fbpx
Nowy numer dwumiesięcznika Food Forum już w sprzedaży. Jakie tematy zostały poruszone tym razem?
Img

W dniu wczorajszym, czyli 23 sierpnia miała miejsce premiera nowego numeru dwumiesięcznika Food Forum. Pojedynczych egzemplarzy szukajcie w salonach Empik i Kolporter, a jeśli chcecie mieć pewność że pisma dla Was nie zabraknie, polecam prenumeratę, tradycyjnie już z 20 % rabatem dla czytelników Qchennych inspiracji.

Aby zamówić prenumeratę należy wejść TUTAJ 
i przy zamówieniu, w polu na kod rabatowy wpisać hasło: qchenne20

Kod rabatowy ważny jest do 9 września!

Ile to kosztuje?
Qchenne inspiracje mają 20 % rabatu  od tych cen.

Prenumerata w wersji premium – 228,99 zł brutto
• 6 numerów czasopisma w wersji papierowej
• Dostęp do pełnego archiwum czasopisma i dodatków na portalu internetowym
• Dodatek Food Forum EXTRA
Prenumerata w wersji ekonomicznej – 144,00 zł brutto
• 6 numerów czasopisma w wersji papierowej
• Dodatek Food Forum EXTRA
Ważne!
Składając zamówienie na prenumeratę do 25 sierpnia włącznie, Twoja prenumerata rozpocznie się od numeru 4/2016 sierpień/wrzesień z dodatkiem Food Forum EXTRA ‘nadwaga i otyłość dzieci’.
Po tym terminie prenumerata rozpocznie się od kolejnego numeru oraz kolejnych dodatków Food Forum EXTRA.
Czym jest Food Forum EXTRA?
To dodatek, w którym razem z dietetykami krok po kroku prześledzisz postępowanie dietetyczne od momentu zgłoszenia się pacjenta do gabinetu, aż do wyleczenia bądź złagodzenia objawów choroby!
Każde wydanie to analiza przypadku i toku postępowania dietetycznego w innej jednostce chorobowej.
Wydanie nr 1: choroby tarczycy – dodatek do numeru kwiecień/maj
Wydanie nr 2: celiakia, NNG i inne nietolerancje glutenu – dodatek do numeru czerwiec/lipiec
Wydanie nr 3: nadwaga i otyłość dzieci – dodatek do numeru sierpień/wrzesień
Archiwalne wydania dodatków dostępne są wraz z archiwalnymi numerami czasopisma na portalu w ramach prenumeraty premium.

Co w numerze?

  • ZDROWE ODŻYWIANIE – Mitochondria. Odżywianie na poziomie komórkowym.
U podstawy chorób mitochondrialnych leżą zaburzenia funkcjonowania i biogenezy składników łańcucha oddechowego. Mutacje mtDNA kodującego białka łańcucha transportu elektronów przyczyniają się przede wszystkim do zaburzenia konformacji białek, ich nieprawidłowego zwijania oraz niewłaściwego składania całego łańcucha OXPHOS. Z powodu zaburzeń w biogenezie mitochondriów zaburzony jest przepływ elektronów i rozprzęganiu ulega potencjał błonowy oraz wzrasta produkcja wolnych rodników (…).
  • SUPLEMENTY – Nootropiki – substancje stymulujące aktywność mózgu.
Ciągły bieg, stres oraz działanie ponad swoje siły psychofizyczne należą obecnie do zjawisk powszechnych. Duże i chroniczne obciążanie układu nerwowego doprowadza do dysregulacji neuroprzekaźników w mózgu, a co za tym idzie – spadku funkcji poznawczych oraz ogólnej wydajności w wykonywaniu codziennych obowiązków.

  • ZAPOBIEGANIE CHOROBOM – Interpretacja wyników badań laboratoryjnych – część IV – markery nowotworowe, genetyczne podstawy onkogenezy, dieta w prewencji chorób nowotworowych.
Okazuje się, że palenie tytoniu oraz nieodpowiednia dieta zwiększają ryzyko chorób o podłożu nowotworowym odpowiednio o 30%. Ryzyko to wzrasta o dodatkowe 5%, gdy prowadzimy siedzący tryb życia, nie stronimy od alkoholu (o 3%), narażamy się na niekontrolowane dawki promieniowania ultrafioletowego (kolejne 2%) czy zaniedbujemy infekcje wirusowe (niecałe 2%). Proces transformacji nowotworowej ulega aktywacji, gdy osoba obarczona predyspozycją genetyczną zostanie poddana działaniu szkodliwego czynnika środowiskowego przekraczającego zdolności naprawy naszego organizmu. Nasz los jest w naszych genach, jednak możemy je chronić dzięki właściwemu stylowi życia.

