fbpx
Sokowirówka czy wyciskarka? Które z tych urządzeń będzie lepsze dla Ciebie i Twojej rodziny? Sprawdź moje porównanie i sama zdecyduj.
Img

O tym że warzywa i owoce to źródło cennych witamin, minerałów, przeciwutleniaczy i błonnika nie trzeba nikogo przekonywać, a zwłaszcza Was, moich czytelników. Jeśli chcemy żyć zdrowo, powinny stanowić podstawę naszej diety.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca spożywanie 400 gramów warzyw i owoców dziennie, ale to są oczywiście zalecenia ogólne. Każdy z nas jest inny. Każdy prowadzi inny tryb życia i ma inne upodobania żywieniowe, dlatego świetnym sposobem na przemycenie zwłaszcza warzyw do diety są soki.

Jakiś czas temu pisałam Wam o wyciskarce której ja używam (przeczytacie o tym TU).
Od tego czasu regularnie pytacie mnie o to czy lepiej kupić nie ma co kryć, drogą wyciskarkę, czy może o połowę tańszą sokowirówkę. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta ponieważ zależy tak naprawdę od Was i od tego co kto lubi i na co zwraca uwagę bo jest akurat dla niego istotne.
Na podstawie sprzętów marki Philips, postanowiłam porównać dla Was te urządzenia biorąc pod uwagę:
  • kluczowe kwestie techniczne i cenę,
  • sposób powstawania soku,
  • czas potrzebny na przygotowanie,
  • konsystencję soku,
  • oraz ilość witamin, cukru, błonnika i  przeciwutleniaczy na podstawie badań przeprowadzonych przez markę Philips we współpracy z Universität für Bodenkultur Wien (BOKU) (Uniwersytetem Przyrodniczym w Wiedniu (BOKU)) dotyczących wartości odżywczej soków przygotowanych przy użyciu sokowirówek szybkoobrotowych i wyciskarek.

Myślę że to porównanie pomoże Wam podjąć decyzję co będzie dla Was lepsze. Wyciskarka czy sokowirówka.

Zaczynamy 😉

 Ja używam wyciskarki Philips Advance Collection HR1897/30 (klik)
Cena rynkowa tego urządzenia to ok. 1300 zł.
To co ją wyróżnia i co dla mnie osobiście jest bezkonkurencyjne to:
  • technologia MicroMasticating polagająca na wyciskaniu do 90% zawartości owoców (ten efekt osiąga głównie na miękkich owocach).
  •  technologia QuickClean czyli czyszczenie urządzenia w praktycznie 1 minutę dzięki temu że nie ma sitka (do umycia sprzętu wystarczy tylko woda, nie potrzebujemy niczego więcej).
  • funkcja wstępnego czyszczenia pozwalająca wypłukać włókna.
  • zdecydowanie rozmiar !!! Wyciskarka ma tylko 11 cm szerokości!
  • łatwe przechowywanie ponieważ wszystkie elementy wyciskarki można spakować do pojemnika na miąższ. Nie pałętają się po szufladach.
  • dwa filtry w zestawie – możemy mieć bardziej klarowny, oraz bardziej gęsty sok (lub nawet mus, w zależności od wyciskanego owocu i tego co akurat chcemy osiągnąć).
  • blokada kapania – dla tych co lubią czysty blat. Ja lubię 😉
Sokowirówka Advance Collection HR1871/70
Cena tego sprzętu na rynku to ok. 750 zł.
Co mi się tu podoba?:
  • technologia QuickClean z polerowanym sitkiem. Urządzenie można łatwo wyczyścić dzięki wysoko polerowanemu sitku QuickClean i funkcji wstępnego czyszczenia (ale czyszczenie trwa dłużej niż w wyciskarce HR1897).
  • funkcja wstępnego czyszczenia pozwalająca wypłukać włókna i ułatwiająca umycie sitka.
  • wyciskanie nawet najtwardszych produktów (super do buraków) — moc 1000 W (prędkość można regulować) (w wyciskarce też możemy wyciskać najtwardsze składniki).
  • i teraz UWAGA! Bardzo duży otwór na produkty pozwala wrzucać je w całości co skraca czas przygotowania soku.
  • wszystkie elementy można myć w zmywarce (w wyciskarce też).
Jak powstaje sok:
Sokowirówki szybkoobrotowe (odśrodkowe) po rozdrobnieniu owocu lub warzywa na mniejsze części wykorzystują siłę odśrodkową do oddzielenia soku od miąższu.
Wyciskarki wolnoobrotowe miażdżą owoce i warzywa, by wydobyć z nich sok, który następnie jest przefiltrowywany w celu oddzielenia miąższu.

 

Konsystencja soku:

Sokowirówka:
  • sok z sokowirówki jest zawsze klarowny,
  • można uzyskać go z:
  1. twardych warzyw i owoców,
  2. miękkich owoców,
  3. zieleniny (warzywa liściaste),
 
Wyciskarka:
  • sok z wyciskarki jest zazwyczaj gęstszy niż w sokowirówce co sprawia że ma zdecydowanie więcej błonnika (ale o tym za chwilę).
  • można uzyskać go z :
  1. twardych warzyw i owoców (przy twardych składnikach będzie bardziej klarowny – efekt podobny do sokowirówki),
  2. miękkich owoców (będzie bardziej gęsty, często nawet w formie musu który się raczej je, niż pije),
  3. zieleniny (warzywa liściaste – efekt bardziej gęsty),
  4. bananów – wyjdzie nam mus (w sokowirówce nic nie wyjdzie),
  5. orzechów na wiórki (uprzednio namoczone przez kilka godzin w wodzie np. migdały wrzuca się do wyciskarki i uzyskujemy zmielony składnik na mleko roślinne – wiórki lecą do pojemnika na miąższ, więc musi on być uprzednio oczyszczony).

