą koncentrację i pamięć, normalizującą poziom cholesterolu we krwi i zapobiegającą osadzaniu się płytek cholesterolowych na ściankach naczyń lecytynę. 
  • zarówno rozpuszczalny jaki i nierozpuszczalny w wodzie błonnik (ciężko znaleźć produkt mający obie frakcje błonnika). Błonnik reguluję przemianę materii, pomaga w stabilizacji poziomu cukru we krwi, zapewnia prawidłową pracę jelit i żołądka, usuwa z organizmu toksyny.
  • Jak widać siemię lniane to samo dobro. Osoby z cukrzycą, nadciśnieniem, chorobami serca, problemami z hormonami, PCOS, IBS, osoby z problemami żołądkowymi, Panie w okresie menopauzy, Panie po menopauzie, Panowie po 50-tce, dziewczyny z problemami związanymi z zanikiem miesiączki i wiele innych które otrzymały ode mnie indywidualną dietę dziwiły się obecnością siemienia.
    Po 4 tygodniach już się nie dziwią 😉 Efekty działania siemienia zauważa się bardzo szybko. 

Dla nas kobiet kluczową informacją jeśli chodzi o len są zawarte w nim lignany. 
Nasiona lnu mają najwięcej lignanów ze wszystkich znanych roślin, występujących na naszej planecie. 
Lignany to naturalne fitoestrogeny (związki roślinne w budowie i działaniu podobne do estrogenów).  
Lignany regulują poziom hormonów kobiecych zarówno hamując nadmierną aktywność jak i uzupełniając niedobory, zmniejszając tym samym ryzyko zachorowania na nowotwory hormonozależne, czyli piersi i  jajników. Regulują zaburzenia cyklu miesiączkowego, u Pań w okresie menopauzy łagodzą niekorzystne objawy, a Panom chronią prostatę przed zmianami nowotworowymi. Już Hipokrates polecał nasiona lnu kobietom. 

Napar z siemienia lnianego doskonale znają wrzodowcy i wszyscy mający kłopoty z nadżerkami i ubytkami w błonie śluzowej żołądka. 
Kleikowaty napar z siemienia imituje naturalną błonę śluzową, działa łagodząco i przyspiesza regenerację błony śluzowej na całej długości przewodu pokarmowego. 
Kleikowaty napar z siemienia pity rano na czczo daje doskonałe efekty w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, nadżerek oraz stanów zapalnych jelit.   

Olej lniany ma takie same wartości jak siemię. Powstaje w wyniku wyciśnięcia oleistych substancji z nasion lnu. Na jakość produktu wpływa temperatura tłoczenia. Nie powinna być wyższa niż 10 stopni ! Im niższa tym lepsza.
Olej tak samo jak siemię lniane mielone należy przechowywać w lodówce. Jeśli mamy spiżarnię to też będzie dobrze. Pomieszczenie musi być jednak ciemne i chłodne.
Kupujmy tylko olej nierafinowany. Tylko produkt nieoczyszczony zachowuje maksimum wartości odżywczych. Rafinowany będzie miał dodatek syntetycznej witaminy E, a tego nam nie potrzeba. My chcemy naturalnej witaminy E.
Zawsze patrzmy na datę produkcji. Olej lniany nie powinien być starszy niż 3 miesiące, a po otwarciu trzeba go zużyć w ciągu 4 tygodni.
Dzienna dawka to do 2 do 4 łyżek w zależności od stanu zdrowia.

Komu olej, a komu ziarenka ?
  • napar z ziarenek będzie doskonały dla wrzodowców i osób z problemami żołądkowymi. Nie ma znaczenia czy przyrządzimy go z całych ziarenek, czy z mielonych.
    Pamiętajmy jednak że tłuszcz jełczeje i utlenia się pod wpływem światła i temperatury. Ziarenka siemienia mają naturalną skorupkę, mielone już tej ochronnej warstwy nie mają dlatego odradzam zakup siemienia mielonego i polecam samodzielne mielenie „na świeżo” w specjalnie do tego przeznaczonym młynku.
    Jeśli jednak nie macie młynka i chcecie kupić mielony patrzycie na datę produkcji. Nie kupujcie starszego niż 4 miesięczny. Po otwarciu opakowania, mielone siemię należy przesypać do słoika i trzymać w lodówce.
    NIESTETY ! Napar z siemienia pity dłuższy czas utrudnia wchłanianie witamin z grupy B dlatego dieta powinna obfitować w produkty bogate w te witaminy.  To niestety nie jest takie oczywiste w przypadku wrzodowców i osób z chorym żołądkiem i jelitami ponieważ zarówno chleb razowy, grube kasze i inne produkty z grubego przemiału trzeba wykluczyć z diety co wiąże się z zaburzeniami metabolicznymi.
  • jeśli z przyczyn zdrowotnych musimy stosować dietę lekkostrawną i wykluczyć z diety produkty z grubego przemiału, a do tego mamy kłopoty z hormonami źródłem lignanów które pomogą wyregulować poziom hormonów niech będzie olej lniany lub siemię mielone dodawane bezpośrednio do np.  koktajli.
    Olej lniany nie wyleczy nam wrzodów, ale pomoże na kłopoty hormonalne.
  • jeśli mamy wrzody i kłopoty jelitowe, aby uniknąć zaburzeń metabolicznych związanych z niedoborem witamin z grupy B należy naprzemiennie stosować napar z ziarenek i olej np. przez miesiąc pić napar, a przez drugi olej lniany.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Kiełki roślin – dlaczego warto włączyć je do diety?

