fbpx
Młody jęczmień ! Odchudza, detoksykuje, odmładza, działa przeciwnowotworowo ! Czy to prawda i na czym polega jego fenomen ?
Img

Młody jęczmień to hit ostatnich czasów. Głośno o nim wszędzie i bez cienia przesady, możemy powiedzieć że ma dziś swoje pięć minut.
Mówią że odchudza, odmładza, oczyszcza, działa prozdrowotne i świetnie nadaje się dla sportowców.
Czy słusznie ?
Na czym polega jego fenomen i na czym polegają przypisywane mu właściwości?
Czy warto go kupić i włączyć do swojej diety?

Czym jest dostępny w sklepach młody jęczmień ?

Nie jest jakby się mogło wydawać sproszkowaną jęczmienną trawą, aczkolwiek i w takiej postaci bywa sprzedawany.
Soczysto zielony proszek (najczęściej dostępny w sklepach) powstaje w wyniku wyciśnięcia soku z młodziutkiej, kilkudniowej, pełnej witamin, chlorofilu i antyoksydantów jęczmiennej trawki, a następnie odparowywania wody pod ciśnieniem, w niskiej temperaturze (30 st. C) aby nie stracić witamin i nie utlenić antyoksydantów.

W jaki sposób odchudza, detoksykuje, obniża poziom cukru, poprawia stan flory bakteryjnej jelit, obniża ciśnienie krwi oraz ryzyko chorób układu krążenia?

Odchudzającą moc młodego jęczmienia zawdzięczamy wysokiej zawartości błonnika. W młodym jęczmieniu znajdziemy zarówno frakcje rozpuszczalne, jak i nierozpuszczalne w wodzie. Frakcja rozpuszczalna pęczniejąc w żołądku zwiększając uczucie sytości, natomiast nierozpuszczalna mechanicznie pobudza perystaltykę jelit.
Działający jak maszyna przewód pokarmowy, to klucz do działającego jak maszyna metabolizmu, a tym samym szczupłej sylwetki.
Cokolwiek zalega w przewodzie pokarmowym, będzie fermentowało. A jak fermentuje to wzdyma, powoduje gazy i zaparcia. Zwolniona perystaltyka jelit to zwolniony metabolizm. I tu rozwiązaniem tak prostym i naturalnym, a jakże w dzisiejszych czasach pomijanym jest błonnik który działa jak miotełka.
Mechanicznie i chemicznie drażniąc jelita, poprawia ich perystaltykę. Strawiony pokarm wraz ze zbieranymi po drodze jonami metali ciężkich, lipidami, triglicerydami, cholesterolem, kwasami żółciowymi i ksenobiotykami (klik) sprawnie się przemieszcza po to, aby bez większych problemów wydostać się na zewnątrz.
Ten proces oprócz tego że fantastycznie nas oczyszcza i detoksykuje, obniża także poziom cholesterolu oraz ryzyko chorób układu krążenia w tym tak powszechnej dziś miażdżycy i choroby Alzheimera. Czyste żyły i prawidłowa masa ciała to także stabilne ciśnienie krwi.
Błonnik to także najlepszy przyjaciel cukrzyka ponieważ reguluje metabolizm glukozy w jelitach zmniejszając jej wchłanianie co tym samym obniża jej stężenie we krwi. Niezaprzeczalnym liderem jeśli chodzi o ilość błonnika są otręby pszenne (ok. 35-40 g w 100g), ale jeśli z jakichś powodów nie możesz ich jeść, warto wykorzystać młody jęczmień.
Błonnika stanowi także doskonałe podłoże do rozwoju bakterii acidofilnych, które skutecznie rozprawiają się z bakteriami gnilnymi będącymi przyczyną kłopotów trawiennych. Przewaga bakterii acidofilnych zapobiega przerostowi tzw. złych bakterii, których za duża ilość przyczynia się do wielu problemów zdrowotnych (czytaj kandydoza).
Warto mieć świadomość, że dieta uboga w błonnik jest główną przyczyną nowotworów jelita grubego.
Na tempo metabolizmu wpływ mają także witaminy i minerały i ta zależność jest wykorzystywana przez producentów przeróżnej maści preparatów na odchudzanie. W ich składzie oprócz błonnika znajdziecie moc witamin i minerałów. U osób niedożywionych (nie mylić ze szczupłymi, ponieważ bardzo często niedożywine są osoby otyłe) znacznie zwalnia przemiana materii.
W młodym jęczmieniu znajdziecie witaminę C, cały zestaw witamin z grupy B, kwas foliowy, witaminę K, witaminę E, magnez, wapń, żelazo, cynk, mangan, selen, miedź, potas, krzem i bor. Taka petarda wraz z błonnikiem fantastycznie podkręca metabolizm.

Młodość, zdrowie, witalność, piękna skóra !

To zasługa antyoksydantów i chlorofilu które działają przeciwzapalnie, przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie i przeciwnowotworowo. Mowa o witaminie C, witaminie E i beta karotenie, którego młody jęczmień ma więcej niż marchew. Odmładzająca i uzdrawiająca moc antyoksydantów bierze się stąd, że doskonale rozprawiają się z wolnymi rodnikami, które przyczyniają się do rozwoju wielu chorób, w tym są bezpośrednią przyczyną nowotworów i starzenia się skóry.
Chlorofil natomiast detoksykuje krew, limfę i watrobę, działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.
Produkty bogate w chlorofil, cynk i witaminy z grupy B powinny spożywać osoby mające kłopoty skórne w tym łuszczycę, egzemy i trądzik ponieważ przyspieszają gojenie się ran.

Dla wegan oraz prowadzących aktywny tryb życia ? 

W 100 g jęczmienia mamy ok. 40 g białka co na pierwszy rzut oka może się wydawać rewelacją, ale nie ma się czym ekscytować. Konia z rzędem dla tego kto po treningu zje 100 g tego zielonego proszku. To jest nierealne więc euforia trenerów fitness jakoby młody jęczmień nadawał się na potreningowy posiłek jest mocno przesadzona.
Owszem ma bardzo dobry skład aminokwasów ponieważ zawiera wszystkie osiem aminokwasów egzogennych czyli takich, których nasz organizm nie wytworzy sam, ale zalecana dzienna dawka nie zaspokoi dziennego zapotrzebowania. Aminokwasy egzogenne musimy dostarczyć z zewnątrz, z pożywieniem, więc młody jęczmień do codziennej diety powinni włączyć weganie.

Cudowny środek ?