Czas przygotowania:

Sokowirówka – sok przygotowujemy zdecydowanie krócej.
 Sokowirówki szybkoobrotowe wyposażone często w silnik o mocy powyżej 700 W wyciskają bardzo duże ilości klarownego soku w bardzo krótkim czasie. To ma znaczenie jeśli robimy sok dla rodziny. Ponadto sokowirówki Philips posiadają duży otwór wlotowy na owoce i warzywa, dzięki czemu nie trzeba ich kroić, co jeszcze bardziej przyspiesza proces przygotowania soku.
Wyciskarka – tu produkcja soku trwa dużo dłużej.
Wyciskarki posiadają wąski otwór wlotowy na warzywa i owoce więc konieczne jest krojenie ich na małe części, aby kolejno wkładać pojedyncze kawałki, więc cały proces przygotowania soku trwa dłużej niż w sokowirówce.
Sok z wyciskarki polecam osobom, którym zależy na większej ilości błonnika (mi zależy stąd ja mam wyciskarkę). To ważne przy odchudzaniu, oraz dla osób które lubią gęstą konsystencję soku i wyciskają raczej dla 1 – 2 osób. Wyciśnięcie soku dla 4-5 osobowej rodziny zajmuje razem z krojeniem kilkakrotnie więcej czasu niż przy sokowirówce szybkoobrotowej.
Witaminy
Panuje przekonanie, że sok przygotowany w wyciskarkach zawiera więcej witamin. Wielokrotnie (też w TV) słyszałam że sok z sokowirówki jest bezwartościowy. To nieprawda. Marka  Philips we współpracy z Universität für Bodenkultur Wien (BOKU) (Uniwersytetem Przyrodniczym w Wiedniu (BOKU)) przeprowadziła badania nad wartością odżywczą soków przygotowanych przy użyciu sokowirówek szybkoobrotowych i wyciskarek i okazuje się, że przeciętna zawartość witamin w sokach przygotowanych przy pomocy obu typów urządzeń jest zbliżona.
Mogą jednak występować wahania w zależności od użytych składników, zastosowanych urządzeń i wybranej jednej z dwóch technologii. I tak np. w soku przygotowanym z pomarańczy, kiwi, pomidora, szpinaku i granatu więcej witaminy C znalazło się w soku z wyciskarki, ale już w soku z samego kiwi więcej witaminy K było w soku z sokowirówki.
Witamina A w soku z pomidora, marchewki i szpinaku w większej ilości została pozyskana z sokowirówki, natomiast witamina E w soku z pomidora – z wyciskarki. Nie ma więc jednoznacznego, zdecydowanego lidera wśród dwóch typów urządzeń.
Jeśli więc lubisz pić sok bardziej klarowny to wybierz sokowirówkę, bo sok z niej uzyskany będzie miał średnio tyle samo witamin co sok z wyciskarki.

Cukier, przeciwutleniacze, błonnik

Dodatkowo badania pokazały, że z punktu widzenia zawartości cukru przygotowywanie soku przy użyciu sokowirówki szybkoobrotowej i wyciskarki wygląda podobnie – przeciętna zawartość cukru w sokach zrobionych przy pomocy obu typów urządzeń również jest zbliżona. Ale sok z wyciskarki ma więcej błonnika który podczas trawienia reguluje metabolizm glukozy, więc dla cukrzyków i osób na diecie lepszy będzie sok z wyciskarki. Jeśli chodzi o poziom przeciwutleniaczy przeciętna zawartość polifenoli i antocyjanów w sokach przygotowanych przy pomocy sokowirówki i wyciskarki jest zbliżona.
Wyraźna jest natomiast różnica na korzyść soków z wyciskarki pod względem zawartości błonnika pokarmowego, którego WHO zaleca, by dziennie spożywać przynajmniej 25–30 g. Błonnik wykazuje działanie probiotyczne, wspierając florę bakteryjną układu pokarmowego spowalnia wchłanianie węglowodanów i zapobiega nagłym wzrostom cukru we krwi, dzięki czemu energia dostarczana przez węglowodany wystarcza na dłużej. Soki z wyciskarki bogate w błonnik są na pewno bardziej sycące i korzystniej wpływają na nasz układ pokarmowy.

Smak

Tu wiadomo, co kto lubi. Jedni wolą sok gęsty, inni tylko klarowny. Najlepsze są po prostu soki domowe, świeże. Dla mnie problemem zawsze było mycie, ale wszystkie sokowirówki i wyciskarki Philips korzystają z technologii QuickClean dzięki czemu wyciskanie soków bez trudu może stać się codziennym, zdrowym nawykiem.
Mam nadzieję że chociaż trochę pomogłam Wam w podjęciu decyzji.
Dla mnie osobiście zdecydowanie wygrywa wyciskarka. Po pierwsze rozmiar. Jest zdecydowanie mniejsza i węższa co widać na zdjęciach. Ja mam małą kuchnię i dużo różnych urządzeń więc dla mnie rozmiar w wyborze sprzętów jest zawsze kryterium kluczowym. Po drugie ilość elementów do mycia co także widać na zdjęciu. Plusem sokowirówki jest duży otwór. Robiąc sok wkładałam po 4 marchewki, całe 400 gramów truskawek zmieściłam na raz, więc jest efektywna. No i sok wyciska błyskawicznie. Kilogram marchewki bziuknęło w 30 sekund podczas gdy w wyciskarce trwało to 3 minuty.
Jeśli soki pije cała rodzina w jednym czasie to sokowirówka będzie lepszym wyborem. Ja piję sok zazwyczaj wtedy kiedy pracuję (a pracuję jak wiecie z domu). Dzieci piją po przyjściu ze szkoły, a mąż wieczorem więc dla mnie kluczowa kwestia to szybkość i ilość elementów do mycia.
Jeśli o czymś nie napisałam, pytajcie.  

Testujemy 😉
W każdym z urządzeń zrobię sok z kilograma marchewki, 400 gramów truskawek i 200 gramów natki pietruszki.

Gęstość soków marchewkowych z obydwu urządzeń jest zbliżona – klarowna. 
Aby przygotować sok z marchewki w wyciskarce, potrzebowałam 3 minut. To czas potrzebny na wyciśnięcie soku (bez mycia i obierania marchewek). Uzyskałam 280 ml soku. Sokowirówka w 30 sekund dała mi 400 ml soku.

Tu dokładnie widzicie ilość soku z obydwu urządzeń. Z lewej wyciskarka, z prawej sokowirówka.

Ile soku uzyskamy z 400 gramów truskawek? 