Wiosną kuszą nas nowalijki, rzodkiewki, ogórki, młoda dymka, ale naszą uwagę tak naprawdę powinniśmy skierować w kierunku kiełków. Dlaczego? Małe Czytaj dalej

Ziarna konopii. Czy są jadalne? Czy są legalne? Jakie mają wartości i czy warto włączyć je do diety?
ziarna konopii

Temat ziaren konopi zainteresował mnie stosunkowo niedawno, po tym jak o samej konopi zaczęło być głośno za sprawą poprawienia się Czytaj dalej

Dieta gotowa zima wersja 3 – dobrze zbilansowane plany dietetyczne

Kochani, z ogromną przyjemnością, onieśmielona Waszymi wiadomościami i tym jak na nią czekaliście, ogłaszam premierę diety gotowej zimowej w wersji Czytaj dalej

283 komentarze

AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 9:16
Witam! mam pytanie, czy mozna równoczesnie stosowac picie oleju i siemienia lnianego- w praktyce robirę tak, iż zaparzam 1,5 łyżki sieminie lnianego, mieszam go pożniej z sokiem malinowym i zapijam "ta mikstura z glutami" 2 łyzki oleju ( niestety nie idzie go wypic bez popijania) mOZNA PRZESADZIC Z TYMIZBAWIENNYMI ZIARENKAMI LNU???
Dodano:  19 listopad 2014 - 9:49
Glutki z siemienia zapijasz olejem ? Dobrze zrozumiałam ?
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 9:53
HEH ODWROTNIE OLEJ ZAPIJAM GLUTKAMI Z SIEMIENIA LNIANEGO Z SOKIEM MALINOWYM???? CZY NIE PRZESADZAM :)
Dodano:  19 listopad 2014 - 10:01
Jest ok. 2 łyżki oleju + 1,5 łyżki siemienia to jest ilość akceptowalna.
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 10:23
SUUPER, W TAKIM RAZIE DALEJ PIJEMY W DUECIE :0 DZIĘKUJE BAARDZO ZA ODPOWIEDZ !
Tini 55433Dodano:  4 sierpień 2015 - 13:12
Od dwóch tygodni piję olej lniany z oliwą z oliwek ok. 50 ml. Przez pół dnia po wypiciu mam mdłości i boli mnie glowa. Czuję się jak po imprezie syto zakrapianej alkoholem. Co się dzieje???
Dodano:  4 sierpień 2015 - 21:01
Nie umiem odpowiedzieć.
AnonimowyDodano:  15 październik 2015 - 1:14
Pewnie za duże ilości oleju. Za male płynów. Przy zwiększonej podaży oleju należy zwiększyć ilość wypijanych płynów z 2 do nawet 3 litrów. No i nie przyjmować takiej porcji oleju naraz, choc to sprawa indywidualna zależna od możliwości organizmu.
AnonimowyDodano:  14 kwiecień 2016 - 2:04
50 ml oleju na raz? Lol. Mam nadzieję, że jeszcze żyjesz, bo twój post był pisany dość dawno. Zmniejsz dawkę o jakieś 90 % a wszystko będzie ok xD
AnonimowyDodano:  20 listopad 2016 - 17:23
pijesz za duzo oleju wystarczy 2 lyzki dziennie i stad te mdlosci i nie mieszac jak pijesz olej lniany to kuracje przez miesiac lnianym.
Odpowiedz
IwonaDodano:  19 listopad 2014 - 9:23
WITAJ, MAŁGOSIU CZY W CIĄŻY MOZNA PIC SIEMIE?
Dodano:  19 listopad 2014 - 9:46
W ciąży radziłabym olej (dodaj do pesto lub winegretu) lub mielone do koktajli, sałatek owocowych.
Odpowiedz
Mariusz PurgałDodano:  19 listopad 2014 - 9:29
A czy siemię lniane w całych ziarnach (niemielone) można spożywać z korzyścią dla organizmu, czy nie wchłonie się z powodu skorupek?
Ile zdrowa osoba powinna spożywać siemienia dziennie/tygodniowo/miesięcznie? Czy przy dobrze zbilansowanej diecie (ułożonej przez Ciebie ;) jest jeszcze potrzeba dodawania siemienia lnianego i czy mogę je bezkarnie dodawać do koktajli/sałatek nie obawiając się o zakłócenie dziennego bilansu makroskładników?
Dodano:  19 listopad 2014 - 9:47
Wchłonie się. Bezkarnie radziłabym nie dodawać bo co za dużo to nie zdrowo ;)
2-3 łyżki będzie ok.
Mariusz PurgałDodano:  19 listopad 2014 - 12:13
Ale 2-3 łyżki na jaki okres? Dziennie/tygodniowo? :)
Dodano:  19 listopad 2014 - 12:47
dziennie
Odpowiedz
Karo KDodano:  19 listopad 2014 - 9:37
Witaj Gosiu,

proszę Cię doradź mi w sprawie siemienia- jestem w tej grupie, którą nękają ciągle bóle żołądka, zalecono mi, abym spożywała kleik z siemienia. Dorosła ze mnie kobita, a nie mogę się przemóc, po jednej łyżeczce odechciewa mi się wszystkiego ;)

Wymyśliłam sobie, że będę dodawała ziarenka do koktajlu: kefir+banan. Czy to ma sens terapeutyczny? Jeśli tak, to czy na szklankę koktajlu łyżeczka siemienia wystarczy? Można dodać ziarenka bezpośrednio do blendera razem ze składniki, czy zmielić oddzielnie, a może dodawać w całości? Taki koktajl jest bardzo smaczny :)))