Młody jęczmień to genialne wsparcie dla osób prowadzących zdrowy tryb życia. Stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej diety i jest jak dobre buty do stroju. Fantastycznie uzupełnia.
Jeśli jednak komuś się wydaje że poranny koktajl z młodym jęczmieniem rozgrzeszy popołudniowy obiad w fast foodzie, papierosa do kawy czy kolejnego pączka to muszę Was rozczarować.
Cudowną uzdrawiającą moc ma tylko sok z gumi jagód i jeśli ktoś gdzieś kiedyś spotka jakiegoś Gumisia to łapcie w kieszeń i nie wypuszczajcie.
Póki co jak świat stary, NIE MA cudownego środka na odchudzanie i zdrowie, a lekiem na zmarszczki jest tylko botoks, pod warunkiem że już do końca życia chcesz być śmiertelnie poważną osobą.
Osobiście polecam młody jęczmień każdemu kto zmienił lub zmienia sposób odżywiania na zdrowy.
Jako dopalacz, dopełnienie, jako takiego codziennego kopniaka.

Co znajdziemy w sklepach oraz jak dawkować ?

W ofercie znajdziemy młody jęczmień w postaci sproszkowanej oraz w tabletkach.
Osobiście namawiam do stosowania jęczmienia w formie proszku ponieważ tabletka będzie zawsze produktem bardziej przetworzonym, a jak wiemy każde dodatkowe przetworzenie jakoś się odbije na wartościach. Są jednak osoby którym ciężko jest przebrnąć przez smak proszku w postaci koktajlu, więc w tej sytuacji zamiast w ogóle rezygnować z dobrodziejstw jęczmienia, warto wykorzystać tabletki.
Zalecana dzienna dawka to 2 łyżeczki proszku. Warto to rozłożyć na dwie porcje.
Jeśli chodzi o tabletki trzeba sugerować się zaleceniami producenta, ponieważ tabletka tabletce nierówna. 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Czy wszyscy powinniśmy suplementować witaminę D3 w okresie jesienno – zimowym? Kiedy i czy warto regularnie sprawdzać jej poziom?
kobieta w kocu z kawą

Czy kiedykolwiek sprawdzaliście poziom witaminy D3 we krwi? Czy kiedykolwiek słyszeliście, aby robiła to Wasza mama, tata, czy ktoś ze Czytaj dalej

Zielona kawa i kwas chlorogenowy! Jeśli masz cukrzycę, insulinooporność, zespół policystycznych jajników, candidę lub walczysz z nadwagą ten temat powinien Cię zainteresować!
Zielona kawa i kwas chlorogenowy

Ostatnimi czasy dużo słyszy się o odchudzających właściwościach zielonej kawy. Również i ja otrzymuję pytania w tej sprawie, także od Czytaj dalej

Mleko roślinne, czy może napój roślinny? Jak kupić dobry produkt? Jak nie dać sobie wcisnąć bubla? Które polecam?
Mleko roślinne, czy może napój roślinny? Jak kupić dobry produkt? Jak nie dać sobie wcisnąć bubla? Które polecam?

Produkty z roślin, będące odpowiednikiem produktów mlecznych oraz nabiałowych, stanowią doskonałą alternatywę dla osób, które z różnych przyczyn produktów z Czytaj dalej

Moja dieta i styl życia – najczęściej zadawane pytania

Kochani, odkąd zaczęłam pokazywać moje posiłki w filmikach na Instastory, zalałyście mnie pytaniami ile kalorii aktualnie spożywam i jak rozkładają Czytaj dalej

219 komentarzy

AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 9:18
Można robić z niego tylko koktajle czy jest jeszcze jakaś inna opcja podania?
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 9:40
Dosypywać możesz gdzie uważasz np. do zielonych zup, soków, koktajli, serka ze szczypiorkiem i rzodkiewką. Gdzie uważasz.
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 12:13
A czy dodanie proszku do gorącej zupy nie pozbawi go swoich właściwości?
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 14:48
Do gorącej nie sypiesz. Dodajesz dopiero na talerzu, a zup gorących raczej nie jemy.
AnonimowyDodano:  26 wrzesień 2015 - 8:10
Dlaczego zup gorących nie jemy?
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 9:26
A jak jest z glutenem? Podobno młody jęczmień jest bezglutenowy i mogą go brać osoby z nietolerancją - czy to prawda? :)
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 9:38
Gluten jest w zbożu, w ziarnie, natomiast tu mamy trawę.
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 20:44
Ale producent podaje że produkt może zawierać alergeny: gluten, orzeszki ziemne i inne orzechy, sezam, soję.
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 20:56
To będzie wynikało z procesu produkcji, bo jeśli w zakładzie produkcyjnym jest i soja i orzeszki i gluten to producent ma obowiązek o tym napisać.
Jeśli na opakowaniu jest napisane że "zawiera soję czy orzeszki" to nie znaczy że jęczmień zawiera je w sobie.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 9:31
Piszesz o sproszkowanym soku z młodego jęcxmienia a odsyłasz do zakupu sproszkowanej trawy z młodego jęczminia. Przecież to nie to samo!!!
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 9:36
To się tylko tak nazywa. Sproszkowana trawa oznacza że produkt jest z młodej trawy.
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 13:56
A kiedy nie jest z młodej trawy?
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 14:40
Zawsze jest z młodej trawy tyle że raz jest z soku z tejże trawy, a innym razem to ususzona trawa.
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 16:22
no właśnie, w takim razie nie rozumiem odpowiedzi na pytanie dlaczego odsyłasz do zakupu sproszkowanej trawy w eco- zakupy? pisałaś o soku... a gdzie można dostać sproszkowany sok?
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 16:54
Ale właściwości są te same. Rożna jest postać produktu. Proszek jest bardziej popularny.
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 19:09
Witaj Gosiu,
Czytałam dużo o jęczmieniu. W każdym artykule podają, że sproszkowany sok, w porównaniu do mielonej trawy ma różny sposób obróbki, nie ma w sobie błonnika a wartości odżywcze lepij wchłaniają się z soku a nie z mielonej trawy. Czy to jest prawda? Ja kupiłam sok ale jeśli właściwości i skład będą takie same w obu to wolałabym kupić trawę, bo jest 10 razy tańsza. Jakie jest Twoje zdanie?
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam Asia
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 20:55
Czym jest błonnik ?
To przecież część strukturalna rośliny.
Jakim zatem cudem błonnik będzie w soku a nie będzie w samej trawie.
Przecież to nielogiczne.
Z trawą jest jak z czystkiem. Przecież czystek to suszone listki.
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 23:40
Teraz wszystko jasne☺ Dziękuję.