Z wyciskarki otrzymałam 350 ml soku.

Z sokowirówki 250 ml.

Obydwa soki były gęste. Określiłabym je jako mus, a nie sok. Mus z wyciskarki był jednak zdecydowanie gęstszy niż z sokowirówki. Zobaczcie ilość soku z obydwu urządzeń.
Z lewej wyciskarka, z prawej sokowirówka.

A ile soku uzyskamy z 200 gramów natki pietruszki?

W obydwu przypadkach nie za wiele (co jest normalne przy warzywach liściastych) i z obydwu urządzeń uzyskałam mus.

Ilość elementów po umyciu wyciskarki.

Ilość elementów po umyciu sokowirówki.

Zdecydowanie szybciej i łatwiej myje się wyciskarkę. Ma małe elementy i jest ich o wiele mniej. Sokowirówka jest duża i myjąc ją schlapałam sobie cały blat dookoła zlewu (mam krągły, dość mały zlew). No i miejsce na suszenie. Ja mam mało.  

 


Post powstał w ramach współpracy z marką Philips.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Propozycje sylwestrowych przekąsek i życzenia sylwestrowo – noworoczne !

Moi Drodzy, przede wszystkim chciałabym Wam podziękować za Waszą obecność tutaj. Jak twierdzi Google Analitics, miesięcznie czyta mnie ok. 13 Czytaj dalej

Dwa rodzaje soków z jednego urządzenia. Gęstszy i klarowny. Czy to możliwe ? Test sokowirówki Philips Avance z technologią FiberBoost.
sokowirówka Philips Advance Collection

O zaletach picia świeżych, przygotowywanych w domu soków pisałam Wam nie raz. Są źródłem łatwo przyswajalnych witamin i błonnika. Żaden Czytaj dalej

Rzym – jak samodzielnie zorganizować kilkudniowy wyjazd
Rzym – jak samodzielnie zorganizować kilkudniowy wyjazd

Jak zorganizować kilkudniowy wypad do Rzymu? Jak go dobrze zaplanować od A do Z? Co zrobić aby zwiedzić najważniejsze punkty Czytaj dalej

Diety gotowe jesień wersja 3 „Dobre bo polskie” – przeciwzapalne, o niskim IG.

Diety gotowe jesień wersja 3 "Dobre bo polskie" to plany dietetyczne dla całych rodzin. Dzieci i seniorów. Kuchnia polska w Czytaj dalej