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszystkie cenne porady i przepisy!
Dodano:  19 listopad 2014 - 9:45
Na bóle żołądka aby siemię zadziałało łagodząco musi być w formie kleiku. Kisiel z ziarenek jest ciężką przeprawą, zdecydowanie lepiej wchodzi siemię mielone w formie kleiku. Nie pij po łyżeczce. Ciach ciach trzeba, aby szybciej ;)
Karo KDodano:  19 listopad 2014 - 12:48
Dziękuję za odpowiedź! Jak trzeba to trzeba, będę piła kleik- może z dodatkiem soku pójdzie łatwiej;-) Gosiu, a podpowiesz proporcje? Ile siemienia dziennie i jaka ilość wody?
Dodano:  19 listopad 2014 - 13:05
na górze w linku jest przepis
Karo KDodano:  19 listopad 2014 - 13:07
Dzięki, przepraszam, nie zauważyłam linku. :)
Sylwia JankowskaDodano:  4 sierpień 2016 - 20:30
Dodaj troche jakiegoś soku po 3 dniach przyzwyczaisz się
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 9:44
Super wpis! Ja tam ziarenka lnu lubię - nawet kisiel z nich mi smakuje :) Mam pytanie - polecasz jakiś młynek, który nadawałby się do mielenia ziarenek lnu?? Pozdrawiam, Iwona
Dodano:  19 listopad 2014 - 9:50
Ja mam Holden, kupiłam go w Makro za jakieś 60-70 zł i sprawdza się idealnie.
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 9:52
Dzięk za odpowiedź :) Poszukam go :)
Odpowiedz
OlaDodano:  19 listopad 2014 - 9:50
Rewelacyjny artykuł! Siemię to magiczne ziarenko. :-) Mi pomaga na problemy z bólami menstruacyjnymi - pite regularnie sprawia, że prawie ich nie ma, albo są bardzo delikatne, naprawdę warto spróbować! Przestudzony glutek z siemienia wgniatam też we włosy zamiast drogeryjnego żelu - pięknie podkreśla skręt.

Trochę z innej beczki (a może tej samej?). Małgosiu, co mogę zrobić, żeby pomóc mojej mamie ze stałą suchością w gardle? Lekarze mówią, że to kwestia wieku (81 lat), że śluzówka wysycha, dodatkowo mama ma niewydolność serca (aktualnie leży w szpitalu), która pogłębia objawy - naprawdę ciężko jej się oddycha. Cukierki ziołowe pomagają tylko na chwilę, ale mają niestety w składzie cukier, którego mama powinna unikać.