A.
Gosia Tomczyk-ChełstowskaDodano:  18 lipiec 2016 - 9:49
Witam, w internecie kilka razy spotkalaspotkałamm się z informacją, zeże sok jest pozbawiony błonnika w związku z czym substancje odżywcze lepiej się wchłaniaja. Natomiast sproszkowana trawa zawiera dużo błonnika, ale gorzej przyswajaja sie owe skladniki. Podobno dlatego cena soku jest kilkakrotnie wyższa. O to chyba pytała też Pani powyżej:) Ile w tym prawdy? Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 9:31
Dobry komentarz na temat tego suplementu zdrowej diety ;) Małgosiu,moze jakies przepisy na koktajle z tą 'zdrową miotełką ' ;)
Odpowiedz
Justyna ŚwistekDodano:  7 kwiecień 2015 - 9:43
Dziękuję za artykuł. A jak długo można go stosować?
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 10:09
Nie ma ograniczeń. Ale wiadomo że z czasem smak się znudzi i organizm w naturalny sposób wymusi przerwę.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 9:47
A propos cudownych składników- małe pytanko i siemię lniane. Czytałam, ze powinno się zalewać całe albo wrzątkiem, albo zimną wodą. Mielone tylko wrzątkiem ze względu na cyjanki. Albo jeść na surowo. Tym czasem wiele przepisów na soki/koktajle nakazuje miksowanie ziarenek w blenderze z sokami, czyli właśnie mielone siemię z zimną wodą- czy wtedy nie wydzielają się cyjanki i takie soki/koktajle nie są szkodliwe?
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 10:11
Ilość cyjanków jaka występuje w ilości siemienia użytego do koktajlu w niczym Ci nie zaszkodzi.
Paracelsus mawiał "wszystko jest trucizną i nią nie jest, zależy od dawki".
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 10:34
a propos siemienia trafiłam na informację niedawno że rzekomo nie jest wskazane przy Hashimoto, niedoczynności tarczycy - u Ciebie w poście o diecie przy tych chorobach tej informacji nie ma, siemię lniane dosypuje do wielu rzeczy. Czy coś Ci wiadomo że chorzy na hashimoto powinni jednak uważać ze stosowaniem siemienia lnianego?

Pozdrawiam ciepło
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 10:45
Nie mam takich informacji. Ilość jaką na ogół stosujemy czyli łyżkę dziennie (chociaż nie zawsze bo w większości mniej i tez nie codziennie) w niczym nie zaszkodzi.
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 11:29
Dziękuję za odpowiedź- jeszcze tylko jedno pytanko- jakiej dawce sięmię sproszkowane w soku byłoby niebezpieczne, albo ile jest bezpiecznie?
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 11:57
Zalecana dawka jest w tekście. Nie ma informacji o przedawkowaniach i o tym jaka dawka bywa niebezpieczna i dla kogo.
Ja osobiście trzymam się zaleceń.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 9:48
Gosiu, czy posiadasz może wyciskarkę do soków (nie do cytrusów) czy sokowirówkę?
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 10:08
Mam wyciskarkę.
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 10:48
A możesz napisać jaki model i czy jesteś z niej zadowolona?
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 11:00
Mam zelmera i zadowolona jestem bardzo.
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 11:18
Zelmer JP1500?
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 11:39
Czy nowszy model ZELMER ZJP1600B ?
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 11:53
Je2000xxl
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 9:54
A czy młody jęczmień mogą stosować kobiety w ciąży ?
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 10:08
tak
Justyna ŚwistekDodano:  7 kwiecień 2015 - 13:00
i nie zaszkodzi dziecku ? a czystek też można ?
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 14:47
Nie zaszkodzi ani jęczmień, ani czystek. To są naturalne suplementy. Jeśli masz wątpliwości, zapytaj swojego lekarza prowadzącego.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 9:55
A wiesz może czy spożycie większej ilości niż 2 łyżeczki ma jakieś pozytywne opinie lub negatywne działanie lub jakieś skutki uboczne? Czy nic to nie da i nie zwiększy działania?
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 10:07
Nie ma informacji na ten temat. Zioła nie są badane pod tym kątem.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 9:57
A w takim razie co jest lepsze: czystek czy ten młody jęczmień?
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 10:06
Działania mają podobne. Ja stosuję jeden i drugi. Młody jęczmień piję rano i po południu, a czystka zawsze wieczorem przed snem.
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 14:08
A kobiety karmiące piersią mogą pić herbatę z czystka?
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 14:38
tak
AnonimowyDodano:  8 kwiecień 2015 - 9:55
Czy jest szansa na post dotyczący produktów które pozytywnie wpływają na laktację? albo dotyczący tego co można/warto jeść w trakcie karmienia piersią?
Dodano:  8 kwiecień 2015 - 17:07
tak
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 9:57
A czy można to cudeńko samemu hodować?
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 10:05
Tak.
AnonimowyDodano:  13 kwiecień 2015 - 22:43
podpinam się pod pytanie: a jak to cudeńko będzie na polu już zieloniutkie to jak z nim postąpić??? Karolina
Dodano:  14 kwiecień 2015 - 7:56
Nie mam doświadczenia w tej materii. Ja nie hoduję. Kupuję ;)
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 9:58
Jeśli jednak ma on mieć działanie terapeutyczne , a jego smak jest ohydny, to jaka jest zalecana dawka do stosowania ?
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 10:05
Smak jest kwestią indywidualną.
Zalecana dawka jest w tekście.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 10:10
Wysłałam ponownie formularz z 09.03.15. Możesz sprawdzić czy doszedł? agnieszka.g01
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 17:02
Agnieszko nie mam. A wysłałaś na diety@qchenne-inspiracje.pl ???
Nie mam żadnego maila z adresu agnieszka.g01
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 10:12
Małgosiu,
właśnie dzisiaj czytałam na temat Mojito Slim. Co sądzisz o tym jako dodatek do odchudzania, będąc na diecie i ćwicząc?
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 10:20
Nie znam tego specyfiku.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 10:14
jak to jest ? Czy sproszkowana trawa jęczmienna a sproszkowany sok z młodego jęczmienia maja taką samą wartość. Cena produktów rożni się bardzo, informacje w necie też są bardzo skrajne. Od kilku dni pije jęczmień w postaci sproszkowanej trawy , zaparc nie ma.
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 10:20
Tak, wartość jest zbliżona. Taki sam efekt uzyskasz jak np, wyhodujesz i zjesz kiełki.
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 18:23
Wyhoodowac w domiczce z ziemia i jesc trawke? Dobrze rozumiem ? :)
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 10:29
Piję od jakiegoś czasu - zalewam letnią wodą proszek - okropieństwo ;) Zastanawiam się czy dodany do jakiejś potrawy jest w niej wyczuwalny ten charakterystyczny posmak czy da się go zabić ;)

No i też taki może dziwny dylemat - jęczmień wg producenta mam pić 30 minut przed posiłkiem. Pije go rano i nie wiem czy wodę z cytryną którą piłam na czczo mogę pić przed czy wtedy lepiej pić po jęczmieniu czy to w ogóle ma znaczenie? :)

