fbpx
Postanowienia noworoczne – jak nie porzucić ich właśnie teraz?
Img

Z nowym rokiem poziom motywacji do realizacji różnego rodzaju postanowień i wdrażania zmian zwykle jest wysoki. Dodatkowo w tym roku startowaliśmy w poniedziałek co dodaje wiatru w żagle, podbija zarówno motywację, jak i wiarę w wyznaczone cele. Te bywają różne. Od zawodowych, osobistych, aż po zdrowotne. Prawda jest jednak taka, że jeżeli zdrowie i samopoczucie szwankuje, to z celami zawodowymi i osobistymi związanymi z rozwojem delikatnie mówiąc, może być problem, dlatego celem numer jeden, dla każdego, powinno być zdrowie i jestem przekonana, że zgodzicie się ze mną że jeżeli nie ma zdrowia, to nie cieszy nic. Jeżeli wstajemy rano zmęczeni i zniechęceni to ciężko realizować cokolwiek. 

Jaki cel zrealizujesz jeżeli Twoja codzienność to:  

 • brak energii już od samego rana, 
 • sennoć, 
 • problemy z koncentracją, 
 • nerwowość i poczucie irytacji bez wyraźnej przyczyny,
 • przewlekłe zmęczenie,
 • bóle głowy, bóle mięśni?

Do tego wypadają Ci włosy, a układ pokarmowy “krzyczy” w postaci wzdęć, gazów, czy dokuczliwych zaparć. 

Nie ma dnia, abym nie otrzymała pytania “Małgosiu, jaka dieta na to pomoże”? 
Żywienie jest ogromnie ważne bo jest paliwem dla organizmu. Poszczególne witaminy, minerały etc. są kofaktorami wielu reakcji. Są cegiełkami do budowy hormonów, neuroprzekaźników…… ale to nie wszystko i mówię to bazując zarówno na swoim własnym doświadczeniu, jak i doświadczeniu wielu moich pacjentów. 

Przykro to mówić, ale żyjemy dziś bardzo niefizjologicznie i przyczyn tego stanu rzeczy jest bardzo dużo. Musimy mieć jednak świadomość w jak dużym stopniu wpływa to na nasz stan zdrowia, samopoczucie, poziom energii, ryzyko oraz progresję chorób. 

Zaplanuj dokładnie 

Jeżeli masz plan na 2024 rok, chcesz realizować swoje cele i nie porzucić ich w styczniu jak to się często dzieje, zrób to mądrze. Przede wszystkim każdy cel musi być realny do zrealizowania i musisz osadzić go w czasie. To absolutna podstawa. Jeżeli to cel zawodowy, dokładnie zaplanuj jego realizację krok po kroku. Nic nie dzieje się na pstryk palcem. Na wszystko potrzebny jest czas. Miej to na uwadze. 

Jeżeli to cel zdrowotny, przeanalizuj co spowodowało, że tego zdrowia brakuje. Jakie działania, które podejmujesz każdego dnia służą Twojemu zdrowiu, a jakie zdecydowanie nie. To może być trudny rachunek sumienia, ale jest potrzebny. Bądź więc ze sobą szczera. 

Jeżeli celem jest redukcja masy ciała, również osadź ją w czasie bo na efekty trzeba będzie poczekać (każda dieta cud dająca szybki, spektakularny efekt robi to kosztem zdrowia) i koniecznie zastosuj gęstoodżywczą dietę, która będzie nowym stylem życia, nie chwilową zabawą – polecam każdą moją (KLIK)  bo każda jest smaczna, przeciwzapalna i szybka w przygotowaniu. 

Fundament to podstawa 

Musisz mieć jednak świadomość, że to jak funkcjonujesz, jaki masz poziom energii potrzebny do realizacji jakiegokolwiek celu zależny jest od tego czy zbudowałaś fundament, który w połączeniu z dietą da Ci takiego “kopa” do działania, że będziesz góry przenosić. I nie! Nie ma w tym cienia przesady bo mówiąc to bazuję na doświadczeniu z moimi pacjentami, oraz swoim własnym.

Nagrałam prawie 3 godzinne (2 godziny i 50 minut) szkolenie w którym szczegółowo omawiam:

 • czego z żywności potrzebujesz do produkcji ATP, czyli nośnika energii komórkowej, 
 • czym są mitochondria i jak możesz je osłabić, żeby finalnie zmniejszyły produkcję ATP, w efekcie czego poczujesz się jakby ktoś odłączył Ci zasilanie, 
 • co dzieje się z Twoim organizmem, kiedy śpisz za mało, nieefektywnie ilościowo i jakościowo,
 • dlaczego wybudzasz się w nocy, jakie są najważniejsze przyczyny problemów ze snem, jak wyjść z tego błędnego koła, w końcu się wyspać i porządnie zregenerować,
 • dlaczego tak ważne jest funkcjonowanie zgodnie z rytmem okołodobowy, i dlaczego organizm nie będzie funkcjonował prawidłowo, jeżeli olewamy ten temat,
 • jak ustawić nasze wewnętrzne zegary bo nie o jeden chodzi,
 • co dzieje się z organizmem w stresie i jak sobie z nim radzić, 
 • jak jeść, aby wycisnąć z jedzenia jak najwięcej,
 • dlaczego mimo zdrowej diety nadal masz niedobory i czujesz się źle. 