Dziękuję Ci za tego bloga i pozdrawiam. :-)
Dodano:  19 listopad 2014 - 9:53
Olej pity łyżką - łyżeczka co 3-4 godziny. Może być olej lniany, może być oliwa z oliwek.
To nawilży śluzówkę i dodatkowo pozytywnie wpłynie na serce.
OlaDodano:  19 listopad 2014 - 10:07
Dziękuję! :-)
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 10:16
Wyczytalam gdzies ze w spozywaniu oleju nie trzeba robic przerwy. Jesli jestem osoba zdrowa to czy moge pic przez miesiac koktajl, puzniej przez miesiac olej i tak wkolko? Czy raczej robic przerwy?
Dodano:  19 listopad 2014 - 13:02
W przypadku oleju nie trzeba robić przerw.
Pijąc koktajl z glutków tak. Taki mix że miesiąc napar, miesiąc olej jest ok.
Odpowiedz
AnulaDodano:  19 listopad 2014 - 10:17
Kolejny rewelacyjny wpis, dziękuję. A przy okazji, to olej lniany w kuchni, do czego stosować najlepiej?
Dodano:  19 listopad 2014 - 12:59
Do pesto, winegretów. Generalnie na zimno !
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 18:38
Szkoda tylko, że jest taki obrzydliwy. Kupiłam raz, wydałam kupę kasy, spróbowałam dodając do jakiegoś koktajlu wg przepisu z jakiegoś bloga. Wyplułam, wylałam, było wstrętne. Nikt nie chciał tego pić. W końcu olej się przeterminował i trzeba go było wyrzucić :(
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 10:19
swietny artykul :)
kiedy najlepiej pic kleik z ziarenek,aby przyniosl najlepsze efekty? wiem,ze na czczo,ale przyjmuje leki na tarczyce, ktore spozywam na min.30 min przed sniadaniem i jesli potem bym miala jeszcze czekac kolejne 30 min.to z glodu bym umarla :P
z gory dziekuje za odpowiedz
Dodano:  19 listopad 2014 - 13:01
W Twoim przypadku razem ze śniadaniem lub bezpośrednio przed.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 10:27
Małgosiu jesteś niesamowita. Może się powtarzam, ale Twoje artykuły są po prostu genialne!!! Mam do Ciebie pytanie odnośnie treningu. Dwa razy w tygodniu ćwiczę po 2 godz. Najpierw są to zajęcia mentalne - zdrowy kręgosłup, druga godzina to zajęcia siłowe ze sztangą. Przed zajęciami jem solidny obiad (białko, węglowodany i tłuszcze), a zaraz po treningu jem jabłko i piję 250 ml mleka w butelce (córka przynosi ze szkoły i nie chce pić więc nie chcę wyrzucać). Czy dobrze robię? Dodam, że odżywiam się bardzo zdrowo, nie jestem na redukcji, jedynie chodzi mi o wyrzeźbienie sylwetki.
Dodano:  19 listopad 2014 - 13:03
Ok ;)
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 14:16
wow Gosiu nawet nie wiesz jak się cieszę, że otrzymałam pozytywną odpowiedź, bałam się że robię coś źle, dziękuję Ci za wszystko Kochana
Odpowiedz
Little LycheeDodano:  19 listopad 2014 - 10:29
Zmielone siemię daję do owsianki, ale moja babcia piła olej na problemy żołądkowe (refluks, nadżerki) i wszystko nim wyleczyła. Olej zadziałał lepiej niż leki i też lekarz powiedział żeby go piła. Ja akurat mam zapalenie błony śluzowej żołądka i też jakoś na dniach go kupię.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 10:30
Artykuł świetny Wszystko w jednym miejscu. Piję siemię już jakiś czas ale do tej pory robiłam kleiK z całych ziarenek Przez ile dni można trzymać w lodówce świeżo zmielone siemię?
Dodano:  19 listopad 2014 - 12:56
Do miesiąca.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 10:34
Witam. Bardzo ciekawe - chce sprobowac picia naparu z siemienia - czy po miesiacu powinnam juz zauwazyc efekty, a moze wczesniej? (chodzi o objawy menopauzy i niewielka nadzerke w zoladku) I jeszcze jedno - jak taki napar (kisiel?glutek?) przyrzadzic - ile ziarenek/ile wody?...gotowac, czy tylko zalac wrzatkiem? Pic na cieplo czy na zimno? 1xdziennie na czczo wystarczy?...
Dodano:  19 listopad 2014 - 12:56
Już po miesiącu tak. Przepis na napar i jak pić znajduje się w linku na górze.
Odpowiedz
Paulina HaydenkaDodano:  19 listopad 2014 - 10:45
Świetny wpis, sama piję regularnie siemię lniane, kiedyś zaczynałam od oleju, jednak jego smak mnie odstraszał. Od kilku miesięcy nie wiem czym jest ból menstruacyjny! Len pomaga, włosy rosną mi szybko, są mocne, jedynie na skórze pojawiają się często stany zapalne ale myśle, że to zasługa pokrzywy, którą piję bardzo często. Pozdrawiam:)
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 10:47
Gosiu! Codziennie wchodzę na Twojego bloga i sprawdzam czy nie ma nowych wpisów! Inspirujesz :)
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 10:56
Czy jeśli nie posiadam młynka, a dodaje 1 łyżkę siemienia do owsianki, jest ok? Czy nie zmielone ma gorsze działanie/wchłanialność? Dodam, że starannie je gryzę oraz ile powinno się tych ziarenek dziennie jadać, 1 łyżka wystarczy? Ile może być omegi w takiej ilości?
Dodano:  19 listopad 2014 - 12:53
Jest ok. Ja w miksie śniadaniowym też mam siemię w ziarenkach.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 11:10
Malgosiu a co polecisz przy zaparciach (wyproznianie raz na dwa trzy dni) i problemach skórnych (trądzik mimo 32 lat) olej czy ziarenka
Dodano:  19 listopad 2014 - 12:52
I olej i ziarenka będą ok.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 11:15
Gosiu jak przygotowujesz kleik z siemienia?
zmielone siemię zalewasz gotującą się wodą, czkasz jak ostygnie i mieszasz??
Jeśli po przebudzeniu mam w zwyczaju na czczo pić wodę z cytryną i miodem, mogę siemię dać na noc (raczej cały dzień jestem poza domem). Czy mogę wypić rano jedno po drugim, potem ćwiczenia i śniadanie??
Dodano:  19 listopad 2014 - 12:52
Na górze w linku jest przepis na kleik który podawałam przy okazji akcji regeneracja.