Kamila
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 10:44
Nie ma to większego znaczenia. Producenci podają takie zalecenia bo tak jest "modnie i zdrowo" ;)
Ja dodaję jęczmień do koktajlu z bananem i kiwi + sok jabłkowy, woda i natka pietruszki. Natka mi skutecznie "spłyca" posmak jęczmienia ;)
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 10:36
Małgosiu wiesz może czy czystek wpływa na antykoncepcje hormonalną?
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 11:02
Nie ma informacji na ten temat.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 10:38
Piłam jęczmień i do tego brałam Chlorellę z firmy GW, podobno najlepsza i przytyłam podczas tej "kuracji" 10 kg w miesiąc... Pan który robił mi prezentację na temat tych produktów opowiadał wszystko to co Gosia napisała w poście, że pobudza, oczyszcza, dodaje energii i wszystko naprawia :)
W moim przypadku dzięki tym produktom miałam świetną odporność (spożywałam w jesiennych miesiącach) i troche lepiej spałam, ale nabawiłam się przez to niekontrolowanych napadów głodu a przez to jeszcze gorszych problemów z jelitami niż miałam i do tej pory nie mogę schudnąć... Oczywiście, są osoby którym to bezwarunkowo pomaga, ale są też wyjątki którym pogorszyło sprawę, wiec radzę uważać ;)
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 11:04
Nie chcę Cię w żaden sposób urazić ale nie utyłaś 10 kilo od tych suplementów a od jedzenia, jak sama napisałaś niekontrolowanego.
Należałoby się przyjrzeć bacznie temu co wtedy jadłaś, jak to się rozkładało w ciągu dnia, kiedy dopadały Cie te napady głodu etc.
UnknownDodano:  8 kwiecień 2015 - 11:54
Ja od prawie roku łykam chlorelle firmy GW i nie przytyłam tak samo mój mąż. On pije jeszcze jęczmień i jest ok. Zaznaczę, że mąż ma Leśniewskiego-Crohna. Gdzieś ktoś pytał o łyżeczkę - jemu tez powiedziano, żeby nie używać metalu do jęczmienia
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 10:46
Mam pytanie związane ze spiruliną jak można tu zadać, bo nie wiem czy w Twoim archiwalnym poście odpowiesz

http://qchenne-inspiracje.blogspot.com/2014/09/spirulina-i-jej-niezwyke-wasciwosci.html

czytałam że na rynku jest dużo takiej z Chin wątpliwej jakości

Czy spirulina określona jako spirulina paciffica po 36 zł za 100 tabletek będzie ok? Nie wiem na co zwracać uwagę przy zakupie

Pozdrawiam
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 11:00
Paciffica jest super. Chińskiej nie kupuj.
AnonimowyDodano:  8 kwiecień 2015 - 10:21
Malgosiu czy zauwazylas pozytywne/jakie? objawy zazywania spiruliny.
Dodano:  8 kwiecień 2015 - 11:32
Przeczytaj post o spirulinie (zakładka Trochę zdrowia) + komentarze. tam znajdziesz wszystko ;)
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 10:51
Kupiłam sobie jęczmień w aptece. w kapsułkach - jedyne co 'dodane do tabletek' - to otoczka żelatynowa. przynajmniej tak piszą. firmy gorvita. mozesz zerknąć na nie? super działań odchudzajacych to on nie ma - ale samopoczucie lepsze, czujesz się 'lekko', skora i włosy się poprawiają.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 10:51
Napisała Pani, że działa drażniąco na jelita. A czy można go stosować przy Zespole Jelita Nadwrażliwego?
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 10:59
Każdy produkt z błonnikiem np. jabłko czy kasza, działa drażniąco na jelita. Przy zespole jelita drażliwego można młody jęczmień ponieważ błonnik w nim zawarty jest stosunkowo delikatny.
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 11:33
Ale bzdura. Jabłko gotowane i kleiki z kasz są rewelacyjne dla jelit! Można również kupić bardzo drobne kasze, jak kaszka kukurydziana, kuskus, etc. Jak ma się problem z jelitami, to są to obowiązkowe pozycje w diecie... Natomiast wszelkie ziołowe specyfiki trzeba na sobie wypróbować i jeśli będziesz się źle czuć po takim napoju, to lepiej sobie odpuść
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 11:56
Nie zrozumiałaś tego co napisałam. Każdy błonnik zadziała drażniąco bo taka jest jego specyfika i nazwijmy to filozofia działania. Wszystko zależy od stopnia przetworzenia ale o tym pisałam w poście o diecie lekkostrawnej. Jaki błonnik, w jakiej postaci, dla kogo etc.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 11:29
Witam,czy mozna przyjmowac mlody jeczmien w formie proszku karmiac piersia?
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 11:46
tak
Odpowiedz
Aleksandra ChudnieDodano:  7 kwiecień 2015 - 11:43
Dowiedziałam się o jęczmieniu jakieś 4 dni temu, jak zjechałam do domu na święta. Zapytałam mamy, co to ma za nowy korektor pod oczy, że nie widać cieni. Okazało się, że nie nałożyła wcale makijażu, a brak cieni zawdzięcza piciu tego zielonego gluta od miesiąca. Także potwierdzam, działa i sama planuję wypróbować :) Bardzo rzetelnie napisany artykuł tak poza tym :)

Jest sens go łączyć z babką płesznik (błonnik witalny)?
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 11:46
Jeśli jesz dużo kasz, warzyw i owoców to nie ma sensu.
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 13:37
Mam pytanie do Aleksandra Chudnie - jakiej firmy mama używa jęczmienia?
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 12:05
Witam, czy jest duża różnica pomiedzy wlasciwosciami jeczmienia a pszenicy? Pije od miesiąca sok z wlasnej uprawy pszenicy. Smak trawiasty, sporo witamin i roznych wlasciwosci. Jak Pani mysli, warto zmienic za jakis czas pszenice na jeczmien, łączyć oba lub pozostac przy własnej trawie pszenicznej? :)
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 14:52
Skład jest bardzo zbliżony. Jeśli masz dostęp do swojej, dobrej jakości, nie pryskanej to jak najbardziej pij.
AnonimowyDodano:  8 kwiecień 2015 - 23:10
Anonimowy czy możesz napisać jak uprawiasz pszenicę ( gdzie kupic, kiedy siac , kiedy zbierac).mam kawałek pola ale kompletnie zero wiedzy na tematy upraw ...
AnonimowyDodano:  15 kwiecień 2015 - 1:07
Gosiu, dziękuję bardzo za odpowiedz :)
Wiadomo Ci może czy sok z trawy pszenicznej mozna mieszać z roznymi owocami, czy któreś się wzajemnie wykluczaja? :)

Anonimowy, nie ma problemu :) kupuję pszenicę na kilogramy w sklepie z ekologicznych upraw. Uprawiam ją w domu, nie jest zbyt pracochlonna :)
Potrzebne będą:
*Ziarna pszenicy
*Kokos (taki prasowany w bloki ktory sie moczy w wodzie i zamienia sie w cos w stylu ziemi. Nie wiem dokladnie jak to sie w Polsce nazywa :) w kazdym razie jest to dużo lepsze niz ziemia ponieważ trawa pszeniczna jak urosnie to jest czysta i nie trzeba jej pozniej myc :)
*jakas tacka lub podstawka do kwiatow x 3 (w jednej robisz dziurki, druga to podstawka a trzecia uzywasz jako przykrycie)

Ja odmierzam ziarna w zaleznosci od wielkosci tacki (okolo 100 g na tacke o srednicy co najmniej 30 cm)
Pozniej namaczam w wodzie 24 godziny.
Po tym czasie odcedzam i wykladam na wierzch przygotowanego kokosu (warstwa kilku cm na tacce z dziurkami)
Nastepnie całośc delikatnie spryskuje wodą i przykrywam tacka i obciazam czyms o masie 7 km (wtedy trawa bedzie rosla rowno). Codziennie przeplukuje prysznicem. Obciazenie zostaje do momentu az ziarna same go nie podniosa :)
Po tym czasie odkrywasz i po okolo 12-15 dniach można zrywac (jak zobaczysz wewnetrzny drugi lisc).