100 komentarzy

AnonimowyDodano:  10 czerwiec 2016 - 9:02
Gosiu bardzo przydatny post, właśnie się zastanawiałam nad wyciskarką tylko te koszty...Mam do Ciebie jeszcze pytanie czy słyszałaś coś o diecie HCG opartej na kropelkach homeopatycznych - podobno super efekty bez jo-jo. Dosyć sceptycznie do tego podchodzę choć widzę pozytywne efekty po znajomych. Co o tym myślisz Gosiu?
Dodano:  10 czerwiec 2016 - 9:12
Nie sądzę aby na dłuższą metę nie skończyła się efektem jojo.
AnonimowyDodano:  10 czerwiec 2016 - 9:31
Brzmi rygorystycznie... ja to bym oszalała nawet przez te parę dni jedząc 500 kalorii. Po co? Można dojść do dobrej sylwetki normalnymi sposobami.
Dodano:  10 czerwiec 2016 - 9:37
Dokładnie.
AnonimowyDodano:  10 czerwiec 2016 - 9:59
Dziękuję Gosiu za Twoją opinię.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  10 czerwiec 2016 - 9:06
A najlepiej blender wysokoobrotowy. Mamy i witaminy, i błonnik i nic się nie marnuje.
AnonimowyDodano:  10 czerwiec 2016 - 9:38
Mam blender Raw pro 1700, jest super!!
OlaDodano:  10 czerwiec 2016 - 22:28
A powiesz coś o nim więcej? Bo mnie zainteresowałaś a nie mogę znaleźć takiego w necie ;)
AnonimowyDodano:  17 czerwiec 2016 - 12:33
Ale taki blender robi tylk shake'i i smoothies, a nie soki, tyle trzeba dodac.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  10 czerwiec 2016 - 9:07
Bardzo dziękuję za ten artykuł. Ja lubię soki klarowne , nie wypije tych gęstych. Też uważam , że najważniejsze , że jest zrobiony w domu ☺ a ostatnio działało lobby producentów wyciskarek ?
Mam też pytanie dotyczące diet , bo chcialabym zamówić u pani , bo na biorezonansie wyszła candida i zakwaszenie - czy do formularza dosyła się wyniki badań i czy sugeruje pani zrobić badania z krwi. Ja mam dużo objawów wskazujących na jedno i drugie więc nie mam wątpliwości. I drugie pytanie o probiotyk stosowany przy leczeniu candidy - to prawda , że poleca się enterol , który jest "drożdżowy" ?
I w ogóle jestem zachwycona blogiem i naprawdę podziwiam ?
Dodano:  10 czerwiec 2016 - 9:14
Osobiście rekomenduję Synbiotyk Multilak. Ma bardzo dobry skład.
Bardzo mi miło że blog Ci się podoba ;)
AnonimowyDodano:  10 czerwiec 2016 - 9:36
Rozumiem , że jak wyślę formularz to dowiem się co dalej robić. To zrobię to dzisiaj ☺ a czy planowana jest przerwa wakacyjna? Jeśli wyślę go dzisiaj to kiedy mogę się spodziewać wyceny? Ale i tak zacznę już od odstawienia słodyczy i owoców
Dodano:  10 czerwiec 2016 - 9:43
Urlop mam 2-16 lipca i wtedy nie pracuję.
Jak dziś wyślesz formularz to dietę otrzymasz końcem lipca.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  10 czerwiec 2016 - 9:12
Małgosiu polecasz wyciskarkę dla cukrzyka. Mam insulinooporność, czy mogę pić takie soki i ile dziennie? Dziękuję. O wyciskarce marzę już dłuuuugo.
Dodano:  10 czerwiec 2016 - 9:41
Możesz ale małe ilości i nie codziennie. Trzeba ten sok właściwie wkomponować w dzienne menu.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  10 czerwiec 2016 - 9:20
Małgosiu, czy robisz sama masło orzechowe ?Jeżeli tak to jakie sprzęt polecasz? Najlepiej kupić do tego malakser?jakiej firmy? W czym robić pesto, masło orzechowe itp. tak aby sprzęt nie "padł" od razu?
Dodano:  10 czerwiec 2016 - 9:38
Tak. Ja mam malakser Bosh taki duży i używałam go, ale teraz robię w małym malakserze Amiki bo wtedy nie muszę aż tak dużo orzechów wkładać.
AnonimowyDodano:  10 czerwiec 2016 - 11:33
Rozumiem.Jestem na etapie dokupienia sprzętu do kuchni więc dzisiejszy post jest dla mnie dużą pomocą. Dodatkowo chciałabym chyba jeszcze malakser.W związku z tym jeszcze jedno pytanie.Czy malakser jest użyteczny w kuchni? do czego można go jeszcze uzywać oprócz robienia : masła orzechowego, pesto?Czy malakserem też "zetrę" np. warzywa do sałatki itd.?
Mam w domu blender ręczny, maszynkę do mielenia mięsa, mikser, młynek.Myślę nad dokupieniem wycisakri i malaksera.
Z góry dziękuję za pomoc .
Dodano:  10 czerwiec 2016 - 12:01
Malakser do wszystkiego. Mizerii, starcia warzyw na zupę, pesto, sosów, blendowania, dla mnie niezbędnik w kuchni i ogromna pomoc.
AnonimowyDodano:  10 czerwiec 2016 - 13:11
Dziękuję za odpowiedź.
AnonimowyDodano:  21 czerwiec 2016 - 13:05
Ja ciagle nie moge sie polapac - czym sie rozni blender od malaksera?...Mam w domu takiego wielofunkcyjnego Boscha - ma blender (takie wysokie naczynie z nozami na dnie?), maszynke do mielenia, pojemnik z wymiennymi tarczami do tarcia, wyciskarke do cytrusow...i to chyba tyle?...a malakser?
Odpowiedz
Ange76Dodano:  10 czerwiec 2016 - 9:21
Uspokoiłaś mnie co do kwestii wartości w soku z sokowirówki. Akurat swego czasu się na nią zdecydowałam. Względy praktyczne dla mnie nie są takie istotne, bo sokowirówka stoi w spiżarni, gdzie mam blat roboczy, a wszystkie części, z wyjątkiem sitka ładuje do zmywarki :)
Pewnie kiedyś kupię wyciskarkę, bo jednak jest bardziej wydajna przy natkach i miększych owocach. Na razie miękkie owoce i natki po prostu blenduję ze świeżo wyciśniętym sokiem :)
Odpowiedz
Jo NessDodano:  10 czerwiec 2016 - 9:21