Szkolenie znajduje się TU – KLIKNIJ
Tak jak obiecałam, z kodem ZDROWIE szkolenie możecie kupić z -50% rabatem do niedzieli 14 stycznia! 

Jak nie porzucić postanowień w styczniu? 

 1. Dobrze wszystko zaplanuj – rozpisz wszystkie cele.
 2. Zastanów się czy posiadasz zasoby na ich realizację. Chcąc zrealizować jakiś cel zawodowy być może konieczne będą dodatkowe szkolenia, czy kursy. Jeżeli zaplanowałaś, że w tym roku np. będziesz biegle posługiwała się językiem obcym, konieczne będzie zaplanowanie czasu na naukę, lub czasu oraz środków na kurs doszkalający, czy prywatne lekcje z nauczycielem.
 3. Następnie osadź wszystkie cele w czasie, czyli zaplanuj ile realnie go potrzebujesz na ich realizację. 
 4. Pamiętaj, że motywacja jest ulotna. Raz jest, raz jej nie ma. Podstawą realizacji każdego celu jest DYSCYPLINA. Czy w każdy poniedziałek masz ochotę wstać i iść do pracy? Możesz ot tak zadzwonić do szefa i powiedzieć “przepraszam, bardzo mi przykro, ale nie czuję się dziś wystarczająco zmotywowana, aby wykonywać moje obowiązki, tym bardziej, że pada deszcz”? No raczej nie. Wstajesz i idziesz. To jest właśnie dyscyplina, która jest fundamentem zrealizowanych celów. Bo cele ma każdy, natomiast realizuję je Ci wytrwali, mający również świadomość, że raz jest lepiej, a raz gorzej, ale idą do przodu. Wiedz, że czasem musi być wolniej, aby finalnie było szybciej.
 5. Miej również na uwadze, że do realizacji jakichkolwiek celów potrzebujesz energii i siły do działania. Tu kłania się dieta i styl życia, bo z pustego i Salomon nie naleje.   
 6. Z nikim się nie porównuj. Każdy ma swoje tempo, każdy ma inne okoliczności życiowe i inne obciążenia. Ciesz się swoimi efektami. Naucz doceniać małe zmiany, bo małe zmiany tworzą finalnie duży efekt. 
 7. Drobne zmiany przyczyniają się do dużych zmian – co to oznacza? To znaczy, że jeżeli chcesz zmienić coś dużego np. schudnąć 10 kilogramów, zastanów się i wypisz co musisz zrobić, aby to osiągnąć np. zmienić sposób odżywiania, więcej się ruszać, wysypiać etc. Metoda małych kroków oznacza, że zamiast np. od razu kupować karnet na siłownię i chodzić tam 4 razy w tygodniu zwiększ poziom spontanicznej aktywności fizycznej, zwiększając po prostu liczbę robionych każdego dnia kroków. Zrobisz więcej, w momencie w którym ten nawyk bezpiecznie się osadzi i stanie się dla Ciebie czymś tak naturalnym jak umycie zębów po wstaniu rano. 
 8. Usprawniaj, usprawniaj i raz jeszcze usprawniaj. Ciesz się procesem. 
 9. Wykreśl ze swojego słownika termin “wszystko, albo nic”. Podejście “zero – jedynkowe” jest z góry skazane na porażkę. 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Hiperandrogenizm, czyli dlaczego wciąż walczysz z trądzikiem, mimo iż okres dojrzewania już dawno za Tobą? Co to za schorzenie? Jak się objawia? Gdzie szukać pomocy?
Hiperandrogenizm a zdrowa skóra

Coraz więcej kobiet które okres dojrzewania mają już dawno za sobą, ma problemy skórne. Borykają się z trądzikiem, bolesnymi gulami Czytaj dalej

Ashwagandha, czyli jak naturalnie wrzucić na luz i dodatkowo poprawić funkcjonowanie całego organizmu
Ashwagandha, czyli jak naturalnie wrzucić na luz i dodatkowo poprawić funkcjonowanie całego organizmu

Ostatnie 8 tygodni nie należały do łatwych. Po pracy siadałam prosto do nauki, w międzyczasie gotując, zajmując się dziećmi i Czytaj dalej

Mleko roślinne, czy może napój roślinny? Jak kupić dobry produkt? Jak nie dać sobie wcisnąć bubla? Które polecam?
Mleko roślinne, czy może napój roślinny? Jak kupić dobry produkt? Jak nie dać sobie wcisnąć bubla? Które polecam?