Tak możesz rano wypić obydwa na raz.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 11:49
Pani Małgosiu, przepraszam że poruszę kwestię nie związaną z dzisiejszym tematem, ale co sądzi Pani na temat zup w diecie? Mamy sezon jesienny i moja rodzina dopomina się talerza z gorącą zupą. Wiem że podała Pani przepis na zupę ogórkową, a co z takimi tradycyjnymi zupami jak kapuśniak, grochówka? Można, czy nie można?
Serdecznie pozdrawiam Ana
Dodano:  19 listopad 2014 - 12:51
Od czasu do czasu można ale to są ciężkie zupy, zwłaszcza jeśli są gotowane w tradycyjny sposób. Na co dzień polecam zdecydowanie lżejsze zupy.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 11:56
Malgosiu, kiedys pilam napar z siemienia lnianego, ale moja mama powiedziała, ze od niego bardzo się tyje. Ale czy nie są to zdrowe tłuszcze? Chcialabym schudnąć. Mam problemy z hormonami i zoladkiem, dlatego z tego co czytam, byłby dla mnie idealny. Co jaki czas można taki napar pic i z ilu lyzeczek?
Dodano:  19 listopad 2014 - 12:48
No co Ty, nie utyjesz od siemienia. To zdrowe tłuszcze.
Rób sobie napar z jednej łyżki siemienia i szklanki wody - pij codziennie. Po miesiącu zrób przerwę na kolejny miesiąc.
AnonimowyDodano:  20 listopad 2014 - 23:31
Mam pytanie odnośnie samego ziarna które używamy do naparu. Czy można je po prostu zjeść po wypiciu naparu? Czy przy problemach żołądkowych nie zaszkodzą?
Dodano:  21 listopad 2014 - 9:03
Jak najbardziej można zjeść ziarenka ;)
Odpowiedz
EwelinaDodano:  19 listopad 2014 - 11:58
Ja glutek z siemienia wykorzystuje głównie jako maska do włosów :p
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 12:21
Małgosiu, samego kleiku z siemienia nie mogę przełknąć :( Zamiast go pić w czystej postaci, dodaję kleik z ziarenkami do zbendowanych owoców i wtedy wypijam. Czy w takiej formie jest on tak samo przyswajalny przez organizm? Czy zachodzą w nim jakieś reakcje, które zobojętniają jego dobroczynne działanie? Dziękuję za odpowiedź.
Dodano:  19 listopad 2014 - 12:46
dodawany do koktajli jest doskonale przyswajalny, natomiast jeśli chodzi o kłopoty żołądkowe np. wrzody to kleik jest niezastąpiony
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 18:15
Dziękuję Małgosiu ;) Nie mam żadnych kłopotów żołądkowych, jestem zdrowa jak ryba :) Przeczytałam Twój artykuł na temat akcji-regeneracji i sama chciałam przez miesiąc przetestować na sobie działanie siemienia.
Pólki co jestem bardzo zadowolona. Nie wiem czy to zasługa siemienia, ale zauważyłam mniejszą ilość wypadających włosów. Myślisz, ze to może być z tym związane? :)
Dodano:  19 listopad 2014 - 20:46
oczywiście ;)
Odpowiedz
IwonaDodano:  19 listopad 2014 - 12:58
Gosiu czy chińszczyzna raz na dwa miesice to duzy grzech?
IwonaDodano:  19 listopad 2014 - 13:16
Miałam tak wielka ochote dzisiaj ze sie skusiłam. i teraz siedze i sie zastanawiam ile to cos miało kalorii i jak złe było ;-(
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 13:01
Jak często powinno pić się olej lniany aby pomóc sobie z problemami z hormonalnymi ? Patrycja
Dodano:  19 listopad 2014 - 13:04
Codziennie, 1-2 łyżki
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 13:11
na czczo czy po posiłku ?
Dodano:  19 listopad 2014 - 14:17
bez znaczenia,możesz dodać do winegretu do sałatki
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 13:40
A czy z zapaleniem żołądka i Z helico bacter można jeść twój Mix śniadaniowy z jogurtem- tam siemię jest niezmielone?
Dodano:  19 listopad 2014 - 14:15
Można ale w przypadku zapalenia żołądka polecam kleik.
Renata JDodano:  24 maj 2015 - 23:17
Witam, a co sądzisz o ziarenkach babki płesznik jako środek na lepszą przemianę materii. Wcześniej piłam siemię lniane zmielone i do tego dwie łyżeczki otrąb. Teraz piję babkę. Ale nie poprwiło się trawienie.
Dodano:  25 maj 2015 - 9:35
Błonnik z babki płesznik zadziała jeśli idzie w parze ze zmianą diety i odpowiednim nawodnieniem. Jeśli pijesz mało to przyniesie odwrotny skutek.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 14:18
Dzien dobry. Wlasnie przeczytalam w jednym z komentarzy ze mielone siemie lniane nie mozna pic stale? Mam problemy zoladkowe i pije napar z 1-2 lyzeczek co rano juz od kilku lat! Nawet jak wyjezdzam gdzies na wakacje , zabieram go z soba ( bo reaguje zatwardzeniem... :( ) Oleju lnianego niestetety nie moge przelknac... Wiec jest wskazane picie lnu regularnie czy nie? Poprosze o odpowiedz. Z gory dziekuje. Kasia
Dodano:  19 listopad 2014 - 15:03
Napar pity regularnie utrudnia wchłanianie witamin z grupy B, stąd warto robić przerwy. Ale kwestia wchłaniania jest kwestią indywidualną, być może u Ciebie jest wszystko ok.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 15:26
Jeżeli rano piję tran a wieczorem zażywam wit. D 2000 j.m w kapsułkach to mogę pić koktajl z siemienia, żeby wzmocnić bardzo wypadające ostatnio włosy ? Nie przeholuję z kwasami omega 3 ?
Dodano:  19 listopad 2014 - 20:45
A ile tego tranu ?
AnonimowyDodano:  20 listopad 2014 - 8:55
5 ml, producent deklaruje, że jest to 1,2 g kwasów omega-3
Dodano:  20 listopad 2014 - 9:20
To już będzie za dużo. Albo tran albo olej.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 15:58
Dziękuję za artykuł :), jakiś czas temu zastanawiałam się nad olejem lnianym (ze względu na trądzik hormonalny), ale sprzeczne opinie jakie znalazłam w internecie zniechęciły mnie. Fajnie, że w przejrzysty sposób zebrała Pani bardzo przydatne informacje na ten temat. Dzięki Pani wpisom sprzedaż siemienia i oleju wzrośnie w Polsce :), ja dziś zakupiłam pierwszą butelkę. Pozdrawiam serdecznie