Na zdjęciu widać 8 elementów wyciskarki i 7 elementów sokowirówki wiec tej drugiej jest mniej a nie więcej jak podano w tekście. Porównanie bardzo rzetelne i dokładne. Ja akurat mam sokowirówke Bosch ze względu na cenę i prędkość przygotowania soków i bardzo ja sobie chwalę.?
Dodano:  10 czerwiec 2016 - 9:37
Ale elementy masz mniejsze i myje się szybciej.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  10 czerwiec 2016 - 9:39
Bardzo fajnie, że zrobiłaś takie porównanie. Ja mam sokowirówkę zelmera, jestem zadowolona. W przyszłości pomyślę nad wyciskarką, ale nie ma co narzekać, zawsze sok z domu będzie lepszy niż te sklepowe. A z tym bananem i miękkimi owocami zawsze można zrobić smoothie w blenderze :)
Odpowiedz
gosiakDodano:  10 czerwiec 2016 - 9:39
Gosiu bardzo dobry artykuł :) dziękuję
a możesz powiedzieć kiedy wydasz książkę?
Dodano:  10 czerwiec 2016 - 9:42
Materiał jest już w wydawnictwie ;)
AnonimowyDodano:  10 czerwiec 2016 - 10:22
To bedzie tak wyczekiwana premiera jak kolejne ksiazki Georga R.R. Martina :) ale sie guzdraja w tym wydawnictwie...
Odpowiedz
RossieDodano:  10 czerwiec 2016 - 9:47
Dwa pytania: czy w tej wyciskarce uda się zrobić masło orzechowe/migdałowe? Moja mama ma wyciskarkę marki Sana i robiła w niej właśnie masło orzechowe nie wiem czy za pomocą jakiejś nakładki czy po prostu wyciskarki to umieją?
I drugie - czy wiórki pozostałe po wyciśnięciu soku w wyciskarce nadają się jeszcze do użytku? Np na jakieś placuszki czy ciasto. Czy już są zupełnie bezwartościowe?
Dodano:  10 czerwiec 2016 - 9:50
1 - nie
2- tak
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  10 czerwiec 2016 - 10:00
Witaj Małgosiu, zadam tu pytanie bo nie chcą mi się otworzyć komentarze pod "zamów dietę" (chyba jest ich za dużo :)
Czy formularz do zamówienia diety jest w PDF? Po zapisaniu na komputerze też nie mam możliwości edycji. Przyjmiesz skan wypełniony ręcznie?
Dodano:  10 czerwiec 2016 - 10:48
Przyjmę.
Odpowiedz
Pani GodlesiowaDodano:  10 czerwiec 2016 - 10:01
Pani Małgosiu, jak zwykle świetny artykuł. Jeśli można, dodam tylko, że sokowirówki są dość głośne. Ja korzystam ze sprzętu firmy Alaska i musiałam zrezygnować z robinia soków wcześnie rano. Może inne firmy oferują cichrze. Czy w Pani porównaniu, między wyciskarką, a sokowirówką różnica dźwięku jest podobna, czy może jeden sprzęt jest głośniejszy od drugiego? Dziękuję
Dodano:  10 czerwiec 2016 - 10:47
Rzeczywiście, pominęłam ten aspekt. Wyciskarka jest cicha. Sokowirówka bardzo głośna.
Odpowiedz
smaczliwkaDodano:  10 czerwiec 2016 - 10:12
Pani Malgosiu mam pytanie nie zwiazane z tematem ale poniewaz zalezy mi na Pani opini zamieszcze je tutaj zeby bylo szybciej. Mam niedoczynnosc tarczycy spowodowana usunieciem jednego skrzydla i biore leki. Czy jest jakikolwiek zwiazek miedzy niedoczynnoscia a duzym brakiem zelaza? Hemoglobbina jest jeszcze w normie ale praktycznie nie mam juz zapasow zelaza. Ten sam problem mialam przed usunieciem lewego skrzydla pozniej wszystko wrocilo do normy i po 5 latach zaczynam nowa walke o zelazo. Dziekuje za odpowiedz.
Dodano:  10 czerwiec 2016 - 10:49
Ogromny. Ferrytyna czyli zapas żelaza jest kluczowa.
smaczliwkaDodano:  10 czerwiec 2016 - 15:39
To wiem. Ale wg Pani brak zelaza jest spowodowany problemami z tarczyca czy niedoczynnosc powoduje brak zelaza? Dziekuje za poswiecony mi czas.
AnonimowyDodano:  11 czerwiec 2016 - 4:55
Tez prosze o odpowiedz bo mam identyczny przypadek.
Dodano:  11 czerwiec 2016 - 19:08
Brak żelaza przyczynia się także do złej pracy tarczycy.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  10 czerwiec 2016 - 10:37
Małgosiu, jeśli pytasz sokowirówka czy wyciskarka to stawiasz znak zapytania, a nie wykrzyknik. Dbajmy o poprawność pisowni w sieci.
Dodano:  10 czerwiec 2016 - 10:46
Poprawione ;)
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  10 czerwiec 2016 - 10:41
bardzo lubie na drugie sniadanie salatke z pomidora malinowego oliwy z oliwek,slonecznika i pestek dyni czy taka salatke moge jesc przez jakis czas np codziennie?
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  10 czerwiec 2016 - 11:00
Witam. A czy ten sok z truskawek nadawalby sie do zamkniecia w butelki na zime? Jak wygladalo by wycisniecie soku z malin w obydwu urzadzeniach? Czy sok z jablek bedzie tak samo klarowny z wyciskarki jak i z sokoworowki? Przepraszam za ilosc pytan ale wlasnie rozwazam zakup ktoregos urzadzenia glownie z mysla o zapasach zimowych ale jak juz bedzie to zapewne bedziemy korzystac na codzien. Pozdrawiam
Dodano:  10 czerwiec 2016 - 11:13
Sok z twardych jabłek będzie klarowny i z wyciskarki i z sokowirówki natomiast z miękkich jabłek z wyciskarki wyjdzie mus, z sokowirówki klarowny.
Musy z truskawek i malin świetne na zimę.
AnonimowyDodano:  10 czerwiec 2016 - 20:15
Małgosiu czy otrzymam wycenę diety jeszcze przed Twoim urlopem, jeśli wysłałam formularz 25.05?
Dodano:  10 czerwiec 2016 - 21:59
Chyba już po.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  10 czerwiec 2016 - 14:22