  • ALERGIE I NIETOLERANCJE POKARMOWE – Mleko jako sprawca dolegliwości żołądkowo-jelitowych – nietolerancja laktozy.
Mleko to produkt spożywczy, który posiada zarówno zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników. Zdecydowanym walorem mleka jest wysoka zawartość wapnia oraz znacząca ilość białka, z kolei oponenci głoszą tezy na temat jego negatywnego wpływu na zdrowie ludzi. Wspominają m.in. o laktozie (cukrze mlecznym), który może być przyczyną nietolerancji i z tego powodu zaburzeń dyspeptycznych, takich jak przelewania i kurczenia w jamie brzusznej, bóle, wymioty, nudności, odbijania, biegunki oraz uczucie pełności w nadbrzuszu. Warto zaznaczyć, że ok. 2/3 populacji świata wykazuje znaczące cechy ograniczonej zdolności trawienia laktozy.
  • SPORT – „Próg leucynowy” oraz optymalna dawka białka w posiłku
Kwestie związane z ustalaniem optymalnego spożycia białka w przypadku osób aktywnych fizycznie nieustannie budzą spore zainteresowanie zarówno wśród specjalistów zajmujących się fizjologią żywienia w teorii i praktyce, jak i u samych sportowców. Problem jest o tyle złożony, że aspekty związane z optymalizacją podaży protein rozpatrywane powinny być zarówno w ujęciu dobowego spożycia, jak i w kontekście jakościowego doboru źródeł tego makroskładnika, a także – w odniesieniu do jednostkowego rozkładu na posiłki. W ostatnich latach szczególnie dużo uwagi poświęca się ostatniemu z wymienionych zagadnień, okazuje się bowiem, że to, w jaki sposób podzielona zostanie całodzienna pula protein, może mieć istotne znaczenie dla tempa syntezy białek mięśniowych, co jest czynnikiem nierozerwalnie powiązanym z efektywnością przebiegu procesów regeneracyjnych i z tempem rozwoju muskulatury.

  • DIETETYCZNY RING – Młody jęczmień – tajemnicza trawa o domniemanych walorach zdrowotnych.
Reklamy i ogłoszenia internetowe na każdym kroku przekonują o skuteczności młodego jęczmienia w walce z otyłością, wolnymi rodnikami, zakwaszeniem organizmu czy zespołem chronicznego zmęczenia. Bardzo popularne są też opinie, że codzienne spożywanie sproszkowanej trawy jęczmiennej pozwala na uzupełnienie niedoboru składników mineralnych i witamin. Czy tak jest w rzeczywistości? Roztwór sporządzony ze sproszkowanego jęczmienia nie należy do rarytasów pod względem smakowym, wobec tego czy warto spożywać taką miksturę i w czym może nam ona pomóc? Na te pytania odpowiedzą specjaliści: dr n. med. Angelika Kargulewicz oraz dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka.
  • RAPORT – Właściwości i zastosowanie oleju konopnego, czarnuszkowego i krokoszowego.
W ostatnich latach na polskim rynku znacznie wzrosła liczba olejów tłoczonych na zimno z nasion oraz owoców. Oleje te mają szczególne właściwości oraz walory smakowe, a ponadto często cechują się wysoką zawartością składników bioaktywnych. Poza cennymi nienasyconymi kwasami tłuszczowymi zawierają więcej naturalnych przeciwutleniaczy, takich jak tokoferole i związki fenolowe, niż ich odpowiedniki po procesie rafinacji. Pozyskiwane z owoców i nasion oleje tłoczone na zimno charakteryzują się zawartością tłuszczu powyżej 15%. Ponadto zawierają dużo triacylogliceroli (ok. 95%) – wolnych kwasów tłuszczowych. Pozostałe 5% to związki, takie jak karotenoidy, sterole, tokoferol i inne antyoksydanty, które działają prewencyjnie w chorobach cywilizacyjnych (dolegliwości związane z układem krążenia, nowotwory czy otyłość).
  • CZY WIESZ, ŻE… – Czy dieta może opóźnić proces starzenia i zmniejszać ryzyko pojawienia się chorób?
Psychiatra z Kalifornii W.M. Bortz mawia: „Żyjemy zbyt krótko i umieramy zbyt długo”. „Fizyczną dojrzałość osiągamy w wieku 25 lat, dojrzałość emocjonalną w wieku 35 lat, dojrzałość intelektualną w wieku 45 lat. Dojrzałość duchowa przychodzi jeszcze później. Jest tragiczne, iż właśnie wtedy, gdy jesteśmy w szczycie formy mentalno-duchowej, większość z nas zabija postępująca degradacja ciała”.
Każde wydanie Food Forum to:
– 120 stron praktycznej wiedzy żywieniowej i okołożywieniowej
– aktualne tematy
– nowi autorzy prezentujący różne poglądy, aby to czytelnik mógł sam świadomie dokonać wyboru
– artykuły poparte badaniami naukowymi, z zamieszczoną bibliografią
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Drodzy moi, w tym wyjątkowym Wielkanocnym czasie przyjmijcie tych kilka słów ode mnie
pisanki wielkanocne

Ponieważ jutro wszyscy zaczniemy kuchenne krzątanie, pozwólcie że powiem kilka słów już dziś.      Kochani z okazji zbliżających się Czytaj dalej

Wiosenne wydanie dwumiesięcznika Food Forum – co w numerze?