Produkty z roślin, będące odpowiednikiem produktów mlecznych oraz nabiałowych, stanowią doskonałą alternatywę dla osób, które z różnych przyczyn produktów z Czytaj dalej

Immunostymulujące działanie witaminy D3. Kiedy warto połączyć ją z witaminą K2 i dlaczego nie zawsze.
Immunostymulujące działanie witaminy D3. Kiedy warto połączyć ją z witaminą K2 i dlaczego nie zawsze.

Jedna z moich pacjentek z uśmiechem od ucha do ucha powiedziała mi ostatnio, że już wie, bo na własnej skórze Czytaj dalej

Brak komentarzy

Hanna StraburzyńskaDodano:  14 styczeń 2024 - 21:50
Twój komentarz został wysłany do zatwierdzenia przez administrację.
Odpowiedz
EwelinaDodano:  31 styczeń 2024 - 11:48
Twój komentarz został wysłany do zatwierdzenia przez administrację.
Odpowiedz
mangoDodano:  6 luty 2024 - 6:10
Twój komentarz został wysłany do zatwierdzenia przez administrację.
Odpowiedz
Zumba BydgoszczDodano:  7 luty 2024 - 15:32
Twój komentarz został wysłany do zatwierdzenia przez administrację.
Odpowiedz
Oferty
img1
DIETA INDYWIDUALNA
redukcja, Hashimoto, NT, IO, PCOS, WZJG, cukrzyca, fodmap i in.
ZAMÓW DIETĘ
img1
Gotowe diety
7-dniowe jadłospisy o niskim indeksie glikemicznym
SKLEP
img1
MOJE KSIĄŻKI
porady żywieniowe i przepisy bezglutenowe, bezmleczne i bezjajeczne
SKLEP
img1
GOTOWE JADŁOSPISY NA CAŁY ROK
dla osób zdrowych
CZYTAJ WIĘCEJ
img1
ZRÓB ZAKUPY
Miejsca i produkty, które szczególnie polecam z uwagi na jakość.
CZYTAJ WIĘCEJ
Instagram
Brzuch jak balon, a do tego więcej na wadze? 

Archeony mają taką moc! Komunikują 📞 się z Twoimi adipocytami i po pierwsze robią z Twoimi preferencjami żywieniowymi co chcą, po drugie powodują, że odkładasz więcej 😫

Z ebooka 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 dowiesz się oczywiście czym jest SIBO i IMO, jakie są przyczyny przerostów, jak wyleczyć je skutecznie, oraz jaki bałagan mogą spowodować „po drodze” i jak go „posprzątać” 

Premiera ebooka już w drugiej połowie lutego. 

#sibo #imo

Brzuch jak balon, a do tego więcej na wadze?

Archeony mają taką moc! Komunikują 📞 się z Twoimi adipocytami i po pierwsze robią z Twoimi preferencjami żywieniowymi co chcą, po drugie powodują, że odkładasz więcej 😫

Z ebooka 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 dowiesz się oczywiście czym jest SIBO i IMO, jakie są przyczyny przerostów, jak wyleczyć je skutecznie, oraz jaki bałagan mogą spowodować „po drodze” i jak go „posprzątać”

Premiera ebooka już w drugiej połowie lutego.

#sibo #imo
...

467 50
Test wodorowo – metanowy to podstawa diagnostyki SIBO/IMO, ale jeśli patrzysz wyłącznie na cyferki, lub co gorsza, opierasz swoje działanie wyłącznie na suchym stwierdzeniu osoby wykonującej test określającym, że przerost jest to możesz odbić się od ściany. 

W ebooku 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 krok po kroku wyjaśnię jak prawidłowo wykonać, oraz zinterpretować test wodorowo – metanowy w oparciu o objawy, historię choroby oraz historię popełnianych błędów żywieniowych i behawioralnych. 

Premiera ebooka już w drugiej połowie lutego. 

#sibo #imo

Test wodorowo – metanowy to podstawa diagnostyki SIBO/IMO, ale jeśli patrzysz wyłącznie na cyferki, lub co gorsza, opierasz swoje działanie wyłącznie na suchym stwierdzeniu osoby wykonującej test określającym, że przerost jest to możesz odbić się od ściany.

W ebooku 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 krok po kroku wyjaśnię jak prawidłowo wykonać, oraz zinterpretować test wodorowo – metanowy w oparciu o objawy, historię choroby oraz historię popełnianych błędów żywieniowych i behawioralnych.