Pomoże ktoś znaleźć zupę z fenkulu i szparagów? Nie wiem czy mi się wszystko nie wyświetla czy co ale za nic nie mogę znaleźć a składniki czekają na blacie :(
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  10 czerwiec 2016 - 14:36
Gosiu doradź proszę. Chcę zrzucić 5kg, ale nie chce być "flakiem", a z drugiej strony nie nabrać masy mięśniowej, (nie chce widzieć na wadze dodatkowych kg i pocieszać się, ze to mięśnie). Ćwiczyłabym typowe dywanówki Chodakowskiej, tak 45 minut. Czy ćwiczenia 1-2 razy w tyg. wystarczy żeby ładnie schudnąć, nie nabierając masy mięśniowej?
Dodano:  10 czerwiec 2016 - 22:01
Oczywiście.
OlaDodano:  10 czerwiec 2016 - 22:43
Spokojnie mozesz ćwiczyć nawet częściej - przy ćwiczeniach z wykorzystaniem własnej masy ciała nie zbudujesz takiej masy mięśniowej, która rzeczywiście mocno by wpłynęła na wagę - sama ćwiczę regularnie od 1-2 lat (naprzemiennie z bieganiem) i mam tylko lekko widoczny zarys mięśni na brzuchu. Uwierz mi, trzeba się naprawdę mocno postarać, aby nabrać sporej masy mięśniowej, zwłaszcza nam kobietom jest trudniej niż mężczyznom ;) o takie coś mogłabyś się martwić trenując z maszynami na siłowni.
Spokojnie możesz ćwiczyć co drugi dzień, a nawet 4-5 razy w tygodniu, a jedyne co zauważysz to lecące kg w dół :)
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  10 czerwiec 2016 - 15:03
Witaj Malgosiu mam pytanie odnosnie zasluzowanego nosa i gardla zauwazylam ze po nie ktorych potrawach mam zatkany nos i sluz w gardle-czy to mozliwe? Po nocy jest najgorzej bo mam nieprzyjemny zapach z ust wydzieline w gardle i ponownie zatkany nos.Czy w takim przypadku mozna zastosowac jakas diete eliminacyjna? Jak tak to co wyeliminowac? Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
Dodano:  10 czerwiec 2016 - 22:01
Powinnaś wykonać testy na nietolerancje pokarmowe.
AnonimowyDodano:  13 czerwiec 2016 - 14:51
Mi takie objawy dawał nabiał. Po wykonaniu testów okazało się, że mam bardzo silną nietolerancję (co zresztą podejrzewałam już wcześniej). Nie jem nabiału od roku, a problem zniknął.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  10 czerwiec 2016 - 15:47
Jakie są prawidłowe wartości hormonów FSH i LH? Jeden lekarz powiedział mi, że są całkowicie w normie, a drugi, że bardzo zawyżone. Mam FSH 3,71 i LH 0,71.
Odpowiedz
Ada JDodano:  10 czerwiec 2016 - 16:20
Kiedy 5 lat temu moja mama kupiła sokowirówkę, soki królowały w naszym jadłospisie. Niestety teraz w ogóle z niej nie korzystamy i jednym z powodów jest właśnie niechęć do mycia tego sprzętu. Szczerze mówiąc, dopiero po przeczytaniu pani wpisu dowiedziałam się co to jest wyciskarka. Zastanowię się nad jej zakupem. Dziękuję za cenne informacje!
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  10 czerwiec 2016 - 17:02
Witam
Czy możesz mi powiedzieć ci jest lepsze , wyciskarka sokowirówka czy może blender bo takowy posiadam jest dość mocny 2200W firmy Sage by Heston Blumenthal.
Dzięki i pozdrawiam
Odpowiedz
OlaDodano:  10 czerwiec 2016 - 22:33
Dziękuję za ten wpis Gosiu - brakowało mi takiego porównania :)
No i zaciekawiłaś mnie tą wyciskarką Philipsa :)
Pozdrawiam!
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  11 czerwiec 2016 - 11:07
Ja mam może i głupie pytanie z związku z Coca-colą zero. Oczywiście wiem, że to syf i szkodzi. Jednak jeśli nie chodzi o kwestie zdrowotne - czy picie jej regularnie (tej bez cukru) przeszkadza w redukcji? Osobiście tego nie robię, wypiję może puszkę raz na miesiąc, jestem po prostu ciekawa. Wiem, że cola odwadnia, ale jeśli oprócz tego pije się duże ilości wody i nadal trzyma dobrą "dietę", to czy faktycznie może przeszkodzić w redukcji wagi?
Dodano:  11 czerwiec 2016 - 19:16
Przeszkadza, głównie z uwagi na skład. Na tę tablicę Mendelejewa która tam jest. Jesteśmy tym co jemy.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  11 czerwiec 2016 - 12:11
Witam. Mam pytanie z rzędu podstawowych i pewnie głupich, ale ryzykuję :) Czy licząc kalorie żeby rozpisać sobie jadłospis po policzeniu cpm liczy sie użyte warzywa?
Dodano:  11 czerwiec 2016 - 19:14
Oczywiście.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  11 czerwiec 2016 - 17:26
Gosiu doradź,znasz może ta sokówirowke z lidla Ariete 500 W,gdyż jest w Lidlu i się zastanawiam czy warto?pozdrawiam ciepło:)
Dodano:  11 czerwiec 2016 - 19:07
Oj nie wiem. Ale może któraś z dziewczyn ma i coś podpowie.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  11 czerwiec 2016 - 20:16
Gosiu pisałaś, ze w sezonie truskawkowym nie ograniczasz sie w ich jedzeniu. Czy można zatem jeść je rownież wieczorem?
Dodano:  11 czerwiec 2016 - 21:43
Nie no wieczorem nie. Wieczorem zwalniam tempo, nie potrzebuję cukru.
AnonimowyDodano:  11 czerwiec 2016 - 23:04
A np po półgodzinnym biegu wieczorem można zjeść ?
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  11 czerwiec 2016 - 22:19
Małgosiu co to może być.
1. Mam tak, że zjem trochę, bo czuje się głodna, ale jeżeli zaczynam jeść czuje się już pełna? Zaraz żołądek mam mam pełny i brzuch wzdęty, jakbym zjadła konia z kopytami?
2. Bardzo często się wypróżniam, nawet 3-4 razy dziennie...