Uuff ale sie rozpisalam! Mam nadzieje ze dasz radę cos z tego mojego pisania zrozumiec hehe
Nie wiem jak uprawa w normalnej ziemi przebiega ale na kokosie polecam :)

Życzę udanej uprawy
Dorota :)
Dodano:  15 kwiecień 2015 - 9:09
Doczytam. Póki co nic mi nie wiadomo czy z czymś wchodzi w reakcję.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 12:09
Małgosiu,jak się ma ten jęczmień co podajesz do tego co jest w reklamie odchudzania za cenę trzy razy wyższą? czy to ten sam produkt?
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 14:50
Za reklamę i promocję ktoś musi zapłacić, dlatego cena jest 3 razy wyższa ;)
To tak jak z babką płesznik która kosztuje grosze, a produkty z jej dodatkiem już grosze nie kosztują ;)
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 16:12
a może jednak jest różnica między sokiem a sproszkowaną trawą, zwłaszcza w cenie? I ten co podajesz nie jest sokiem-stąd cena
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 16:32
Płaci się za technologię obróbki.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 13:06
Czy dzieci 8 i 13 lat też mogą tą trawę pić?
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 14:47
tak aczkolwiek chylę czoła jeśli 8-latek wypije ;)
moja córka nie chce za nic w świecie ;))
Odpowiedz
bozenasDodano:  7 kwiecień 2015 - 13:07
Gosiu,czytasz w moich myślach:)właśnie na targach zdrowia widziałam to zielone coś,przeczytałam,że to młody jęczmień i się zainteresowałam:)teraz po Twoim artykule już wiem ,że go kupię i wypróbuję:)))
dziękuję i pozdrawiam:)
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 13:19
Gosiu, to mogą być głupie pytania, ale chciałabym rozwiać wątpliwości. Słyszałam, że do miesznia sproszkowanego jęczmienia np z wodą/jogurtem, nie należy używać metalowej łyżeczki (tylko plastikową, porcelanową) + że taki jęczmień powinno pić się 3 tygodnie, a potem zaprzestać na jakiś czas. Może to wszystko jakieś zabobony? :D
Pozdrawiam serdecznie,
Dominika