Już po świętach światło dzienne ujrzy kolejne wydanie Food Forum.  Stacjonarnie, wydanie kwiecień/maj będziecie mogli kupić w wybranych salonach Empik Czytaj dalej

Jadłospis nr 10
Jadłospis nr 10

Jak korzystać z jadłospisów? Jeśli zaczynasz, zapoznaj się proszę, z moją filozofią odżywiania, i przeczytaj następujące artykuły : Odchudzanie zaczyna Czytaj dalej

Zamów indywidualną dietę
dieta indywidualna

Dzisiejszy dzień jest dniem przełomowym do którego przygotowywałam się bardzo długo. Jest dniem w którym spełniają się moje marzenia o Czytaj dalej

100 komentarzy

AnonimowyDodano:  24 sierpień 2016 - 9:00
Gosia, polec jakies mleka roślinne..Czy te z Rossmana warto kupic?
Dodano:  24 sierpień 2016 - 9:20
Te z Rossmana, Bio są super.
AnonimowyDodano:  24 sierpień 2016 - 21:39
A czy napój ryżowy z lidla tez jest ok?
Dodano:  25 sierpień 2016 - 8:40
Jeśli ma dobry skład to tak. Nie znam tego mleka z lidla.
AnonimowyDodano:  25 sierpień 2016 - 11:33
Mleko z lidla jest fortyfikowane, te rossmanowe niestety nie. :-/
AnonimowyDodano:  25 sierpień 2016 - 15:03
Skład ryżowego z lidla: woda, 10,6% ryż, olej słonecznikowy, węglan wapnia, sól - moim zdaniem jest ok ;)
Dodano:  25 sierpień 2016 - 23:02
Jest dobrze.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  24 sierpień 2016 - 9:14
Małgosiu co to jest badanie na FD...czytam w komentarzach i nie rozumiem
Dodano:  24 sierpień 2016 - 9:18
Food Detective - to test na nietolerancje pokarmowe
Odpowiedz
KarolinaDodano:  24 sierpień 2016 - 9:32
Małgosiu,czy spirulinę można mieszać z jogurtem/dodawać do owsianki? Co sadzisz o polaczeniu sera pleśniowego i dżemu lub sera pleśniowego i gruszki?
Pozdrawiam
Dodano:  24 sierpień 2016 - 10:22
Połączenie sera pleśniowego i dżemu jest świetne i sama bardzo lubię.
Jeśli chodzi o spirulinę tak, możesz wymieszać.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  24 sierpień 2016 - 9:40
Malgosiu, czasem mam po jedzeniu bole brzucha. Czy badanie krwi wykrywa nietolerancje pokarmowe czy musze zrobic jakies inne, specjalistyczne badanie. Moglabys mi podpowiedziec co. Jestem zielona a musze zrobic te badania prywatnie wiec nie wiem gdzie sie udac...
Dodano:  24 sierpień 2016 - 10:22
Polecam Food Detective lub testy w laboratorium.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  24 sierpień 2016 - 9:49
Małgosiu, czy można odrobaczyć się jakimiś lekami bez recepty, czy polecasz środki na receptę ??
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam !
Dodano:  24 sierpień 2016 - 10:19
Bez recepty nie. To leki tylko na receptę. POlecam Vermox.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  24 sierpień 2016 - 9:53
Pisałaś w komentarzu aby pozbyć się pajączków to rutyna i krem z kasztanowca - polecasz jakieś dobre firmy? Rutyna to jakie warzywa/owoce? A może suplement?
Dodano:  24 sierpień 2016 - 10:21
Rutyna to składnik kaszy gryczanej i popularnego leki Rutinoscorbin.
Krem z kasztanowca Flos Lek.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  24 sierpień 2016 - 9:55
Gosiu,
Jeżeli eleminujemy gluten z diety nie ze względu na celiakę ale ze względów hormonalnych to czy można spożywać:
1. Mąkę i płatki owsiane ?
2. Kaszę pęczak?
3. Kaszę bulgur?
4. Kaszę jęczmienną?
5. Kuskus?
Dodano:  24 sierpień 2016 - 10:20
1 - tak
2 - nie
3 - nie
4 - nie
5 -nie
AnonimowyDodano:  24 sierpień 2016 - 10:24
A dlaczego peczak nie?
Dodano:  24 sierpień 2016 - 10:41
Bo to kasza jęczmienna.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  24 sierpień 2016 - 10:06
Czy można jakoś zamówić wybrane numery archiwalne?
Dodano:  24 sierpień 2016 - 10:19
Są dostępne online w prenumeracie premium.
Odpowiedz
ŁukaszDodano:  24 sierpień 2016 - 10:21
Z kodu nie skorzystam, bo czasopisma nie czytam. Ale fajnie, że masz taką współpracę. Na 1 rzut oka pismo wydaje się ok, w sensie nie powielające jakiś pseudomedycznych bzdur typu, że wszystko leczy raka, gluten to śmierć itd.
Odpowiedz
ewaDodano:  24 sierpień 2016 - 10:22
zamówione :D
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  24 sierpień 2016 - 10:23
Małgosiu pytanie nie na temat.
Podobno kurzajki pojawiają się przy braku odporności.
Jaka metodę polecasz na pozbycie się kurzajek ?
Wyciecie u chirurga czy właśnie leczenie jedzeniem bądź witaminami.
Dodano:  24 sierpień 2016 - 10:42
Kurzajki będą się pojawiać jeśli masz w sobie jakąś odmianę wirusa HPV i pojawią się przy spadku odporności.
Dobre efekty daje wymrażanie ciekłym azotem.
AnonimowyDodano:  25 sierpień 2016 - 17:55
Ja mecze się od roku był azot, było lyzeczkowanie. Poza tym biorę tabletki na wzmocnienie odporności i nadAl te paskudztwo mi wychodzi