Dodano:  13 czerwiec 2016 - 9:31
Zbadaj TSH w kierunku nadczynności tarczycy. To na początku należałoby wykluczyć.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  11 czerwiec 2016 - 23:20
Małgosiu ostatnio mnie zastanawia czy kawa sprzyja powstawaniu cellulitu?
Dodano:  13 czerwiec 2016 - 9:30
Sprzyja. Ale ilości mają tu znaczenie.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  12 czerwiec 2016 - 0:25
Witam. Mam pytanie. W krótkim czasie pojawiły mi się afta na podniebieniu,a gdy ta zniknęła po tygodniu wyszła mi kolejna na wewnętrznej stronie policzka. Może mi Pani podpowiedzieć jakie badanie zrobić by sprawdzić co się dzieje w moim organizmie? Przepraszam za kłopot, ale jest Pani tak wszechtronnie obeznana w sprawach zdrowotnych,że postanowiłam zaryzykować i zapytać.
Dodam,że mam 24 lata,dwójkę dzieci,waga w normie,bez alergii,żadnych stwierdzonych chorób,odzywiam się raczej dobrze,choć niekiedy i slodycze się zdarza. Proszę o radę. Z góry dziękuję
Dodano:  13 czerwiec 2016 - 9:32
Warto by było zrobić wymaz z jamy ustnej i sprawdzić.
AnonimowyDodano:  13 czerwiec 2016 - 16:13
Dziękuję za odpowiedź. Poprostu zajść do laboratorium i zrobic wymaz z jamy ustnej. Na jakieś konkretne choroby lub jakiś konkretny test czy ogólny?
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  12 czerwiec 2016 - 8:27
A czy picie takiej wody jak Muszynianka jest wskazane podczas np. gorącego lata lub gdy ktoś dużo ćwiczy? Bo w sumie jest to nadal lekko-gazowana woda, więc nie wiem w jakich ilościach może być spożywana dziennie.
Dodano:  13 czerwiec 2016 - 9:29
Tak. Muszynianka jest wodą wysokozmineralizowaną i świetnie nadaje się na upały i podczas ćwiczeń kiedy dużo wypacamy.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  12 czerwiec 2016 - 12:17
Małgosiu czy żucie gumy bez cukru powoduje wyrzut cukru z trzustki?
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  12 czerwiec 2016 - 13:45
Gosiu, przepraszam, że nie w temacie, ale mam pytanie. Ile tak właściwie kalorii ma fasola biała jaś? I jak się rożni jej kaloryczność przed i po ugotowaniu? Poszperałam trochę w necie, ale znajduję sprzeczne informacje :( Proszę o pomoc.
Dodano:  13 czerwiec 2016 - 9:27
Polecam stronę ilewazy.pl tam znajdziesz info.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  12 czerwiec 2016 - 23:36
Gosiu masz może jakies godne polecenia restauracje w Krakowie?
Dodano:  13 czerwiec 2016 - 9:21
Nie pamiętam nazw, ale jest tam taka meksykańska knajpka. Rewelacyjna i po 20-tej gaszą światła i biega Zorro z pistoletem i strzela ślepakami.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  13 czerwiec 2016 - 7:48
Małgosiu, napiszesz może kiedyś posta o indeksie glikemicznym i jakie wartości ig przypisane są poszczególnym produktom? Jest tyle informacji w internecie, każda strona podaje inne wartości, że już sama nie wiem, co i ile ma. Pozdrawiam :)
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  13 czerwiec 2016 - 11:07
Gosiu czy wyciskałaś olej z ziaren lnu w tej wyciskarce?
2.Czy można w niej wyciskać olej?
Dodano:  13 czerwiec 2016 - 11:11
Nie da się w niej wycisnąć oleju.
AnonimowyDodano:  13 czerwiec 2016 - 12:27
dziękuję za odpowiedź
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  13 czerwiec 2016 - 11:44
Małgosiu pisałam w komentarzach ale nie widzę tego wpisu więc jeszcze raz: wysłałam formularz diety dla siebie i męża 22.05, była informacja ze czeka się ok 4 tygodni. Zmartwilam się czytając komentarze powyżej bo bardzo czekam i liczyłam na dietę do końca czerwca. Mam podwyzszone tsh po przebytym podostrym zapaleniu tarczycy i dlatego tak mi zależy. Pozdrawiam:-)
Dodano:  13 czerwiec 2016 - 16:18
Napisz z jakiego maila wysyłałaś formularz.
Odpowiedz
BasiaDodano:  13 czerwiec 2016 - 12:26
Przydałby mi się taki sprzęt w domu :)
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  13 czerwiec 2016 - 15:29
Gosiu, czy można za pomocą tej wyciskarki zrobić masę na domowe lody? Rozważam 2 wyciskarki obecnie
Dodano:  13 czerwiec 2016 - 16:02
Tak, ponieważ uzyskasz gładziutki mus.
AnonimowyDodano:  13 czerwiec 2016 - 21:55
To super, chyba nie bede przeplacac zatem i postawię na philipsa jednak :) dziękuję za odpowiedź
Odpowiedz
Kacper WiniarskiDodano:  13 czerwiec 2016 - 15:41
Gosiu bardzo dziękuje za wpis. Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy i myślę że w przyszłości sam zainwestuje w jakiś odpowiedni sprzęt.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  13 czerwiec 2016 - 21:21
Małgosiu tydzień temu kupiłam sobie wyciskarkę. Jestem zachwycona smakiem skoczków. Mój problem polega na tym że od miesiąca jestem na redukcji od Ciebie i nie wiem jak często mogę sobie pozwolić na sok i z czego.
Dodano:  14 czerwiec 2016 - 9:41
Napisz do mnie na skrzynkę kontaktową. Muszę zerknąć na Twoje parametry.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  14 czerwiec 2016 - 16:42
Małgosiu a jaka jest Twoja opinia na temat diet takich jak np Ewy Dąbrowskiej? Ja mam sięte od ciebie i jestem bardzo zadowolona i bardzo mnie zaszokowala kolezanka mowiac ze przechodzi na 800kcal dziennie z diety pani Ewy...
Dodano:  14 czerwiec 2016 - 19:34
Na diecie 800 kcal długo nie pociągnie. To dieta lecznicza, oczyszczająca. Dieta dr. Dąbrowskiej nie jest sposobem odżywiania.
Odpowiedz
LawyerkaDodano:  22 czerwiec 2016 - 7:19
Od dawna marzy mi się porządna wyciskarka. Niestety ich ceny są przeważnie dość wysokie, ale cena idzie przeważnie w ich przypadku z jakością.
Odpowiedz
Kilka słówDodano:  21 wrzesień 2016 - 12:32
Mniam, sama mam sokownik z Dajara i robię z malin ja najczęściej jako przetwory, ale chcę też właśnie zacząć robić w sokowirówce soki takie zdrowe, bo uwielbiam marchewkę, jabłka, a taki sok to 10 minut roboty
Odpowiedz
SylwiaDodano:  30 lipiec 2017 - 13:00
a znacie jakieś dobre sokowirówki w przystępnych cenach?
Odpowiedz
Kasia xDodano:  27 listopad 2017 - 15:18
Gosiu czy taki sok z warzyw owocow zaliczamy jako jeden z 5 posilkow czy jako plyny? Ile i z czego i o jakiej porze dnia najlepiej pic aby nie zakwaszac organizmu, dziekuje za info xx
Małgosia, DIETOTERAPIA LENAROWICZDodano:  27 listopad 2017 - 18:35
Jako dodatek do posiłku. Najlepiej do 18 - tej.
Odpowiedz
Oferty
img1
DIETA INDYWIDUALNA
redukcja, Hashimoto, NT, IO, PCOS, WZJG, cukrzyca, fodmap i in.
ZAMÓW DIETĘ
img1
Gotowe diety
7-dniowe jadłospisy o niskim indeksie glikemicznym
SKLEP
img1
MOJE KSIĄŻKI
porady żywieniowe i przepisy bezglutenowe, bezmleczne i bezjajeczne
SKLEP
img1
GOTOWE JADŁOSPISY NA CAŁY ROK
dla osób zdrowych
CZYTAJ WIĘCEJ
img1
ZRÓB ZAKUPY
Miejsca i produkty, które szczególnie polecam z uwagi na jakość.
CZYTAJ WIĘCEJ
Instagram
Brzuch jak balon, a do tego więcej na wadze? 