P.S. kocham Twojego bloga, każdy post czytam z zapartym tchem. Tak trzymaj!! :-))
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 14:54
Nie słyszałam o tych łyżkach. Co do przerwy to organizm sam da sygnał ;) W pewnym momencie zaczniesz mieć go dość i organizm w naturalny sposób wymusi przerwę.
AnonimowyDodano:  14 kwiecień 2015 - 20:41
Co się tyczy łyżki to prawda, nie powinna być metalowa. Niektórzy producenci sproszkowanego jęczmienia piszą o tym na opakowaniach.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 13:53
Witam Próbowałam to pic ale bardzo mnie wzdyma i boli żołądek. mam hashimoto oraz usunięty woreczek żółciowy.Czy to może być przyczyna??
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 14:45
Każdy może reagować inaczej na to samo. Nie powinno być to powodem, ale skoro tak reagujesz to widocznie Twój organizm nie toleruje tego specyfiku. Odstaw go i nie męcz się.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 15:04
Małgosiu, mam pytanie niezwiązane z tym postem, ale będę bardzo wdzięczna za Twoją opinię: otóż powinnam przytyć ok. 2-3 kilogramy. W jakim tempie najrozsądniej i najzdrowiej to robić, o ile powinnam zwiększyć codzienną kaloryczność?...
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 16:56
Zwiększaj stopniowo ponieważ duża nadwyżka od razu, będzie ciężką przeprawą dla układu trawiennego. Zwiększ o 200 kcal w pierwszym miesiącu i dalej stopniowo o kolejne 200.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 16:58
Witam ,ostatnio dowiedziałam się ze cierpię na refluks żołądkowo przełykowy . Chciałabym spróbować ten jęczmień jak myslisz nie zaszkodzi mi . jeszcze słyszałam o takim miodzie manuka ,jest on też w tym sklepie ekologicznym który polecasz ,napisz mi proszę co o nim myślisz
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 17:10
Obydwa produkty Ci nie zaszkodzą.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 17:09
Witam:) Pije zielony jeczmien a wlasciwie mieszanke ze spirulina od kilku tygodni.. Nie zauwazylam spadku wagi,na pewno poprawila mi sie perystaltyka bo biegam kilka razy dziennie do toalety.. Ale- wysypalo mnie tak strasznie na calym ciele,zwlaszcza na twarzy i plecach ze nie moge sobie poradzic! Mam czterdziestke na karku a wygladam jak nastolatka z ostrym atakiem tradziku.. Pije to w formie koktajlu,tak jak ty Gosiu,i myslalam, ze to moze miec zwiazek z tym.. Wiem ze to efekt oczyszczania organizmu,zastanawiam sie tylko czy dodatkowe skladniki koktajlu(grejfrut,kiwi,pietruszka) nie spowodowaly nasilenia detoksu?
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 17:12
Nie powinny. Ile czasu jesteś już wysypana ?
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 20:50
zaczelo sie po pierwszym tygodniu spozywania jeczmienia,ale poniewaz czytalam ze to naturalne oczyszczanie organizmu-nie panikowalam. po drugim tygodniu zrobilam kilkudniowa przerwe zeby odpoczac od tego zgnilotrawiastego smaku ;) wrocilam ponownie do koktajli,to moj trzeci tydzien a pryszcze nie znikaja:(
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 20:58
Powinny już zniknąć po takim czasie. Coś jest nie tak. Widocznie Twój organizm reaguje na niego negatywnie. Odstaw go całkowicie.
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 21:28
tak zrobie,dziekuje za pomoc:)
zostane przy Twoich koktajlach:)
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 17:13
a gdzie można go kupić stacjonarnie?
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 18:59
Na pewno w każdym sklepie zielarskim. Jest też u mnie w pobliskim Top Markecie na dziale ze zdrową zywnością.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 17:34
Gosiu wiem, że nie jesteś lekarzem, ale może coś doradzisz albo ktoś inny. Od dłuższego czasu mam męczące nudności, które pojawiają się co jakiś czas, dzisiaj utrzymują się już od samego rana, zaznaczam, że w ciąży nie jestem. Robiłam już jakieś badania, mam złe wyniki moczu (bakterie, leukocyty itp.) spowodowane chyba piaskiem na nerkach, którego jest sporo. Te mdłości nie dają mi spokoju, jak wstanę to mam odruch wymiotny. Dodam, że odżywiam się zdrowo i nie objadam się. Czasem kłuje mnie też w lewym dolnym rogu, ale z przodu, więc nie wiem czy to nerka..
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 19:00
Czy byłaś z tym u lekarza ?
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 21:32
Tak, ale kazał mi tylko dużo pić. W czerwcu mam też gastroskopię. Gosiu czy możliwe, że organizm by tak mocno reagował np. po produktach pszennych? Jak dobrze pamiętam mdli mnie dopiero po jedzeniu, a białego pieczywa sobie nie odmawiam.
Dodano:  8 kwiecień 2015 - 9:24
Kłucie jest przypuszczalnie od tego piasku. Powinnaś to wypłukać piciem co zresztą lekarz zalecił. Mnie martwią te mdłości.
Skoro mdli Cię po jedzeniu powinnaś zrobić testy na nietolerancję.
AnonimowyDodano:  8 kwiecień 2015 - 13:35
Dzięki Gosiu. Szkoda, że testy takie drogie..
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 18:10
a powiesz coś na temat czystka? czy juz moze gdzies pisałas i przeoczyłam?
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 18:57
Pisałam ;) Post masz w zakładce Trochę Zdrowia
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 18:35
Dlaczego, mimo aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania (od roku) nadal mam oponkę? :/
Dodano:  7 kwiecień 2015 - 18:58
Warto byłoby przebadać się pod kątem nietolerancji. Niestety bardzo często przyczyniają się do wzdętego brzucha mimo ćwiczeń i zdrowego jedzenia.
FitnesowiecDodano:  8 kwiecień 2015 - 14:33
Samo zdrowe odżywanie nie wpływa na pozbycie się oponki. Przyjęło się błędnie, że zdrowe odżywianie = super sylwetka. To nie prawda. Zdrowe odżywianie prowadzi do zdrowia. Zdrowe, odpowiednie, racjonalne, dostosowane do treningu i aktywności fizycznej, we właściwych porach, we właściwych proporcjach odżywianie prowadzi dopiero do zgubienia oponki. Jak widzisz samo zdrowe, to tylko jeden z czynników
Dodano:  8 kwiecień 2015 - 16:57
Nie zgodzę z Tobą. Jestem dietetykiem, na co dzień pracuję z ludźmi więc mogę mówić i bazować na doświadczeniu praktycznym a nie tylko na zasłyszanych teoriach i tym co mi się wydaje być słuszne.
Jeśli chodzi o sylwetkę to w 70 % zależna jest od diety, w 30 % od ćwiczeń i mówię to z doświadczenia moich pacjentów.
Są osoby szczupłe, z prawidłowym BMI, noszące rozmiar 36 ale z oponą na brzuchu.
Winowajcą bardzo często jest nietolerancja na gluten lub mleko. Nietolerancja to stan zapalny i jeśli jest niezdiagnozowany, jest stanem zapalnym przewlekłym. Brzuch a konkretnie jelita są obrzmiałe, jakby napuchnięte. Po odstawieniu alergenu problem znika.
I powtarzam, nie piszę tego, bo tak mi się wydaję. Bazuję na doświadczeniu z moimi pacjentami.
Justyna ŚwistekDodano:  9 kwiecień 2015 - 7:14
ciekawy wątek :) a jak to się ma np. do sylwetki jabłuszka ?
Odpowiedz
Xiya ValentinaDodano:  7 kwiecień 2015 - 21:08
Gosiu, od niedawna zaczęłam czytać Twojego bloga. Mam pytanie z innej beczki: jaka woda mineralna jest najlepsza (ma najwięcej dobrych składników)? Czy, np.źródlana, czy jakaś inna?
Pozdrawiam, Valentina :-)
Dodano:  8 kwiecień 2015 - 9:25
Jako nawodnienie to źródlana, niskosodowa. Przy wysiłku fizycznym mineralna, wysokozmineralizowana.
Jeśli nie jesteś aktywna nie pij wody mineralnej bo obciążysz nerki.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  7 kwiecień 2015 - 22:27
Gosiu, a w jakich porach dnia jest najlepiej go pic? Przed sniadaniem? Po? kiedy Ty go pijesz?
Dodano:  8 kwiecień 2015 - 9:21
Producenci zalecają dwa razy dziennie. Ja piję raz. Czystek też piję raz mimo iż producent zaleca dwa razy. Ale skoro piję i jęczmień i czystek to ograniczyłam się po razie na każdy.
Jęczmień piję do południa, czystka na wieczór ok. 22-giej na koniec dnia, jako odprężenie po całym dniu.
Możesz go wypić do śniadania, możesz w pracy do przekąski.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  8 kwiecień 2015 - 8:24
Małgosiu czy ten jęczmień rożni się do tego cudownego specyfiku ostatnio reklamowanego tylko w wyższej cenie?
Dodano:  8 kwiecień 2015 - 9:18
Tylko ceną ;) Reklama w TV kosztuje ;)
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  8 kwiecień 2015 - 10:09
Gosiu, a czy możesz krótko powiedzieć czym różni się wyciskarka od sokowirówki?? bardzo prosze o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam.
Ania
Dodano:  8 kwiecień 2015 - 17:06
Wyciskarka nie utlenia witamin. Sokowirówka, częściowo tak ale te ilości nie są jakieś bardzo znaczne.
Odpowiedz
MarcinDodano:  8 kwiecień 2015 - 10:40
Witam widzę, że ludzie coraz częściej zaczynają wracać do tego co nam oferuje natura. Dawniej ludzie leczyli się tylko ziołami i innymi roślinami, które dała natura. Jęczmień oczywiście, że oczyszcza organizm. Kilka razy miałem okazję go stosować pozdrawiam.
Odpowiedz
mm MammaDodano:  8 kwiecień 2015 - 12:11
Gosiu, a czy można ten jęczmień mieszać ze WSZYSTKIM? Czy są produkty, z którymi nie powinno się go łączyć? Spróbuję znaleźć sposób na "przemycenie" go 8-latce, ale nie wiem czy mogę go dodać np. do miodu?
Dodano:  8 kwiecień 2015 - 17:05
Nie mam takich informacji, jakoby jęczmień z czymś wchodził w reakcję.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  8 kwiecień 2015 - 12:40
Droga Małgosiu:))

Mam pytanie "troche" z innej beczki. A mianowicie co sądzisz o używaniu żelatyny(takiej w proszku) do gotowania galaret mięsnych/warzywnych w domu?
Czy mozna zjadać podroby--żoładki, wątróbkę, serduszka kurze?