A wie może ktoś czy olej lniany jest dobry jako maseczka na suche włosy?
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 20:07
Olej lniany jest bardzo dobry na suche włosy. Należy nałożyć olej na włosy na kilka godzin lub cała noc i zmyć szamponem. Świetnie działa tez maska z tego gluta z siemienia lnianego. Cudownie nawilża. Sprawia, że są miękkie, sypkie i błyszczące.
Agnieszka
Odpowiedz
g-nDodano:  19 listopad 2014 - 16:44
Witam, a dla maluszkow 1-2letnich? W jakich ilosciach? dziekuje
Dodano:  19 listopad 2014 - 20:44
łyżeczka dziennie starczy
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 20:57
Witaj Gosiu. Moje pytanie jest troszkę z innej beczki, a dokładniej chodzi mi o przyjmowanie żelaza. Proszę powiedz mi w jakich porach i nigdy najlepiej przyjmować żelazo? Żeby najlepiej się przyswajal?
Dodano:  20 listopad 2014 - 9:18
Żelazo przyjmuje się w czasie posiłku. Najlepiej się przyswaja w obecności witaminy C.
Więcej o żelazie pisałam w innym poście - jest w zakładce Trochę zdrowia.
AnonimowyDodano:  20 listopad 2014 - 11:19
Dziękuję bardzo.
Odpowiedz
AgnieszkaDodano:  19 listopad 2014 - 21:13
Witam, mam do pani wielką prośbe ja z moją mamą chciałyśmy upiec chleb bananowy i czy mogłaby pani podać przepis, bardzo byśmy były wdzięczne :)
Dodano:  20 listopad 2014 - 9:15
Nie dysponuję takim przepisem :(
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 23:17
Małgosiu a w jaki sposób mozna otrzymać od Ciebie indywidualne porady,,czytałam że mailem ale jak..ile to kosztuje?
Dodano:  20 listopad 2014 - 9:14
O jakie porady chodzi ?
AnonimowyDodano:  21 listopad 2014 - 0:02
o ułożenie diety na konkretne dolegliwości..
Dodano:  21 listopad 2014 - 8:58
W zakładce zamów dietę masz wszelkie informacje.
Napisz do mnie na diety@qchenne-inspiracje.pl
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  19 listopad 2014 - 23:29
Małgosiu czy picie jednego piwa dziennie nie jest ze szkodą dla zdrowia?? z jednoczesnym odżywianiem sie według Twoich zasad??
Dodano:  20 listopad 2014 - 9:17
he he, co drugi Pan zamawiający u mnie dietę pyta o piwo, prosi o choćby jedno słowo "za" ;))
jedno całe piwo dziennie to za dużo, jest słodkie i kaloryczne,
jedno w tygodniu, przy weekendzie dla osoby na redukcji jeszcze się obroni,
AnonimowyDodano:  21 listopad 2014 - 0:06
Małgosiu ale załóżmy że ja nie dbam o odchudzanie tylko o zdrowie..jestem szczupła i zdrowo się odżywiam - stosuję Twoje jadłospisy..zależy mi jednak bardzo na włosach i skórze noo na zdrowiu ogólnie..a mój mąż kupuje dla siebie piwko dziennie i dla mnie tez :)
Dodano:  21 listopad 2014 - 9:01
Jak dla mnie jedno piwo dziennie to za dużo. Piwo jest kaloryczne, ma dużo cukru.
Pół litra piwa ma 250 kcal czyli tyle co koktajl a porównaj sobie wartości piwa i koktajlu np. z maślanki, banana, truskawek z otrębami.
No i po koktajlu jestem syta, a piwo wzmaga apetyt.
Jeśli oczekujesz rozgrzeszenia za to codzienne piwo, nie udzielę, ale każdy robi jak uważa ;)
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  20 listopad 2014 - 6:43
a co z Olejem Lnianym tłoczonym na gorąco?
U mnie je się taki na wigilie i w sumie mam do niego dostęp caluteńki rok :)
Dodano:  20 listopad 2014 - 9:13
Nie ma tam już Omega i większości wartości niestety :(
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  20 listopad 2014 - 7:57
Małgosiu- czy zamiast gotować siemię można go zalać gorącą wodą i pozostawić do zaparzenia ? tak jak parzy się herbatę?
Dodano:  20 listopad 2014 - 9:12
tak
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  20 listopad 2014 - 8:00
Gosiu-mam nieregularne miesiączki biorę Castagnus czy mogę pić siemie lniane lub olej lniany?
Dodano:  20 listopad 2014 - 9:12
Tak. Bardzo ładnie uzupełnią działanie Castagnusa.
Pamiętasz że Castagnus bierze się na czczo ?
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  20 listopad 2014 - 18:44
Chciałabym pić ten kleik, ale smak jest dla mnie ohydny. Niektórzy piszą, że dodają sok. Mam pytanie jaki sok dodać, żadnego domowego nie mam, a taki syrop ze sklepu to chyba sam cukier, polecisz jakiś Małgosiu?
Dodano:  20 listopad 2014 - 21:45
dodaj do kleiku pół szklanki np. soku jabłkowego
AnonimowyDodano:  21 listopad 2014 - 6:22
A konkretnie jaki ? taki z kartonika? Podaj proszę jakąś nazwę. Chodzi mi o to, żeby był jak najbardziej naturalny.
Dodano:  21 listopad 2014 - 8:56
np. taki jednodniowy, lub hortex
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  20 listopad 2014 - 19:11
Bardzo dziękuję za ten wpis- za wspaniały blog już nie raz dziękowałam, wiec tym razem przemilczę to :-) Podoba mi się to, że często poza wartościami zdrowotnymi określonego produktu, podkreślasz również jego oddziaływanie na urodę (ładna cera, błyszczące włosy, mocne paznokcie, etc). I chciałabym się Ciebie zapytać czy jest szansa na post w którym zdradziłabyś swoje ulubione kosmetyki, albo powiedziała na co zwracasz uwagę kupując te najczęściej używane? Co myślisz o parabenach w nich zawartych, przed czym przestrzegasz się, a co uważasz że jest warte żeby sobie zaaplikować. Sama od dłuższego czasu zachwycam się naturalnymi olejkami marokańskimi czy maseczkami z glinek. Pozdrawiam serdecznie Ania G
Dodano:  20 listopad 2014 - 21:44
W zasadzie mogłabym ;) Czemu nie ;)
AnonimowyDodano:  20 listopad 2014 - 22:42
wspaniale, będę czekała, myślę, że nie tylko ja :-) Ania
AnonimowyDodano:  21 listopad 2014 - 16:07
ja również czekam:)
AnonimowyDodano:  24 listopad 2014 - 10:28
ja również chętnie poczytałabym na ten temat :)
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  20 listopad 2014 - 21:15
Witaj Gosiu, Czym różni się len złocisty od tego brązowego? Który jest lepszy? Będę bardzo wdzięczna za Twoją odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie:)
Dodano:  21 listopad 2014 - 9:14
W wartościach odżywczych nie ma różnicy.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  20 listopad 2014 - 22:28
A co sadzisz Małgosiu o nasionkach chia czy faktycznie miskocisnieniowcy nie powinni ich jadac ?
Dodano:  21 listopad 2014 - 9:17
Nic mi na ten temat nie wiadomo.
Skąd masz taką informację ?
Odpowiedz
magrestDodano:  20 listopad 2014 - 22:52
Ja zaczęłam pić olej lniany z myślą o włosach - teraz zaczęłam się zastanawiać czy to w ogóle ma sens (w Twoim artykule nie było ani słowa o działaniu na włosy). Jak myślisz? I czy 1 łyżka dziennie wystarczy do tego celu? Nie za mało?
Na początku piłam codziennie 3 łyżki stołowe na czysto, ale strasznie mi to nie smakuje, więc teraz piję go rzadziej, bo nie wiem gdzie go przemycać w codziennym jedzeniu - zwykle teraz dodaję te 3 łyżki do jogurtu naturalnego z dżemem, miodem itp. żeby zabić smak oleju, ale nie dam rady jeść codziennie takiego jogurtu.
I kiedy najlepiej pić olej? Rano czy na wieczór? Słyszałam, że kwasy lepiej wchłaniają się wieczorem, ale często po takim wieczornym olejowym jogurcie nie czuję się za dobrze...
Dodano:  21 listopad 2014 - 9:05
Omega najlepiej wchłaniają się wieczorem. Olej na włosy działa świetnie i pisałam o tym w artykule o akcji regeneracja w czerwcu - link jest na górze posta.
Ilona BDodano:  21 listopad 2014 - 16:05
To może używaj ziarenek. Ja ich nawet nie miele i dodaję wszędzie - do zup, sałatek, sosów, nawet do ciast i deserów. Ich smak jest neutralny, przynajmniej dla mnie
magrestDodano:  26 listopad 2014 - 22:35
Rzeczywiście w tym linku jest o włosach :) Tak się skupiłam na oleju lnianym (bo nie wiem jak przemycać ten mój), że widząc link o siemieniu nawet nie brałam go pod uwagę. Jak taki glutkowaty koktajl z siemienia smakuje? Podobny w smaku do czystego oleju lnianego?
A czy całe, niezmielone ziarenka nie zaszkodzą? Nie tracą swoich właściwości w gorącym? (bo wiem, że olej traci i ten należy stosować tylko na zimno).
I ponawiam jeszcze pytanie o dawkowanie oleju - czy 1 łyżka dziennie to nie za mało, żeby poprawić stan włosów?
Dodano:  27 listopad 2014 - 10:25
Spokojnie w Twoim przypadku 2 nawet 3 łyżki. Ziarenka mają tę skorupkę więc nie tracą.
Odpowiedz
kkDodano:  21 listopad 2014 - 8:07
Witam, co myślisz o estrach etylowych z lnu?
Dodano:  21 listopad 2014 - 8:54
Uważam że idea może okazać się trochę niebezpieczna i możemy sami wpaść w pułapkę. Omega 3 są szkodliwe w nadmiarze.
Ja mawiał Paracelsus "wszystko jest trucizną i nią nie jest (...) zależy od dawki" stąd suplementacja Omega 3 jest niebezpieczna bo łatwo można przedawkować.
Według mnie w tym przypadku natura jest najlepsza.
Owszem dla osób które nie lubią lub nie mogą ryb, awokado, orzechów, olejów jest to jakieś rozwiązanie.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  22 listopad 2014 - 7:43
a kiedy post o oleju kokosowym?
Dodano:  22 listopad 2014 - 16:12
i na kokosowy przyjdzie pora ;)
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  22 listopad 2014 - 22:15
Przeczytałam cały artykuł i wszystkie komentarze. Zachwycona pobieglam do supermarketu i kupiłam olej lniany W domu przeczytałam że jest to olej. .....rafinowany z pierwszego tłoczenia: ( mogę gotować pić czy to da mi jakiś efekt czy lepiej się nie męczyć Z jego ohydnym smakiem
Dodano:  24 listopad 2014 - 10:26
Rafinowany będzie miał duuuużo mnie wartości niż nierafinowany.
Omega będę ale mniej. Pij, szkoda wylać.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  24 listopad 2014 - 10:26
Witam, pani Magłosiu czy można pić olej lniany lub jeść siemię kiedy bierze się tabletki antykoncepcyjne? Zastanawiam się czy fitoestrogeny nie zaburzą skuteczności tabletek. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.
Dodano:  24 listopad 2014 - 10:36
Ilość 2 łyżek dziennie nie zaburzy. Musiałabyś pół litra oleju wypić ;)
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  24 listopad 2014 - 11:16
Dziękuję za szybką odpowiedź, miłego dnia :)
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  24 listopad 2014 - 15:10
Malgosiu podasz nazwe sprawdzonego oleju ?
Dodano:  24 listopad 2014 - 18:05
Polecam oleje z rodzinnej olejarni olini.pl. Zaopatrujemy się tam całą rodziną. Olejarnia dla moich czytelników ma specjalny kod rabatowy DIETOTERAPIA.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  24 listopad 2014 - 19:38
Małgosiu a czy siemię lniane w ziarenkach gotowane z owsianką na mleku traci swoje właściwości?:) Dodaje je już dość długo do owsianki bo tylko w tej formie jest dla mnie zjadliwe
Pozdrawiam
Ania
Dodano:  24 listopad 2014 - 21:44
Nie traci.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  26 listopad 2014 - 22:19
Czy taki olej będzie ok? Nie wiem, cz można wklejać linki, więc podaję info: LenVitol- Olej lniany tłoczony na zimno wysokolinolenowy, nieoczyszczony.
2 łyżki stołowe - (30 ml - 27,6 g) Kwasy tł. jednonienasycone 4,4 g, Kwasy tł. wielonienasycone 5 g, Kwasy tł. wielonienasycone 15,5 g.
Kupiłam i piję niestety rafinowany, innego nie znalazłam. Dopiję go i szukam nierafinowanego. Pozdrawiam, Marta