Archeony mają taką moc! Komunikują 📞 się z Twoimi adipocytami i po pierwsze robią z Twoimi preferencjami żywieniowymi co chcą, po drugie powodują, że odkładasz więcej 😫

Z ebooka 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 dowiesz się oczywiście czym jest SIBO i IMO, jakie są przyczyny przerostów, jak wyleczyć je skutecznie, oraz jaki bałagan mogą spowodować „po drodze” i jak go „posprzątać” 

Premiera ebooka już w drugiej połowie lutego. 

#sibo #imo

Brzuch jak balon, a do tego więcej na wadze?

Archeony mają taką moc! Komunikują 📞 się z Twoimi adipocytami i po pierwsze robią z Twoimi preferencjami żywieniowymi co chcą, po drugie powodują, że odkładasz więcej 😫

Z ebooka 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 dowiesz się oczywiście czym jest SIBO i IMO, jakie są przyczyny przerostów, jak wyleczyć je skutecznie, oraz jaki bałagan mogą spowodować „po drodze” i jak go „posprzątać”

Premiera ebooka już w drugiej połowie lutego.

#sibo #imo
...

467 50
Test wodorowo – metanowy to podstawa diagnostyki SIBO/IMO, ale jeśli patrzysz wyłącznie na cyferki, lub co gorsza, opierasz swoje działanie wyłącznie na suchym stwierdzeniu osoby wykonującej test określającym, że przerost jest to możesz odbić się od ściany. 

W ebooku 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 krok po kroku wyjaśnię jak prawidłowo wykonać, oraz zinterpretować test wodorowo – metanowy w oparciu o objawy, historię choroby oraz historię popełnianych błędów żywieniowych i behawioralnych. 

Premiera ebooka już w drugiej połowie lutego. 

#sibo #imo

Test wodorowo – metanowy to podstawa diagnostyki SIBO/IMO, ale jeśli patrzysz wyłącznie na cyferki, lub co gorsza, opierasz swoje działanie wyłącznie na suchym stwierdzeniu osoby wykonującej test określającym, że przerost jest to możesz odbić się od ściany.

W ebooku 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 krok po kroku wyjaśnię jak prawidłowo wykonać, oraz zinterpretować test wodorowo – metanowy w oparciu o objawy, historię choroby oraz historię popełnianych błędów żywieniowych i behawioralnych.

Premiera ebooka już w drugiej połowie lutego.

#sibo #imo
...

518 22
Skuteczna terapia SIBO/IMO to nie bułka z masłem. 
Jeżeli wydaje Ci się, że wystarczy wziąć antybiotyk i temat załatwiony to grubo się mylisz o czym świadczy ogromna rzesza ludzi z nawrotami, kręcącymi się w kółko i dalej nie potrafiącymi poradzić sobie z dokuczliwymi objawami😫. 

W ebooku 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 krok po kroku wyjaśnię Ci jak wyleczyć SIBO/IMO skutecznie. 
Dowiesz się dlaczego ten problem dotyczy właśnie Ciebie, jak przeprowadzić leczenie, jaką wdrożyć suplementację, dietę oraz jakich błędów nie popełniać ‼️

Wchodzicie w to? 
Wiecie co u Was jest lub było przyczyną SIBO/IMO? 

#sibo #imo

Skuteczna terapia SIBO/IMO to nie bułka z masłem.
Jeżeli wydaje Ci się, że wystarczy wziąć antybiotyk i temat załatwiony to grubo się mylisz o czym świadczy ogromna rzesza ludzi z nawrotami, kręcącymi się w kółko i dalej nie potrafiącymi poradzić sobie z dokuczliwymi objawami😫.

W ebooku 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 krok po kroku wyjaśnię Ci jak wyleczyć SIBO/IMO skutecznie.
Dowiesz się dlaczego ten problem dotyczy właśnie Ciebie, jak przeprowadzić leczenie, jaką wdrożyć suplementację, dietę oraz jakich błędów nie popełniać ‼️

Wchodzicie w to?
Wiecie co u Was jest lub było przyczyną SIBO/IMO?

#sibo #imo
...

1388 114
Dieta to nie ograniczenia! Dieta to styl życia!

Czy danie z rolki jest ograniczające? NIE!
Czy jest ekstremalnie pyszne? TAK!
Czy zaspokoi zapotrzebowanie na słodkie jednocześnie dostarczając białka, wapnia, magnezu, potasu, potasu i witamin z grupy B? TAK! 

Pochodzi z diety zima wersja 5 𝐃𝐨𝐛𝐫𝐞 𝐛𝐨 𝐩𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢𝐞 👌
Tę i inne diety znajdziesz na stronie:

𝐰𝐰𝐰.𝐝𝐢𝐞𝐭𝐨𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚-𝐥𝐞𝐧𝐚𝐫𝐭𝐨𝐰𝐢𝐜𝐳.𝐩𝐥

Link również w BIO profilu ♥️

#insulinooporność #cukrzyca #niedoczynnośćtarczycy #hashimoto #pcosdiet

Dieta to nie ograniczenia! Dieta to styl życia!

Czy danie z rolki jest ograniczające? NIE!
Czy jest ekstremalnie pyszne? TAK!
Czy zaspokoi zapotrzebowanie na słodkie jednocześnie dostarczając białka, wapnia, magnezu, potasu, potasu i witamin z grupy B? TAK!

Pochodzi z diety zima wersja 5 𝐃𝐨𝐛𝐫𝐞 𝐛𝐨 𝐩𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢𝐞 👌
Tę i inne diety znajdziesz na stronie:

𝐰𝐰𝐰.𝐝𝐢𝐞𝐭𝐨𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚-𝐥𝐞𝐧𝐚𝐫𝐭𝐨𝐰𝐢𝐜𝐳.𝐩𝐥

Link również w BIO profilu ♥️

#insulinooporność #cukrzyca #niedoczynnośćtarczycy #hashimoto #pcosdiet
...

1998 3206

Masz problem z utrzymaniem zdrowych nawyków żywieniowych ?
Mam coś, co Ci pomoże !
Czytaj więcej

MOJA KSIĄŻKA


"Smacznie i zdrowo na diecie ograniczającej mięso" to książka dla tych, którzy szukają inspiracji na zdrowe posiłki i preferują tradycyjną formą książkową.

Ponad 70 stron porad żywieniowych oraz 65 pysznych i prostych w przygotowaniu przepisów. Dzięki podanym przy każdej potrawie wymiennikom węglowodanowym i białkowo-tłuszczowym szczególnie polecam ją osobom cierpiącym na cukrzycę typu I, kiedy kluczowe jest określenie dawki insuliny.

Idealny prezent dla każdego, kto chce zacząć przygodę ze zdrowym odżywianiem, ale nie koniecznie jest gotowy na ścisłe trzymanie się diety. 

 

PRZEJDŹ DO SKLEPU

This will close in 20 seconds