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  24 sierpień 2016 - 10:26
Gosiu, kiedyś pisałaś w komentarzach o fantastycznym ketchupie swojej teściowej, czy możemy prosić o przepis?
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  24 sierpień 2016 - 10:27
A czy mozna zamówić pojdynczy egzemplarz bo jednak prenumetrata trochę kosztuje :P
Dodano:  24 sierpień 2016 - 10:41
Zamówić nie, ale szukaj w Empiku i sieci Kolporter.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  24 sierpień 2016 - 10:29
Dobra, juz znalałżam cenę i że empiku mozna kupić.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  24 sierpień 2016 - 11:00
Gosiu, wstawiłam około tygodnia temu syrop z aronii wg Twojego przepisu, czy to normalne, że po odkręceniu słoika czuć jakby winny zapach?
Dodano:  24 sierpień 2016 - 13:03
Tak.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  24 sierpień 2016 - 11:28
Małgosiu o jakiej zawartości tłuszczu powinnam podawać mleko mojemu trzylatkowi? Dziękuję
Dodano:  24 sierpień 2016 - 13:02
Najlepsze będzie 3,2 %
AnonimowyDodano:  24 sierpień 2016 - 21:47
a przy nietolerancji dziecka na mleko (z FD : mleko, jajka, pszenica) to wystarczy podawac roslinne, czy nie za mało wapnia?
Dodano:  25 sierpień 2016 - 8:46
Wapń jest w zielonych warzywach, migdałach, kaszach. Wapń to nie tylko nabiał i mleko.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  24 sierpień 2016 - 11:40
zamówione,tylko do czytania online trzeba korzystać z lupy :)
AnonimowyDodano:  31 sierpień 2016 - 14:20
trzymasz Ctrl i scrollem na myszce w górę
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  24 sierpień 2016 - 11:54
Małgosiu chciałąm cię zapytać o poradę. Zauważyłam, że ok 2h po posiłku zanim jeszcze poczuje głód i burczenie w brzuchu robi mi się tak słabo, nie dobrze, jakby mnie mdliło. Sprawdziłam sobie cukiem takim domowym glukometrem (w ciąży miałam cukrzyce kilka lat temu) i wyszło 94, więc chyba ok.Jak mam przerwę od zdrowego odżywiania i jem dużo słodkich rzeczy to takich objawów nie mam. Zastanawiam się, w którym kierunku ten problem podrążyć czy może po prostu częściej jeść? Ale porcje jem raczej dobre, nie za małe.
Dodano:  24 sierpień 2016 - 13:04
Na początku też pomyślałam o niedocukrzeniu ale badałaś i jest ok.
Ciężko określić skąd takie mdłości.
AnonimowyDodano:  24 sierpień 2016 - 16:42
Ja też tak kiedyś miałam i okazało się, że muszę jeść bardzo dużo cukrów prostych - zresztą u Ciebie chyba też działa, skoro objawy znikają, gdy jesz słodycze. "Zdrowe odżywianie" to takie, które służy konkretnej osobie. Niektórym słodycze służą.
Dodano:  25 sierpień 2016 - 8:45
Candidzie służą ;)) I bakteriom w jamie ustnej ;)
AnonimowyDodano:  25 sierpień 2016 - 10:52
Gosiu, candida też chce żyć! ;)
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  24 sierpień 2016 - 12:57
Małgosiu masz już konkretnie zaplanowany w grafiku post na temat pielęgnacji twarzy, włosów? Pamiętam, że dawno wspominałaś, że planujesz. Jestem bardzo ciekawa, co robisz oprócz diety :)
Pozdrowienia :)
Dodano:  24 sierpień 2016 - 13:01
Jeszcze konkretnie daty nie mam.
Odpowiedz
BasiacDodano:  24 sierpień 2016 - 13:09
Gosiu poradź wybieram się w podróż i będą to godziny popołudniowe i nocne.jestem cukrzykiem 2 i w związku z tym moje pytanie.zazwyczaj o godz 19.30 mam swój ostatni posiłek czy w podróży dołożyć jeszcze jeden bowiem podróż zakończy się około 24 godz i co byś mi radziła zjeść tak późno
Dodano:  24 sierpień 2016 - 18:20
Tak, najlepiej sałatka.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  24 sierpień 2016 - 13:55
Małgosiu jakie badanie kontrolne powinna zrobić wegetarianin oprócz morfologi?
Dodano:  24 sierpień 2016 - 18:19
TSH, D3, B12, żelazo, ferrytyna.
AnonimowyDodano:  25 sierpień 2016 - 7:08
Dziękuje :)
AnonimowyDodano:  25 sierpień 2016 - 10:00
Gosiu mam nadczynnosc tarczycy czy to moze byc powod zle zbilansowanej diety, jestem wegetarianinem?
Odpowiedz
WeraDodano:  24 sierpień 2016 - 14:30
Malgosiu, pije rano na czczo siemie lniane "glutki" na wlosy. Okazuje sie ze mam refluks i rano przed sniadaniem musze wziac tabletke. Czy wziac ja po "glutkach", jesli tak to ile odczekac, czy w ogole na czczo?? Dziekuje z gory za odpowiedz.
Dodano:  25 sierpień 2016 - 8:45
Tabletkę weź rano, odczekaj 15 minut i wypij glutka.
AnonimowyDodano:  29 sierpień 2016 - 19:21
czy olej lniany też tak podziała na włosy jak glutek? :)
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  24 sierpień 2016 - 14:51
Witaj Małgosiu,