Premiera ebooka już w drugiej połowie lutego.

#sibo #imo
...

518 22
Skuteczna terapia SIBO/IMO to nie bułka z masłem. 
Jeżeli wydaje Ci się, że wystarczy wziąć antybiotyk i temat załatwiony to grubo się mylisz o czym świadczy ogromna rzesza ludzi z nawrotami, kręcącymi się w kółko i dalej nie potrafiącymi poradzić sobie z dokuczliwymi objawami😫. 

W ebooku 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 krok po kroku wyjaśnię Ci jak wyleczyć SIBO/IMO skutecznie. 
Dowiesz się dlaczego ten problem dotyczy właśnie Ciebie, jak przeprowadzić leczenie, jaką wdrożyć suplementację, dietę oraz jakich błędów nie popełniać ‼️

Wchodzicie w to? 
Wiecie co u Was jest lub było przyczyną SIBO/IMO? 

#sibo #imo

Skuteczna terapia SIBO/IMO to nie bułka z masłem.
Jeżeli wydaje Ci się, że wystarczy wziąć antybiotyk i temat załatwiony to grubo się mylisz o czym świadczy ogromna rzesza ludzi z nawrotami, kręcącymi się w kółko i dalej nie potrafiącymi poradzić sobie z dokuczliwymi objawami😫.

W ebooku 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 krok po kroku wyjaśnię Ci jak wyleczyć SIBO/IMO skutecznie.
Dowiesz się dlaczego ten problem dotyczy właśnie Ciebie, jak przeprowadzić leczenie, jaką wdrożyć suplementację, dietę oraz jakich błędów nie popełniać ‼️

Wchodzicie w to?
Wiecie co u Was jest lub było przyczyną SIBO/IMO?

#sibo #imo
...

1388 114
Dieta to nie ograniczenia! Dieta to styl życia!

Czy danie z rolki jest ograniczające? NIE!
Czy jest ekstremalnie pyszne? TAK!
Czy zaspokoi zapotrzebowanie na słodkie jednocześnie dostarczając białka, wapnia, magnezu, potasu, potasu i witamin z grupy B? TAK! 

Pochodzi z diety zima wersja 5 𝐃𝐨𝐛𝐫𝐞 𝐛𝐨 𝐩𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢𝐞 👌
Tę i inne diety znajdziesz na stronie:

𝐰𝐰𝐰.𝐝𝐢𝐞𝐭𝐨𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚-𝐥𝐞𝐧𝐚𝐫𝐭𝐨𝐰𝐢𝐜𝐳.𝐩𝐥

Link również w BIO profilu ♥️

#insulinooporność #cukrzyca #niedoczynnośćtarczycy #hashimoto #pcosdiet

Dieta to nie ograniczenia! Dieta to styl życia!

Czy danie z rolki jest ograniczające? NIE!
Czy jest ekstremalnie pyszne? TAK!
Czy zaspokoi zapotrzebowanie na słodkie jednocześnie dostarczając białka, wapnia, magnezu, potasu, potasu i witamin z grupy B? TAK!

Pochodzi z diety zima wersja 5 𝐃𝐨𝐛𝐫𝐞 𝐛𝐨 𝐩𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢𝐞 👌
Tę i inne diety znajdziesz na stronie:

𝐰𝐰𝐰.𝐝𝐢𝐞𝐭𝐨𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚-𝐥𝐞𝐧𝐚𝐫𝐭𝐨𝐰𝐢𝐜𝐳.𝐩𝐥

Link również w BIO profilu ♥️

#insulinooporność #cukrzyca #niedoczynnośćtarczycy #hashimoto #pcosdiet
...

1998 3206

Masz problem z utrzymaniem zdrowych nawyków żywieniowych ?
Mam coś, co Ci pomoże !
Czytaj więcej

MOJA KSIĄŻKA


"Smacznie i zdrowo na diecie ograniczającej mięso" to książka dla tych, którzy szukają inspiracji na zdrowe posiłki i preferują tradycyjną formą książkową.

Ponad 70 stron porad żywieniowych oraz 65 pysznych i prostych w przygotowaniu przepisów. Dzięki podanym przy każdej potrawie wymiennikom węglowodanowym i białkowo-tłuszczowym szczególnie polecam ją osobom cierpiącym na cukrzycę typu I, kiedy kluczowe jest określenie dawki insuliny.

Idealny prezent dla każdego, kto chce zacząć przygodę ze zdrowym odżywianiem, ale nie koniecznie jest gotowy na ścisłe trzymanie się diety. 

 

PRZEJDŹ DO SKLEPU

This will close in 20 seconds