Dodano:  27 listopad 2014 - 10:22
Może być
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  13 grudzień 2014 - 15:42
Witam serdecznie,

Mielone w młynku siemię lniane do mój coddzienny dodatek do śniadania. Mam jednak pytanie - w powyższym tekście, jak i innych opracowaniach zawsze pisze się o piciu naparu z siemienia. Ja jednak nie robię sobie naparu, a jem 3 łyżeczki zmielonego siemienia i popijam kefirem. Czy taka forma jest równie wartościowa?

Pozdrawiam,
am
Dodano:  14 grudzień 2014 - 9:28
Tak, jest równie wartościowa.
Napar ma znaczenie jeśli są kłopoty żołądkowe.
Odpowiedz
Oferty
img1
DIETA INDYWIDUALNA
redukcja, Hashimoto, NT, IO, PCOS, WZJG, cukrzyca, fodmap i in.
ZAMÓW DIETĘ
img1
Gotowe diety
7-dniowe jadłospisy o niskim indeksie glikemicznym
SKLEP
img1
MOJE KSIĄŻKI
porady żywieniowe i przepisy bezglutenowe, bezmleczne i bezjajeczne
SKLEP
img1
GOTOWE JADŁOSPISY NA CAŁY ROK
dla osób zdrowych
CZYTAJ WIĘCEJ
img1
ZRÓB ZAKUPY
Miejsca i produkty, które szczególnie polecam z uwagi na jakość.
CZYTAJ WIĘCEJ
Instagram
Brzuch jak balon, a do tego więcej na wadze? 

Archeony mają taką moc! Komunikują 📞 się z Twoimi adipocytami i po pierwsze robią z Twoimi preferencjami żywieniowymi co chcą, po drugie powodują, że odkładasz więcej 😫

Z ebooka 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 dowiesz się oczywiście czym jest SIBO i IMO, jakie są przyczyny przerostów, jak wyleczyć je skutecznie, oraz jaki bałagan mogą spowodować „po drodze” i jak go „posprzątać” 

Premiera ebooka już w drugiej połowie lutego. 

#sibo #imo

Brzuch jak balon, a do tego więcej na wadze?