B.
Dodano:  8 kwiecień 2015 - 17:03
Żelatyny nie ma się co bać. Krzywdy nie zrobi a zadziała korzystnie na chrząstkę stawową.
Co do podrobów osobiście nie tykam bo nie lubię. Wątróbka przerabia wszystko co zjada zwierz i jeśli nie jest on z ekologicznych zakładów, wątroba kumuluje wszelkie syfy, leki, etc. To samo nerki. Jeśli chodzi o serca to są ok, pod warunkiem że lubisz.
iga radomskaDodano:  19 maj 2015 - 18:45
co do wątroby to nie jest tak, że ona jest "zasyfiona", wszystkie "syfki" jak piszesz oczyszczane są natychmiast po dostaniu się do wątroby, wątroba nie kumuluje szkodliwych substancji tylko je neutralizuje, dlatego wątrobę można spożywać bez obaw i jak wszystkie produkty z umiarem
Dodano:  19 maj 2015 - 21:24
Nie zgadzam się.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  8 kwiecień 2015 - 13:51
Gosiu jak ugotować amarantus i płatki jaglane? Amarantus wypłukać i zalać wodą w proporcji 1:2 jak kaszę jaglaną? A płatki zalać na wieczór wodą a rano ugotować czy inaczej? Pozdrawia
Dodano:  8 kwiecień 2015 - 17:01
Płatki zalewasz ciepłą wodą, lub dodajesz np. do koktajlu surowe. Nie wymagają obróbki.
Amarantusa gotujesz jak kaszę, do miękkości w proporcji 1:2.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  8 kwiecień 2015 - 14:23
Gosiu w opisie produktu pisze, że składniki pochodzą z Chin, czy to nie jest jakaś "chińska mieszanka" ??

http://www.bioplanet.pl/jeczmien-mlody---trawa-sproszkowana-bio-150-g---bio-planet,f-291a,pk100008,p6852,PL

Dodano:  8 kwiecień 2015 - 17:00
Produkt jest certyfikowany więc zakładam że pochodzi z kontrolowanych upraw.
Jeśli tak nie jest, zacznę wątpić w ludzką uczciwość i certyfikaty :( (
Odpowiedz
WeraDodano:  8 kwiecień 2015 - 15:03
Ja piję po śniadaniu i jestem bardzo zadowolona :)
OlaDodano:  24 grudzień 2015 - 16:27
Wera, a nie lepiej przed śniadaniem? Dzięki temu błonnik zawarty w jęczmieniu zmniejszy łaknienie. No chyba, że nie zależy nam tak bardzo na zgubieniu brzuszka.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  8 kwiecień 2015 - 18:53
Mam takie pytanie z innej beczki.. Ogólnie trzymam dietę i zdrowo się odżywiam oraz ćwiczę codziennie :) Przez 2 miesiące nie jadłam praktycznie słodyczy.. Aż w święta sobie pofolgowałam zjadłam za jednym razem 7 kawałków ciasta... Teraz na trzeźwo gdy o tym myślę to mam aż ciarki na rękach, nie wiem czy to normalne, ale powtórzyłam to w 1 i 2 dzień świąt... Teraz znowu słodycze mogą dla mnie nie istnieć, aczkolwiek zaczęłam to analizować i mnie to wręcz przeraziło Nie wiem czy to zbyt długa przerwa od słodyczy czy zwykłe łakomstwo,albo być może organizm tego potrzebował, w każdym razie ćwiczyło mi się po tym cardio Fantastycznie lekko. Może się Pani wypowiedzieć z punktu dietetyka na takie zachowanie?
Dodano:  8 kwiecień 2015 - 19:41
To syndrom tzw. spuszczenia z łańcucha. Że tak powiem, opchałaś się po kokardę i teraz basta. Do następnych świąt.
Nie ma się czym przejmować. Tak się zdarza bardzo często ;)
AnonimowyDodano:  8 kwiecień 2015 - 20:29
Dziękuję za rzetelną odpowiedź! Uspokoiła mnie Pani :) Bardzo ciepło pozdrawiam ;)
Odpowiedz
luxluxDodano:  8 kwiecień 2015 - 20:40
Małgosiu, czy można zjeść mango na kolację? Zawsze wieczorem po ćwiczeniach ok 18-19 godz mam ochotę właśnie na mango, czy to bardzo zaszkodzi mojej sylwetce? ważę 60 kg przy 172 cm jestem aktywna.
Dodano:  8 kwiecień 2015 - 21:31
Możesz. To cukry proste, wskazane po treningu to raz, a dwa, ćwiczenia kończysz o 18-19 i zakładam że nie idziesz od razu spać a ok. 22 -giej.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  8 kwiecień 2015 - 20:59
Gosiu zauwazylam ze po czystku mam gazy. Czym to moze byc spowodowane?Powinnam w takim razie odstawic czystek? Dodam ze pije jeszcze herbate zielona. jeczmien.koper.melise.miete oczywiscie nie wszystko na raz;-)
Dodano:  8 kwiecień 2015 - 21:30
Nie powinno tak być aczkolwiek działanie poszczególnych ziół czy specyfików na konkretne osoby może być bardzo różne.
Odpowiedz
AnonimowyDodano:  8 kwiecień 2015 - 21:04
Nie wiem już co mam robić...stosuję się do twoich rad i przepisów, zdrowo się odżywiam, jem bardzo mało mięsa, nie solę, nie jem słodyczy itd. ale nie chudne.... waga stoi w miejscu. Moje bmi jest idealne, ale mam bardzo duży brzuch, uda i ramiona, więc muszę zrzucić ok 5kilo żeby dobrze wyglądać. Koleżanki, które są chude po prostu się głodzą i zaczynam się zastanawiać czy to nie jest najskuteczniejsza metoda... Co mam robić Małgosiu? :(
Dodano:  8 kwiecień 2015 - 21:35
Przebadałabym się pod kątem nietolerancji. Albo zrób sobie food detective albo podręcz lekarza o skierowanie.
Odpowiedz
Oferty
img1
DIETA INDYWIDUALNA
redukcja, Hashimoto, NT, IO, PCOS, WZJG, cukrzyca, fodmap i in.
ZAMÓW DIETĘ
img1
Gotowe diety
7-dniowe jadłospisy o niskim indeksie glikemicznym
SKLEP
img1
MOJE KSIĄŻKI
porady żywieniowe i przepisy bezglutenowe, bezmleczne i bezjajeczne
SKLEP
img1
GOTOWE JADŁOSPISY NA CAŁY ROK
dla osób zdrowych
CZYTAJ WIĘCEJ
img1
ZRÓB ZAKUPY
Miejsca i produkty, które szczególnie polecam z uwagi na jakość.
CZYTAJ WIĘCEJ
Instagram
Brzuch jak balon, a do tego więcej na wadze? 