Jestem w trakcie robienia syropu z aronii, pisałam ostatnio.
Zasypałam ksylitolem i postawiłam w ciepłe, słoneczne miejsce /parapet,
Gosiu, mi się chyba tam robi wino :-)
Może coś źle zrobiłam?
Proszę, napisz co mogłam źle zrobić?

Pozdrawiam
Grażyna
Odpowiedz
KatiDodano:  24 sierpień 2016 - 15:13
Gosiu jesień zbliża się do nas wielkimi krokami. Stąd prośba o artykuł na temat suplementacji. Co i ile i jak długo? Chcialam zacząć przyjmowac chlorelle i spiruline? Jak długo trzeba brać?robic jakies przerwy? I czy jest potrzeba przyjmowania codziennie?
Dodano:  24 sierpień 2016 - 18:16
Już niebawem.
AnonimowyDodano:  25 sierpień 2016 - 8:11
Byłabym wdzięczna gdybyś uwzględnia w tym artykule również najmłodszych :) pozdrawiam
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  24 sierpień 2016 - 16:45
Dzień dobry!
Nie wiem, czy można gdzieś zadawać pytania ogólne, widzę, że wszyscy robią tak w komentarzach pod najnowszym postem. Też tak zrobię, z góry przepraszam za zaśmiecanie strony,
Chciałabym zapytać, jakie rodzaje mleka Pani poleca. Lubię wszystkie mleka roślinne i krowie, piję je na zmianę, ale może któreś jest bardziej wartościowe? Na stronie znalazłam informacje jedynie o migdałowym.
Pozdrawiam!
Dodano:  24 sierpień 2016 - 18:17
Nie ma większego znaczenia jeśli chodzi o mleka roślinne.
Jeśli chodzi o mleko krowie to ja polecam to w szklanej butelce.
AnonimowyDodano:  24 sierpień 2016 - 20:11
Gosiu co sądzisz o stosowaniu ziół z Apteki Bonifratów. Byłam tam aby wzmocnić swoją odporność i dostałam jakieś niemieckie witaminy i propolis. Czy ten propolis (kropelki) jest skuteczny?
Dodano:  25 sierpień 2016 - 8:44
Propolis jest świetny, polecam. I w ogóle Bonifratów polecam.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  24 sierpień 2016 - 19:01
Małgosiu, wiesz może czy gdy w testach wziewnych wychodzi, że jest alergia na fruktozę to czy oznacza to, że równiez na syrop glukozowo-fruktozowy?
Dodano:  25 sierpień 2016 - 8:43
No tak. Na wszystko co zawiera fruktozę.
AnonimowyDodano:  26 sierpień 2016 - 14:26
Znalazłem. Dzięki za odp :)
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  24 sierpień 2016 - 19:57
Pani Małgosiu a kiedy Pani książka?
Dodano:  25 sierpień 2016 - 8:41
Jesienią. Wydawnictwo intensywnie pracuje nad materiałem który otrzymali ;)
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  25 sierpień 2016 - 7:10
Witam,
czy to prawda ze olej lniany powinno się nie pić z metalowej łyżki? bo traci właściwości :)
Dodano:  25 sierpień 2016 - 8:40
Bez przesady ;)
Odpowiedz
gabrysiaDodano:  25 sierpień 2016 - 8:33
musi być fajny
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  25 sierpień 2016 - 8:54
Małgosiu postanowiłam sprawdzić czy mam nietolerancje na laktozę i przestałam pic normalne mleko a kupiłam bez laktozy,czytałam ,że pisałaś aby odstawić tez cały nabiał ale wtedy nie będę wiedzieć czy to sprawa tylko laktozy czy tez białek mleka...
Dodano:  25 sierpień 2016 - 23:05
Najprościej zrobić test w labie.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  25 sierpień 2016 - 9:58
Małgosiu, proszę Cię o radę, bo już nie wiem co robić. Już od kilku miesięcy się odchudzam. Zapotrzebowanie według wzorów obliczylam , jem regularnie , korzystam z Twoich fit przepisów , liczę kalorie w poszczególnych posilkach dużo się ruszam, przeczytałam każdy Twój wpis na blogu . Zakupiłam młody jęczmień , czystek, chia , oleje wszystko jak radzisz i dokładnie wiem co jeść powinnam , a czego nie. Mimo to nie mogę w żaden sposób schudnąć. Ostatnio pracowalam fizycznie po 13 godzin plus duzoo warzyw i węglowodany złożone , a waga ani nie drgnie. Nie wiem co jest nie tak. Podstawowe badania krwi są w porządku, żadnych nietolerancji u siebie nie zaobserwowalam , nie wiem czy powinnam wykonać jakieś inne badania? Czuję się bardzo dobrze , a ubytek w obwodach po kilku miesiącach to może hmm.. 2 cm, a nadwagi mam 10 kg :(
Dodano:  25 sierpień 2016 - 23:06
Zrobiłaś sobie badania. TSH, kortyzol, krzywą insulinową i cukrową?
AnonimowyDodano:  25 sierpień 2016 - 23:52
Tych badań nie robiłam. Lada dzień je zrobię , zapomniałam dopisać, że mam również nieregularne miesiączki , wiec oprócz tego powinna zrobić jeszcze np. prolaktyne ?
Dodano:  26 sierpień 2016 - 8:17
Prolektynę nie ale przy nieregularnych miesiączkach i u Ciebie kłopotach z wagą powinnaś się przebadać u ginekologa w kierunku PCOS.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  25 sierpień 2016 - 10:14
Małgosiu jakie produkty bonifratów polecasz?
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  25 sierpień 2016 - 10:48
Czy za szczepienia przeciwko pneumokokom trzeba płacić z własnej kieszeni, czy jest to refundowane z NFZ?
AnonimowyDodano:  26 sierpień 2016 - 8:18
Ludzie!!!!!
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  25 sierpień 2016 - 11:32
Małgosiu, czy będzie 3. cześć o insulinooporności (ćwiczenia i suplementy)?