Archeony mają taką moc! Komunikują 📞 się z Twoimi adipocytami i po pierwsze robią z Twoimi preferencjami żywieniowymi co chcą, po drugie powodują, że odkładasz więcej 😫

Z ebooka 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 dowiesz się oczywiście czym jest SIBO i IMO, jakie są przyczyny przerostów, jak wyleczyć je skutecznie, oraz jaki bałagan mogą spowodować „po drodze” i jak go „posprzątać”

Premiera ebooka już w drugiej połowie lutego.

#sibo #imo
...

467 50
Test wodorowo – metanowy to podstawa diagnostyki SIBO/IMO, ale jeśli patrzysz wyłącznie na cyferki, lub co gorsza, opierasz swoje działanie wyłącznie na suchym stwierdzeniu osoby wykonującej test określającym, że przerost jest to możesz odbić się od ściany. 

W ebooku 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 krok po kroku wyjaśnię jak prawidłowo wykonać, oraz zinterpretować test wodorowo – metanowy w oparciu o objawy, historię choroby oraz historię popełnianych błędów żywieniowych i behawioralnych. 

Premiera ebooka już w drugiej połowie lutego. 

#sibo #imo

Test wodorowo – metanowy to podstawa diagnostyki SIBO/IMO, ale jeśli patrzysz wyłącznie na cyferki, lub co gorsza, opierasz swoje działanie wyłącznie na suchym stwierdzeniu osoby wykonującej test określającym, że przerost jest to możesz odbić się od ściany.

W ebooku 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 krok po kroku wyjaśnię jak prawidłowo wykonać, oraz zinterpretować test wodorowo – metanowy w oparciu o objawy, historię choroby oraz historię popełnianych błędów żywieniowych i behawioralnych.

Premiera ebooka już w drugiej połowie lutego.

#sibo #imo
...

518 22
Skuteczna terapia SIBO/IMO to nie bułka z masłem. 
Jeżeli wydaje Ci się, że wystarczy wziąć antybiotyk i temat załatwiony to grubo się mylisz o czym świadczy ogromna rzesza ludzi z nawrotami, kręcącymi się w kółko i dalej nie potrafiącymi poradzić sobie z dokuczliwymi objawami😫. 

W ebooku 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 krok po kroku wyjaśnię Ci jak wyleczyć SIBO/IMO skutecznie. 
Dowiesz się dlaczego ten problem dotyczy właśnie Ciebie, jak przeprowadzić leczenie, jaką wdrożyć suplementację, dietę oraz jakich błędów nie popełniać ‼️

Wchodzicie w to? 
Wiecie co u Was jest lub było przyczyną SIBO/IMO? 

#sibo #imo

Skuteczna terapia SIBO/IMO to nie bułka z masłem.
Jeżeli wydaje Ci się, że wystarczy wziąć antybiotyk i temat załatwiony to grubo się mylisz o czym świadczy ogromna rzesza ludzi z nawrotami, kręcącymi się w kółko i dalej nie potrafiącymi poradzić sobie z dokuczliwymi objawami😫.

W ebooku 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 krok po kroku wyjaśnię Ci jak wyleczyć SIBO/IMO skutecznie.
Dowiesz się dlaczego ten problem dotyczy właśnie Ciebie, jak przeprowadzić leczenie, jaką wdrożyć suplementację, dietę oraz jakich błędów nie popełniać ‼️

Wchodzicie w to?
Wiecie co u Was jest lub było przyczyną SIBO/IMO?

#sibo #imo
...

1388 114
Dieta to nie ograniczenia! Dieta to styl życia!

Czy danie z rolki jest ograniczające? NIE!
Czy jest ekstremalnie pyszne? TAK!
Czy zaspokoi zapotrzebowanie na słodkie jednocześnie dostarczając białka, wapnia, magnezu, potasu, potasu i witamin z grupy B? TAK! 

Pochodzi z diety zima wersja 5 𝐃𝐨𝐛𝐫𝐞 𝐛𝐨 𝐩𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢𝐞 👌
Tę i inne diety znajdziesz na stronie:

𝐰𝐰𝐰.𝐝𝐢𝐞𝐭𝐨𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚-𝐥𝐞𝐧𝐚𝐫𝐭𝐨𝐰𝐢𝐜𝐳.𝐩𝐥

Link również w BIO profilu ♥️

#insulinooporność #cukrzyca #niedoczynnośćtarczycy #hashimoto #pcosdiet

Dieta to nie ograniczenia! Dieta to styl życia!

Czy danie z rolki jest ograniczające? NIE!
Czy jest ekstremalnie pyszne? TAK!
Czy zaspokoi zapotrzebowanie na słodkie jednocześnie dostarczając białka, wapnia, magnezu, potasu, potasu i witamin z grupy B? TAK!

Pochodzi z diety zima wersja 5 𝐃𝐨𝐛𝐫𝐞 𝐛𝐨 𝐩𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢𝐞 👌
Tę i inne diety znajdziesz na stronie:

𝐰𝐰𝐰.𝐝𝐢𝐞𝐭𝐨𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚-𝐥𝐞𝐧𝐚𝐫𝐭𝐨𝐰𝐢𝐜𝐳.𝐩𝐥

Link również w BIO profilu ♥️

#insulinooporność #cukrzyca #niedoczynnośćtarczycy #hashimoto #pcosdiet
...

1998 3206

Masz problem z utrzymaniem zdrowych nawyków żywieniowych ?
Mam coś, co Ci pomoże !
Czytaj więcej

MOJA KSIĄŻKA


"Smacznie i zdrowo na diecie ograniczającej mięso" to książka dla tych, którzy szukają inspiracji na zdrowe posiłki i preferują tradycyjną formą książkową.

Ponad 70 stron porad żywieniowych oraz 65 pysznych i prostych w przygotowaniu przepisów. Dzięki podanym przy każdej potrawie wymiennikom węglowodanowym i białkowo-tłuszczowym szczególnie polecam ją osobom cierpiącym na cukrzycę typu I, kiedy kluczowe jest określenie dawki insuliny.

Idealny prezent dla każdego, kto chce zacząć przygodę ze zdrowym odżywianiem, ale nie koniecznie jest gotowy na ścisłe trzymanie się diety. 

 

PRZEJDŹ DO SKLEPU

This will close in 20 seconds