Archeony mają taką moc! Komunikują 📞 się z Twoimi adipocytami i po pierwsze robią z Twoimi preferencjami żywieniowymi co chcą, po drugie powodują, że odkładasz więcej 😫

Z ebooka 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 dowiesz się oczywiście czym jest SIBO i IMO, jakie są przyczyny przerostów, jak wyleczyć je skutecznie, oraz jaki bałagan mogą spowodować „po drodze” i jak go „posprzątać” 

Premiera ebooka już w drugiej połowie lutego. 

#sibo #imo

Brzuch jak balon, a do tego więcej na wadze?

Archeony mają taką moc! Komunikują 📞 się z Twoimi adipocytami i po pierwsze robią z Twoimi preferencjami żywieniowymi co chcą, po drugie powodują, że odkładasz więcej 😫

Z ebooka 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 dowiesz się oczywiście czym jest SIBO i IMO, jakie są przyczyny przerostów, jak wyleczyć je skutecznie, oraz jaki bałagan mogą spowodować „po drodze” i jak go „posprzątać”

Premiera ebooka już w drugiej połowie lutego.

#sibo #imo
...

467 50
Test wodorowo – metanowy to podstawa diagnostyki SIBO/IMO, ale jeśli patrzysz wyłącznie na cyferki, lub co gorsza, opierasz swoje działanie wyłącznie na suchym stwierdzeniu osoby wykonującej test określającym, że przerost jest to możesz odbić się od ściany. 

W ebooku 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 krok po kroku wyjaśnię jak prawidłowo wykonać, oraz zinterpretować test wodorowo – metanowy w oparciu o objawy, historię choroby oraz historię popełnianych błędów żywieniowych i behawioralnych. 

Premiera ebooka już w drugiej połowie lutego. 

#sibo #imo

Test wodorowo – metanowy to podstawa diagnostyki SIBO/IMO, ale jeśli patrzysz wyłącznie na cyferki, lub co gorsza, opierasz swoje działanie wyłącznie na suchym stwierdzeniu osoby wykonującej test określającym, że przerost jest to możesz odbić się od ściany.

W ebooku 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 krok po kroku wyjaśnię jak prawidłowo wykonać, oraz zinterpretować test wodorowo – metanowy w oparciu o objawy, historię choroby oraz historię popełnianych błędów żywieniowych i behawioralnych.

Premiera ebooka już w drugiej połowie lutego.

#sibo #imo
...

518 22
Skuteczna terapia SIBO/IMO to nie bułka z masłem. 
Jeżeli wydaje Ci się, że wystarczy wziąć antybiotyk i temat załatwiony to grubo się mylisz o czym świadczy ogromna rzesza ludzi z nawrotami, kręcącymi się w kółko i dalej nie potrafiącymi poradzić sobie z dokuczliwymi objawami😫. 

W ebooku 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 krok po kroku wyjaśnię Ci jak wyleczyć SIBO/IMO skutecznie. 
Dowiesz się dlaczego ten problem dotyczy właśnie Ciebie, jak przeprowadzić leczenie, jaką wdrożyć suplementację, dietę oraz jakich błędów nie popełniać ‼️

Wchodzicie w to? 
Wiecie co u Was jest lub było przyczyną SIBO/IMO? 

#sibo #imo

Skuteczna terapia SIBO/IMO to nie bułka z masłem.
Jeżeli wydaje Ci się, że wystarczy wziąć antybiotyk i temat załatwiony to grubo się mylisz o czym świadczy ogromna rzesza ludzi z nawrotami, kręcącymi się w kółko i dalej nie potrafiącymi poradzić sobie z dokuczliwymi objawami😫.

W ebooku 𝐒𝐈𝐁𝐎/𝐈𝐌𝐎 - 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐧𝐚𝐰𝐫𝐨𝐭ó𝐰 krok po kroku wyjaśnię Ci jak wyleczyć SIBO/IMO skutecznie.
Dowiesz się dlaczego ten problem dotyczy właśnie Ciebie, jak przeprowadzić leczenie, jaką wdrożyć suplementację, dietę oraz jakich błędów nie popełniać ‼️

Wchodzicie w to?
Wiecie co u Was jest lub było przyczyną SIBO/IMO?

#sibo #imo
...

1388 114
Dieta to nie ograniczenia! Dieta to styl życia!

Czy danie z rolki jest ograniczające? NIE!
Czy jest ekstremalnie pyszne? TAK!
Czy zaspokoi zapotrzebowanie na słodkie jednocześnie dostarczając białka, wapnia, magnezu, potasu, potasu i witamin z grupy B? TAK! 

Pochodzi z diety zima wersja 5 𝐃𝐨𝐛𝐫𝐞 𝐛𝐨 𝐩𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢𝐞 👌
Tę i inne diety znajdziesz na stronie:

𝐰𝐰𝐰.𝐝𝐢𝐞𝐭𝐨𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚-𝐥𝐞𝐧𝐚𝐫𝐭𝐨𝐰𝐢𝐜𝐳.𝐩𝐥

Link również w BIO profilu ♥️

#insulinooporność #cukrzyca #niedoczynnośćtarczycy #hashimoto #pcosdiet

Dieta to nie ograniczenia! Dieta to styl życia!

Czy danie z rolki jest ograniczające? NIE!
Czy jest ekstremalnie pyszne? TAK!
Czy zaspokoi zapotrzebowanie na słodkie jednocześnie dostarczając białka, wapnia, magnezu, potasu, potasu i witamin z grupy B? TAK!

Pochodzi z diety zima wersja 5 𝐃𝐨𝐛𝐫𝐞 𝐛𝐨 𝐩𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢𝐞 👌
Tę i inne diety znajdziesz na stronie:

𝐰𝐰𝐰.𝐝𝐢𝐞𝐭𝐨𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐚-𝐥𝐞𝐧𝐚𝐫𝐭𝐨𝐰𝐢𝐜𝐳.𝐩𝐥

Link również w BIO profilu ♥️

#insulinooporność #cukrzyca #niedoczynnośćtarczycy #hashimoto #pcosdiet
...

1998 3206

Masz problem z utrzymaniem zdrowych nawyków żywieniowych ?
Mam coś, co Ci pomoże !
Czytaj więcej

MOJA KSIĄŻKA


"Smacznie i zdrowo na diecie ograniczającej mięso" to książka dla tych, którzy szukają inspiracji na zdrowe posiłki i preferują tradycyjną formą książkową.

Ponad 70 stron porad żywieniowych oraz 65 pysznych i prostych w przygotowaniu przepisów. Dzięki podanym przy każdej potrawie wymiennikom węglowodanowym i białkowo-tłuszczowym szczególnie polecam ją osobom cierpiącym na cukrzycę typu I, kiedy kluczowe jest określenie dawki insuliny.

Idealny prezent dla każdego, kto chce zacząć przygodę ze zdrowym odżywianiem, ale nie koniecznie jest gotowy na ścisłe trzymanie się diety. 

 

PRZEJDŹ DO SKLEPU

This will close in 20 seconds