Dodano:  25 sierpień 2016 - 23:04
Jutro.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  25 sierpień 2016 - 11:50
Gosiu co sadzisz o nabiale w nadczynnosci tarczycy? Czy jest szkodliwy? Chodzi mi o zakwaszenie nim organizmu
Dodano:  25 sierpień 2016 - 23:03
Nie jest szkodliwy jeśli nie masz nietolerancji i rozjechanych hormonów.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  25 sierpień 2016 - 15:02
Pani Małgosiu! Co Pani sądzi na temat keczupu? Bardzo lubię, ale podobno jest niezdrowy, więc zamiast niego używam koncentratu pomidorowego (też mi smakuje, ale ma inną konsystencję). Czy dobrze robię?
Dodano:  25 sierpień 2016 - 23:02
Ketchup niezdrowy? Jest mega zdrowy ale dobry ketchup.
AnonimowyDodano:  26 sierpień 2016 - 7:31
Pudliszki jest ok?
AnonimowyDodano:  26 sierpień 2016 - 8:07
A jaki ketchup Pani poleca? Czy przy tradziku mozna jesc ketchup / musztarde?
Dodano:  26 sierpień 2016 - 8:15
Pudliszki są ok. Ketchupu i musztardy przy trądziku małe ilości od czasu do czasu.
AnonimowyDodano:  26 sierpień 2016 - 8:19
Matko jedyna, a co mamy Gosiu zlego w ketchupie ze przy tradziku nie nalezy go naduzywac?
Dodano:  26 sierpień 2016 - 8:42
Jest pikantny a przy trądziku dużo pikantnego zaostrza trądzik.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  25 sierpień 2016 - 18:40
Gosiu,z tego co czytam to dzisiaj wysłałaś wycenę diet wysłanych do 17 lipca włącznie. Wysłałam dietę 17 lipca ale nie otrzymałam wyceny.Pozdrawiam.
Dodano:  25 sierpień 2016 - 23:01
Odpowiadając na ten komentarz napisz mi z jakiego maila. Ja tego komentarza nie opublikuję a sprawdzę i napiszę do Ciebie.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  25 sierpień 2016 - 19:48
Pani Gosiu bo tak się zastanawiam.. nie jem nabiału/miesa (jem ryby).
Spozywam duzo orzechow,pestek, a także fasoli(rozne rodzaje) z racji sporej ilosci bialka. Zastanawia mnie ile dni w tygodniu mogę jesc fasolę ?
Zauwazam wzdecia gdy zjem jej duzo kilka dni pod rzad.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  25 sierpień 2016 - 21:48
Mam pytanie: w jaki sposób okresla się czy dieta zapewnia równowagę kwasowo-zasadowa ? Czy to się jakoś konkretnie przelicza czy tylko orientacyjnie robi np poprzez wzbogacenie diety w dużą ilość warzyw i owoców ?
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  26 sierpień 2016 - 4:18
Pani Małgosiu, błagam o radę. Pracuję podczas wakacji aby dorobić i najczęściej mam zmiany po 12/13h i bardzo często jestem w pracy w godzinach 10-23. Staram się jeść regularnie w ciągu dnia. Na tyle na ile się da. Niestety jest z tym różnie bo nie zawsze w pracy mam czas, aby zjeść pełnowartościowy posiłek. Wiadomo, że człowiek nie tylko pracą żyje i chce się spotkać z przyjaciółmi i ma to miejsce często w nocy. I tutaj pojawia się kwestia posiłków. Pisała Pani wielokrotnie, że jemy wtedy, kiedy funkcjonujemy. Ostatnie 1,5 tygodnia niestety zdarza mi się jeść o 1:00/2:00 w nocy a kładę się spać w okolicach 4:00/5:00 nas ranem. Czy to bardzo wpłynie na przybieranie na wadze? Jestem osobą z zaburzeniami odżywiania i szczerze mówiąc obarczam się kolejnego dnia wyrzutami sumienia, że poprzedniej nocy coś zjadłam. Okropnie boję się, że zacznę tyć i nie będę w stanie tego kontrolować. Jestem na skraju załamania i powrotu do nienawidzenia własnego ciała. Nie wiem jak to zatrzymać, nie potrafię żyć tylko pracą, w odcięciu od przyjaciół a wiem też, że jeśli nie będę jadła to nie będę miała na nic siły i zrujnuję się jeszcze bardziej. Nie wiem jak to wszystko zatrzymać, ufam Pani w kwestii żywienia i jest Pani moim jedynym autorytetem i dlatego zwracam się do Pani o pomoc i radę. Pozdrawiam! Stała czytelniczka.
Dodano:  26 sierpień 2016 - 8:25
Jeśli funkcjonujesz w nocy to jesz w nocy i jeśli idziesz spać o 4 a jesz o 1 to nie zjadasz hamburgera z frytkami a coś lekkiego np. zamawiasz sałatkę lub zupę.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  28 sierpień 2016 - 21:35
Małgosiu
Już parę razy obiecałaś temat o odżywianiu 50 + i menopauzie czy jest szansa że się pojawi
Pozdrawiam
Ania
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  11 wrzesień 2016 - 19:53
Małgosiu, właśnie się zorientowałam, że przegapiłam datę wygasania kodu rabatowego. Czy jest szansa, że jego ważność zostanie jeszcze przedłużona albo że wkrótce pojawi się nowy? Pozdrawiam,
Ewa
Odpowiedz
Oferty
img1
DIETA INDYWIDUALNA
redukcja, Hashimoto, NT, IO, PCOS, WZJG, cukrzyca, fodmap i in.
ZAMÓW DIETĘ
img1
Gotowe diety
7-dniowe jadłospisy o niskim indeksie glikemicznym
SKLEP
img1
MOJE KSIĄŻKI
porady żywieniowe i przepisy bezglutenowe, bezmleczne i bezjajeczne
SKLEP
img1
GOTOWE JADŁOSPISY NA CAŁY ROK
dla osób zdrowych
CZYTAJ WIĘCEJ
img1
ZRÓB ZAKUPY
Miejsca i produkty, które szczególnie polecam z uwagi na jakość.
CZYTAJ WIĘCEJ
Instagram
Brzuch jak balon, a do tego więcej na wadze? 

Archeony mają taką moc! Komunikują 📞 się z Twoimi adipocytami i po pierwsze robią z Twoimi preferencjami żywieniowymi co chcą, po drugie powodują, że odkładasz więcej 😫

Z ebooka 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 dowiesz się oczywiście czym jest SIBO i IMO, jakie są przyczyny przerostów, jak wyleczyć je skutecznie, oraz jaki bałagan mogą spowodować „po drodze” i jak go „posprzątać” 

Premiera ebooka już w drugiej połowie lutego. 

#sibo #imo

Brzuch jak balon, a do tego więcej na wadze?

Archeony mają taką moc! Komunikują 📞 się z Twoimi adipocytami i po pierwsze robią z Twoimi preferencjami żywieniowymi co chcą, po drugie powodują, że odkładasz więcej 😫

Z ebooka 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 dowiesz się oczywiście czym jest SIBO i IMO, jakie są przyczyny przerostów, jak wyleczyć je skutecznie, oraz jaki bałagan mogą spowodować „po drodze” i jak go „posprzątać”

Premiera ebooka już w drugiej połowie lutego.

#sibo #imo
...

467 50
Test wodorowo – metanowy to podstawa diagnostyki SIBO/IMO, ale jeśli patrzysz wyłącznie na cyferki, lub co gorsza, opierasz swoje działanie wyłącznie na suchym stwierdzeniu osoby wykonującej test określającym, że przerost jest to możesz odbić się od ściany. 

W ebooku 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 krok po kroku wyjaśnię jak prawidłowo wykonać, oraz zinterpretować test wodorowo – metanowy w oparciu o objawy, historię choroby oraz historię popełnianych błędów żywieniowych i behawioralnych. 

Premiera ebooka już w drugiej połowie lutego. 

#sibo #imo

Test wodorowo – metanowy to podstawa diagnostyki SIBO/IMO, ale jeśli patrzysz wyłącznie na cyferki, lub co gorsza, opierasz swoje działanie wyłącznie na suchym stwierdzeniu osoby wykonującej test określającym, że przerost jest to możesz odbić się od ściany.

W ebooku 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 krok po kroku wyjaśnię jak prawidłowo wykonać, oraz zinterpretować test wodorowo – metanowy w oparciu o objawy, historię choroby oraz historię popełnianych błędów żywieniowych i behawioralnych.

Premiera ebooka już w drugiej połowie lutego.

#sibo #imo
...

518 22
Skuteczna terapia SIBO/IMO to nie bułka z masłem. 
Jeżeli wydaje Ci się, że wystarczy wziąć antybiotyk i temat załatwiony to grubo się mylisz o czym świadczy ogromna rzesza ludzi z nawrotami, kręcącymi się w kółko i dalej nie potrafiącymi poradzić sobie z dokuczliwymi objawami😫. 

W ebooku 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 krok po kroku wyjaśnię Ci jak wyleczyć SIBO/IMO skutecznie. 
Dowiesz się dlaczego ten problem dotyczy właśnie Ciebie, jak przeprowadzić leczenie, jaką wdrożyć suplementację, dietę oraz jakich błędów nie popełniać ‼️

Wchodzicie w to? 
Wiecie co u Was jest lub było przyczyną SIBO/IMO? 

#sibo #imo

Skuteczna terapia SIBO/IMO to nie bułka z masłem.
Jeżeli wydaje Ci się, że wystarczy wziąć antybiotyk i temat załatwiony to grubo się mylisz o czym świadczy ogromna rzesza ludzi z nawrotami, kręcącymi się w kółko i dalej nie potrafiącymi poradzić sobie z dokuczliwymi objawami😫.

W ebooku 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 krok po kroku wyjaśnię Ci jak wyleczyć SIBO/IMO skutecznie.
Dowiesz się dlaczego ten problem dotyczy właśnie Ciebie, jak przeprowadzić leczenie, jaką wdrożyć suplementację, dietę oraz jakich błędów nie popełniać ‼️

Wchodzicie w to?
Wiecie co u Was jest lub było przyczyną SIBO/IMO?

#sibo #imo
...

1388 114
Dieta to nie ograniczenia! Dieta to styl życia!

Czy danie z rolki jest ograniczające? NIE!
Czy jest ekstremalnie pyszne? TAK!
Czy zaspokoi zapotrzebowanie na słodkie jednocześnie dostarczając białka, wapnia, magnezu, potasu, potasu i witamin z grupy B? TAK! 

Pochodzi z diety zima wersja 5 𝐃𝐨𝐛𝐫𝐞 𝐛𝐨 𝐩𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢𝐞 👌
Tę i inne diety znajdziesz na stronie:

𝐰𝐰𝐰.𝐝𝐢𝐞𝐭𝐨𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚-𝐥𝐞𝐧𝐚𝐫𝐭𝐨𝐰𝐢𝐜𝐳.𝐩𝐥

Link również w BIO profilu ♥️

#insulinooporność #cukrzyca #niedoczynnośćtarczycy #hashimoto #pcosdiet

Dieta to nie ograniczenia! Dieta to styl życia!

Czy danie z rolki jest ograniczające? NIE!
Czy jest ekstremalnie pyszne? TAK!
Czy zaspokoi zapotrzebowanie na słodkie jednocześnie dostarczając białka, wapnia, magnezu, potasu, potasu i witamin z grupy B? TAK!

Pochodzi z diety zima wersja 5 𝐃𝐨𝐛𝐫𝐞 𝐛𝐨 𝐩𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢𝐞 👌
Tę i inne diety znajdziesz na stronie:

𝐰𝐰𝐰.𝐝𝐢𝐞𝐭𝐨𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚-𝐥𝐞𝐧𝐚𝐫𝐭𝐨𝐰𝐢𝐜𝐳.𝐩𝐥

Link również w BIO profilu ♥️

#insulinooporność #cukrzyca #niedoczynnośćtarczycy #hashimoto #pcosdiet
...

1998 3206

Masz problem z utrzymaniem zdrowych nawyków żywieniowych ?
Mam coś, co Ci pomoże !
Czytaj więcej

MOJA KSIĄŻKA


"Smacznie i zdrowo na diecie ograniczającej mięso" to książka dla tych, którzy szukają inspiracji na zdrowe posiłki i preferują tradycyjną formą książkową.

Ponad 70 stron porad żywieniowych oraz 65 pysznych i prostych w przygotowaniu przepisów. Dzięki podanym przy każdej potrawie wymiennikom węglowodanowym i białkowo-tłuszczowym szczególnie polecam ją osobom cierpiącym na cukrzycę typu I, kiedy kluczowe jest określenie dawki insuliny.

Idealny prezent dla każdego, kto chce zacząć przygodę ze zdrowym odżywianiem, ale nie koniecznie jest gotowy na ścisłe trzymanie się diety. 

 

PRZEJDŹ DO SKLEPU

This will close in 20 seconds